Modern Kadınların Dijital Platformu...
İç Hat Uçuşları 17 Nisan’a Kadar İptal Edildi.

İç Hat Uçuşları 17 Nisan’a Kadar İptal Edildi.

  • Mart 28, 2020
  • Yazar

Sevgili Parizyen okurları, dünyayı tehdit eden koronavirüs salgını sebebi ile Türkiye Cumhuriyeti de birkaç gündür sıkı tedbirler alıyor. Önceki akşam şehirler arası seyahat kısıtı getirildi. Herkesin aklındaki soru ise şu; İç hat uçuşları iptal edilecek mi? Özel araçla seyahat kısıtlanacak mı?

Uçakla seyahat yasaklandı mı?

Evet. Az önce Türk Hava Yolların’dan gelen resmi emaile göre 17 Nisan 2020 tarihine kadar Türkiye’de şehirler arası iç hat uçuşları iptal edildi. Vatandaşların bilet ücretlerinin iadesine dair bir açıklama bulunmamakla birlikte. Kesin olarak 17 Nisan’a kadar iç hatlar dahil tüm uçuşların iptal edildiğini net bilgi olarak sizlerle paylaşmak istedik. Bu soru birçok kişinin aklında. Mücbir sebep olmadıkça şehirler arası seyahat kısıtlanmıştı. Önce 30 büyük ile uçuşların devam ettiği bilgisi açıklandı. Az önce gelen bilgi ise tüm iç hat seferlerinin iptal olduğunu kesinleştirdi.

Özel araçla şehirler arası seyahat yasak mı?

Vatandaşların merak ettiği bir diğer soru da özel araçla seyahat engeli olup olmadığı. Peki şehirlerarası seyahat özel araçla serbest mi? 155 ten farklı illerde alnınan bilgiler değişiklik gösteriyor. Bazı illerde özel araçla seyahat edilebileceği bilgisi verilirken bazı illerde özel araçla da seyahatin kısıtlandığı. Valilik izni olmadan seyahat edilemeyeceği söyleniyor. Bu konu ile ilgili net açıklama geldiğinde bunu da sizinle paylaşacağız. Evde ve güvende kalın!

Instagram

Kategorıler

×