Modern Kadınların Dijital Platformu...
Erkekler Güçlü Kadınları Neden Terk Eder?

Erkekler Güçlü Kadınları Neden Terk Eder?

Başlıktan da anlaşılacağı üzere güçlü kadınlardan bahsediyoruz. Bırakın erkekleri, yaşadığımız çevrede dahil olmak üzere güçlü kadınlardan her zaman korkarlar, korkmasalar bile çekinirler.

Bunun sebebi ise şudur ki; bir kadın o gücü eline bir anda almamıştır. O duruma gelene kadar yaşadıkları, hataları, pişmanlıkları güçlü kadını ortaya çıkarmıştır.

Bu kadınların okumuş olması ya da olmaması pek de önemli değildir aslında. Okumuş olmaları, kendi ayakları üzerinde durmalarına yarar ve hayata atılan kadın ise bir takım şeyleri yaşayarak öğrenmiştir. Erkeklerin korkmalarının ana kaynağı zaten burada başlamaktadır. Yaşayarak öğrenen, kendi ayakları üzerinde duran ve gelişmeye her zaman açık olan kadının hiçbir erkeğe ihtiyacı yoktur. Zayıf erkekler, güçlü kadınların aksine, her zaman onlara kendini muhtaçmış gibi hissettiren kadınlarla mutlu olurlar. Zayıflığın da zaten en büyük göstergesi budur. Güçlü bir erkek yanında her zaman kendi gibi güçlü kadın isteyecektir çünkü.

Yalnızca Zayıf Erkekler Güçlü Kadınlardan Korkar! 

 Kendini hayatındaki kadından aşağıda görmek istemez. Ondan daha akıllı, daha ağır ve sözü geçen biri olmak ister. Güçlü kadınlar istemedikleri bir durumu kabul etmez, rahatsız oldukları bir konuyu dile getirmekten çekinmez. Zayıf erkekler de tam aksine bunları yapamayan kadınları yanında ister. Aslında konu tamamen egoya dayanmaktadır. Üstün olma isteği, zayıf erkeklerin güçlü kadınları taşıyamamasına ve terk etmesine sebep olur.

Akıllı ve güçlü kadınlar bu durumu kendileri için bir ödül olarak görmelidir. Karşılarına çıkan, onları mutsuz eden ve kıymetlerini bilmeyen erkekler yüzünden ilişkiye bakış açıları değişmez. Karşısındaki erkekten övgü, hediye veya onları etkilemek adına bir şey beklemezler. Güçlü kadınlar için hayatlarını paylaşacakları bir erkeğin duruşu, konuşması ve onlara karşı gösterdikleri saygı çok daha önemlidir. 

Toplumun kadınlara olan yaklaşımı ne yönde?

Toplum tarafından kadınları ayrıştırmaya yönelik kullanılan bir takım sıfatlar ortaya atılmıştır. Dış görünüşleri, saç renkleri, giyimden tutun da kullandıkları ruja varana kadar dikkat edip ona göre yargılayan bir toplumla karşı karşıyayız. Halbuki kadınlar birbirinden farklı, renkli, hayat dolu canlılardır. Doğanın insanlığa hediyesidir kadınlar. 

Güçlü kadınların hiçbir erkeğin gölgesinde yaşamaya ihtiyacı yoktur. Ne zamanki onları oldukları gibi kabul edecek biri çıkar karşılarına; işte o zaman hak ettikleri mutluluğa erişeceklerdir. Günümüzde her zorluğa göğüs germiş kadınların varlığını hepimiz görmekteyiz. Zaman geçtikçe de bu durum daha da artmakta. Zayıf erkeklerin baskısı altında ezilmeyen güçlü kadınlarımızın hayatlarının hiçbir döneminde pişman olmayacaklarını biliyoruz. 

Parizyen sizinle gurur duyuyor!

Hoşunuza Gidebilecekler

Instagram

Kategorıler

×