Modern Kadınların Dijital Platformu...
Lazer Epilasyon Nedir? Lazer Epilasyon Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Lazer Epilasyon Nedir? Lazer Epilasyon Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kadınlar başta olmak üzere artık günümüzde erkeklerinde çoğunlukla yaptırdıkları cilt bakımın en önemli unsurlarından biri lazer epilasyondur. Hatta erkeklerin sayısı, kadınların sayısını geçti desek yalan olmaz. 

Belirli aralıklarla yaptırılan tüyleri aldırma işlemi, lazer epilasyonun bulunması ve geliştirilmesiyle beraber ağda, jilet, tüy dökücü gibi metotları geride bırakmıştır. Lazer epilasyonu kullanan kişilerin çoğunluğu gün geçtikçe artmasına rağmen, hala ağda, jilet gibi ürünleri kullanan kişiler de mevcut. Parizyen ailesi olarak sizlere epilasyonun ne kadar etkili olacağını, hangi cihazın daha etkili olduğunu sizler için araştırdık.

Lazer Epilasyon Nedir?

Tüy ve kıllardan kurtulmak adına en etkili ve kalıcı olan, lazer ışınlarının kıl köklerine etki etmesi ve yaydığı ısı dalgası ile kıl köklerini tahrip eden epilasyon yöntemidir. Tek kullanımda sonuç alınmaz. Düzenli kullanılması ile beraber kıl köklerinde belli etkiler görülmektedir. Lazer epilasyon, zamanla cilt ve kıl yapısı, ten rengi gibi farklılıklar sebebiyle zamanla farklı cihazlarla uygulanmaktaydı. Eski kullanılan cihazlarda güneş ışınlarının cilde zarar vermesi tehlikesi yüzünden sadece 2 mevsim uygulanan lazer epilasyon, son dönemlerde geliştirdikleri yeni formülü ile 4 mevsim kullanılabilir hale geldi. Peki bu cihazlar neler?

Alexandrite: Çok koyu olmayan cilt tipleri için kullanılan en yaygın lazer epilasyon yöntemidir. Belirli dalga boylarındaki lazer ışınlarının kıl köklerine etki etmesi ile uzman kişiler tarafından yapılmaktadır. Cilde teması olmaması sebebiyle hijyen açısından herhangi bir sorun teşkil etmemektedir. Cilde herhangi bir zararı olmayan bu yöntem, düzenli uygulandıktan sonra tüylerin azalmasını sağlar. 

Diode (Diyot) – Ütüleme: Diğer lazerlerden farklı olarak kıl köklerinin daha derinine iner. Diğer cihazların görmediği ince siyah kıl köklerine kullanılır. Bunlar yüz, sırt, kol ve üst bacak gibi bölgelerdir. En önemli özelliğinden bir tanesi de bu yöntemin her cilt tipinde uygulanabilir olmasıdır. Bazı güzellik merkezlerinde bu cihaz kullanılmadan önce soğutucu jel de kullanılır. Tüm bölgelerde uygulanabilmektedir. 

Ndyag: Renkli tüylerin köklerine etki edip kalıcı olarak yakmasını sağlar. Bu lazer yöntemi cilt rengine çok fazla duyarlı değildir. 

Hoşunuza Gidebilecekler

Instagram

Kategorıler

×