Modern Kadınların Dijital Platformu...
Kabaran Saçlara Elveda!

Kabaran Saçlara Elveda!

Her kadın hacimli, dolgun ve bakımlı görünen saçları olsun ister ancak, bunları isterken aynı zamanda saçlarımızın kabarıp, elektriklenmesini de istemeyiz. Gün içerisinde dış etkenlerden dolayı, saçların nemsiz kalması veya sık sık duş alma sebebi ile saçlarımız kabarıyor. Aynaya baktığımızda ne yazık ki kabarmış ve elektriklenmiş saçlarla karşılaşabiliyoruz. Saatlerce bakım yaptığımız ve şekillendirdiğimiz saçımız bu sebepler ile birlikte hayalimizdeki gibi olamayabiliyor. Evdeyken istediğimiz şekli alan ve mükemmel gözüken saçlarımız dışarı çıktığımız anda karmaşık bir hal alıyor. Peki bunu nasıl önleyebiliriz ve neler yapmalıyız?

Saçların kabarmasının en büyük nedeni nemsiz kalmasıdır. Nemini iyi alamayan ve hapsetmeyen saçlar çok çabuk kabarır ve elektriklenir. Aynı zamanda nemsiz saç çok çabuk yıpranır ve kırılır.

Özellikle kış aylarında bu problemle sık sık karşılaşırız, çünkü kış aylarında cildimiz gibi saçlarımızda rüzgardan etkilenir ve kurur. Yani kış aylarında saçlarımıza daha fazla özen göstermeli ve bakım yapmalıyız.

Saç ne kadar nemli olursa, dış etkenlerden de o derece daha az etkilenir. Bu sayede şekli ve yapısı bir o kadar güzelleşir. 

Kabaran ve elektriklenen saçlar için neler yapabiliriz?

Kabaran ve Elektriklenen Saçlar İçin;

  • Fön makinesi ve saç şekillendirici kullanımını ne kadar azaltırsanız saçlarınız o kadar nemli kalır ve elektriklenme, kabarma gibi sorunların önüne geçersiniz.
  • Çok sıcak su ile duş almak hem saçları yıpratıyor hemde saç telleri ve derisini kurutuyor. Aynı zamanda sıcak su ile duş almak saçları matlaştırır ve cansız gösterir. Bu sebeple ılık su ile duş almak saçlarınız için daha sağlıklıdır. Duştan çıkmadan önce sadece saçınıza soğuk su tutarak kabarmanın önüne geçebilirsiniz.
  • Şampuanlamadan sonra, duşta en son saçınıza maske yapın. Bu sayede saçlarınızın daha nemli kaldığını fark edeceksiniz çünkü saç maskesi, saça gerekli nemi sağlar ve saçı besler.
  • Duştan sonra durulanmayan saç bakım kremini nemli saça uygulayarak, saçları hem daha kolay şekillendirebilir hem şeklini korumasına yardımcı olabilirsiniz.
  • Dışarı çıkmadan önce saçınıza uygulayacağınız saç bakım yağı ile saçınıza bakım yapabilir ve bu sayede elektriklenmesini önleyebilirsiniz.

Bunların yanı sıra saçlarınıza yapacağınız haftalık bakım kürü hem saçlarınızın kabarmasını önleyecek hemde daha sağlıklı ve gür saçlara sahip olacaksınız.

Kabaran ve elektriklenen saçlar için doğal saç bakım maskesi;

Malzemeler

4 kaşık zeytinyağı

2,5 kaşık bal

Hazırlanışı

Bir kabın içerisine zeytinyağı ve balı ekleyin. Homojen hale gelene kadar karıştırdığınız bu karışımı el veya fırça yardımı ile saç diplerinden başlayarak uçlara doğru uygulayın ve saçınıza bu karışımı masaj yaparak iyice yedirin. Yarım saat boyunca saçınızda beklettiğiniz maskeyi yıkayıp, durulayın. Sonra düşük ayardaki fön makinesi ile saçlarınızı kurutabilirsiniz.

Eskisinden daha bakımlı ve kabarmayan saçlara bu ufak ipuçları ile kavuşabilirsiniz.

Tüm bu ipuçlarımızı uyguladığınızda siz de farkı göreceksiniz. Artık sürekli saçlarınızı kontrol etmeye gerek kalmayacak.

Hoşunuza Gidebilecekler

Instagram

Kategorıler

×