Modern Kadınların Dijital Platformu...
2020 Çizme Modası

2020 Çizme Modası

Geçtiğimiz kışa kıyasla bu sene çizme modasında büyük değişiklikler ortaya çıkıyor. Her sene geçmişten iz taşıyan desenler, renkler ve biçimlerin süresi doldu diyebilir miyiz bilmiyoruz. Fakat  belirtmekte fayda var ki bu sene sizi şıkır şıkır bir kış sezonu bekliyor hanımlar.

Çizme modasını ele aldığımız bu yazımızda göze çarpan ilk detay olarak renklerden bahsetmek isteriz. Soğuk hava için belirlenen renklerin dışına çıkıldığı bu dönem açık, pastel tonlarında renkler kullanılarak değişiklik oluşturmak istenmiş. Biçim ve kullanılan deri ya da kumaş olarak, giyilecek olan her kıyafete uygun olabiliyorlar. 

Çizme Modasında Ne Gibi Değişiklikler Var?

Bu zamana kadar sadece soğuk havalarda sıcak tutması için üretilen çizmeler, günümüzde şıklığa şıklık katmak amacıyla, görüntüsüne önem veren kadınlar için üretilmeye başlandı. Koyu tonlarda görmeye alıştığımız çizmeler bu kış renk renk dolaplarınızı süsleyecek gibi görünüyor. Çizme modası, yıllar geçtikçe değişime uğramış, kimi zaman kendini tekrar ederek geçmişte kalan bir modeli yeniden günümüze katmış olduğumuz bir tür aslında. Özellikle kovboy model çizme modasının geçtiğini asla göremeyiz. Her sene kendini tekrar ederek ortay yeni ve farklı modeller koyuluyor.

Bu Kış Çizme Modasındaki Değişiklikler

Aklınızda yer eden klasik modelleri bir kenara bırakın ve bu yazımızda bahsedeceğimiz çizme modasına kulak verin. Hangi mevsimde olursak olalım, ayakkabı bir insanın kişiliğinden büyük mesajlar verebilir. Rahatına düşkünler kendini spor ayakkabılarla belli ederken, bütün gün ayakta kalmasına rağmen topukludan vazgeçmeyen cüretkarlar da kendilerini belli ederler. Yani söylemek istediğimiz şey, özellikle kış aylarında soğuktan korunmak için kat kat giyinip dışarı çıktığımızda, dikkatleri giyeceğimiz çizmelerin üzerine  çekebiliriz.

2020 Çizme Modası

Bu Senenin Çizme Modası

  • Farklı Renkler : Kış ayı koyu renkler kullanılır diye bir şey yok. Bu düşünceyi kafanızdan atın. Bu sene çizme modasında öne çıkan renklerin başında beyaz geliyor.
  • Diz Üstü Çizmeler : Kadınlığı ön plana koyan detaylardan biri olan çizme diz üstü modeli ile ister mini eteklerle ister tayt ya da pantolonlarla kombinlenebilir.
  • Diz Altı Çizmeler : Ne kısa ne uzun, dizin altında biten çizmeler, diz altı ve yırtmaçlı eteklerle kombinlendiğinde boyunuzu olduğundan kısa göstermez, aksine daha düzgün bir görüntü oluşturur.
  • Sivri Burun : Sivri burun çizmelerin size vereceği asilik ve şıklığı ile ister spor ister klasik kombinlerinizde kullanabilirsiniz. 

Bu kış çok havalı geçeceğe benziyor. Çizme modasının zirvede olduğu şu dönemlerde, alışılagelmiş modelleri terk ederek dolabınızda bir devrim yapın. Yeniliklere her zaman açık olun. 

Comments Off

Hoşunuza Gidebilecekler

Instagram

Kategorıler

×