Modern Kadınların Dijital Platformu...
BAHARA HAZIRLIK

BAHARA HAZIRLIK

Herkes bakımlı olmayı sever ve ister. Mevsim geçişlerinde cildimiz mevsimlere göre değişiklik gösterir bu yüzden yılın her dönemi cildin bakıma ihtiyacı vardır. 

Siz de bahara hazır olmak, bakımlı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak istiyorsanız yazımıza buyurun.

1-Makyaj;

Baharda, kışın yaptığınız gibi ağır makyajlar yapmaktan kaçınmalısınız. Daha hafif makyaj tercihleri yapmalısınız. Fondöten ve pudra yerine BB veya CC krem kullanarak cilt gözeneklerinin tamamen kapanmasına engel olursunuz. Böylelikle sivilce ve siyah nokta gibi cilt sorunları azaltabilirsiniz. 

2-Temiz Cilt;

Her gece yatmadan önce yüzünüzü yıkamayı ve peeling yapmayı ihmal etmeyin. Peeling cildinizi ölü derilerden arındırır ve hücrelerin yenilenmesini hızlandırır. Bu yöntem ile cildiniz daha canlı ve parlak görünür.

3- Güneş Kremi;

Bahar ve yaz dönemlerinde güneş kremi kullanmak cildiniz için oldukça önemli. Güneşten koruduğunuz cildiniz daha az leke ve var olan lekelerin büyümesine engel olmaktadır. Bu yüzden evden çıkmadan önce ve dışarıda geçireceğiniz süreye göre cildinize güneş kremi uygulamayı ihmal etmeyin.

4- Su tüketmek;

Bol bol su tüketin. Su tüketimi hem vücuttaki toksinleri atmaya hemde cildinizin yenilenmesine yardımcı olur. Bol su tüketerek cildinizde oluşan sivilcelerin azaldığını fark edeceksiniz. Gündelik yaşantınızda su içmeyi alışkanlık haline getirirseniz hem sağlıklı bir cilde hemde sağlıklı bir vücuda kavuşursunuz.

5- Uyku Düzeni ve Sağlıklı Beslenme;

Günde en az 8 saat uyumak hem vücut için gerekli olan enerjiyi toplamınızı sağlayacak hemde yüzünüzdeki yorgunluğu ve göz altı torbalarının azalmasına etki edecektir. Uyku düzeninizi ayarladığınız takdirde artık alarma ihtiyaç bile duymayacaksınız. Bunun yanı sıra beslenmenize de dikkat etmelisiniz ki daha sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde sahip olalım. Yağlı ve ağır yemeklerden uzak durun, bunun yerine sağlıklı ve haşlanmış sebzeler tercih edebilirsiniz. Abur cubur tüketiyorsanız bu alışkanlığınızı bir an önce değiştirmelisiniz, kuruyemiş ve kurutulmuş meyveleri abur cubura tercih etmelisiniz. 

6- E Vitamini Yağı; 

E vitamini, kırışıklıklar ve diğer yaşlanma belirtilerine karşı mücadelede büyük rol oynar. Kadınlar olarak kırışıklıkları önlemek için kişisel bakım ürünlerine güveniyoruz, ancak e vitamini yağı cildimiz için bakım kremlerinden daha etkili bir formül diyebiliriz. E vitamini yağı cilde ve cilt sorunlarına iyi gelmektedir, hasar gören hücrelerin yenilenmesinde oldukça fayda sağlayan bu bakım yağı aynı zamanda kuru ciltleri nemlendirmede de yardımcı olmaktadır. Mimik çizgileri, göz çevresi, dudak kenarları ve boyun bölgesine rahatlıkla uygulayabileceğiniz E vitamini yağını bakım kreminizin yerine kullanabilirsiniz. Aynı zamanda C vitamini ile birleştirildiğinde doğal bir güneş koruyucu haline gelen bu yağ ile cilt kanserinden de korunabilirsiniz.

7- C Vitamini Tüketin;

Birçok sebze ve meyvenin içinde barındırdığı C vitamini doğal antioksidan kaynağıdır, bu sayede cildin iyileşmesinde önemli rol oynamaktadır. Aynı zamanda kemikler ve dizler için de gereklidir. Vitamindeki yüksek antioksidan, içerik kollejenin parçalanmasını engelleyerek serbest radikal hasarına karşı savaşır böylelikle cildin yaşlanma sürecini geciktirir.

C vitamini var olan lekeleri azaltmak için ve yeni lekelerin oluşmasını engellemek amacı ile de kullanılmaktadır. C vitamini tüketerek cilt tonunuzun eşitlenmesini sağlayabilirsiniz.

8- Parlak Bir Cilt İçin Spor Şart;

Spor yapmak hem bedensel hemde ruhsal sağlık için önemli bir unsurdur.

Aynı zamanda sağlıklı ve pırıl pırıl bir cilt için de spor önemli ve faydalıdır.

Spor kan akışını hızlandırır, kan oksijenle dolar ve toksinleri dışarı atmamızı sağlar bu sayede cilt parlaklık kazanır. Spor yaparken kan akışı hızlandığı için cildi beslemeye yardımcı olur. Cildinizi beslerken spor ile günlük hayatın stresinden de uzaklaşmış oluruz bu da cilt için önemli bir faktördür ve cilde zarar veren bir diğer unsuru da elemiş oluruz.

Hoşunuza Gidebilecekler

Instagram

Kategorıler

×