Modern Kadınların Dijital Platformu...
Göz Altı Morlukları İçin Çözüm…

Göz Altı Morlukları İçin Çözüm…

Genetik ve stresten kaynaklı sebeplerle göz altı bölgesinde morluklar oluşabiliyor. 

Genellikle birkaç basit yöntem ile kısa zamanda geçmektedir. Ancak uygulanan bu tedavilere rağmen geçmiyorsa tıbbi müdahale gerekebilir. Birçok sorundan kaynaklı ortaya çıkan göz altı morlukları için krem ve maske gibi yollar ile geçmiyorsa uzman bir doktora görünülmesi gerekmektedir. 

Göz altı morluklarını evde uygulayacağınız doğal ve bitkisel yöntemlerle geçmektedir. Peki bu yöntemler nedir? Göz altı morlukları nasıl geçer? Hepsini sizler için araştırdık. 

Göz Altı Morlukları Neden Olur?

Göz altı morluklarının oluşmasında birçok faktör bulunur. Uykusuzluk, yaş, alerjiler, göz yorgunluğu, genetik ve güneşe maruz kalma bunlardan birkaçı.

Düzensiz uyku ve yorgunluk göz altı morluklarının en büyük nedenlerinden biridir. 

Aşırı alkol tüketimi sağlığınıza zarar verdiği gibi göz altı morluklarına da yol açmaktadır. 

Tuzlu gıdalar tüketmek hem ödeme hem de göz altı morluklarına sebep olmaktadır.

Stres ve yetersiz beslenme göz altı morluklarının oluşmasına sebep olur.

Bir diğer belirti ise yaşlanmanın verdiği etkilerdir.

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer?

Göz altı morluklarını evde uygulayacağınız birkaç yöntem ile geçirebilirsiniz. Ancak genetik göz altı morlukları için kesinlikle doktora görünmelisiniz.

Göz altı morlukları genelde basit nedenlerle ortaya çıkabilir ancak aldığınız önlemlere karşın hala devam ediyor ve sürekli tekrar ediyorsa altında yatan başka bir sağlık sorunu olabilir. Eğer böyle bir durum yaşıyorsanız doktora görünmenizde fayda var. Birçok sebepten ortaya çıkan göz altı morlukları böbrek hastalığının habercisi olabilir. 

Doğru ve düzenli beslenmek göz altı morluklarını engelleyecektir. 

C, B, E ve K vitamini eksikliği göz altı morluğuna sebep olabilir. Bunun için doğru ve düzenli beslenerek bunun önüne geçebilirsiniz.

Göz altı morluklarını önlemek için sık sık su içmek ve düzenli uyku önemlidir.

Stressiz ve sağlıklı vücutlarda göz altı morlukları çok nadir görülmektedir.

Çok fazla kafein tüketimi ve sağlıksız gıdalar göz altı morluklarına sebep olur. Bunun yerine daha sağlıklı içecekler ve gıdalar tüketmeye yönelmelisiniz.

Aşırı alkol tüketimi göz altı morluklarına sebebiyet vermektedir bu sebeple alkolden uzak durmalısınız. Bunun yerine daha sağlıklı beslenmeli ve düzenli bir yaşam biçimini tercih etmelisiniz. Bu sayede göz altı morluklarınızdan büyük oranda kurtulacaksınız.

Göz altı morluğu için limon tüketebilir ve cilde pamuk yardımıyla uygulayabilirsiniz.

Aynı yöntemi elma ile yapabilirsiniz, ve dilimler halinde göz çevresine koyduğunuzda içindeki doğal asit nedeniyle göz altında oluşan morluklara iyi gelecektir.

Gül suyu hem cilde hem de göz altı morluklarına iyi geldiği bilinmekte. Pamuk yardımıyla göz altı çevresine masaj yaparsanız etkisini görebilirsiniz. 

Çiğ patatesi kesip göz altlarınıza koyup 5-10 dakika boyunca bekletin. Bu yöntem ile hem göz altı morluklarını hem de şişkinliği giderebilirsiniz. Aynı zamanda bu uygulamayı patates suyu ile de yaparsanız aynı sonuçları alabilirsiniz. 

Hazır çay poşetleri göz altı torbalarına ve morluklarına iyi gelmektedir ve azalmasına sebep olacaktır. 10 dakika boyunca gözünüzde bekleteceğiniz çay torbaları hem göz yorgunluğunuzu alacak hem de göz altı morluklarınıza iyi gelecektir.

Göz altı morluğunu soğuk kompres yaparak engelleyebilirsiniz. Soğuk kompres, damarlarda büzüşmeye neden olarak damarların geri çekilmesinde rol oynar. Bu nedenle göz altı morluklarına iyi gelir. Soğuk kompresi özel jel bantları kullanarak kolay ve etkili sonuçlar alabilirsiniz.

Hoşunuza Gidebilecekler

Instagram

Kategorıler

×