Modern Kadınların Dijital Platformu...
Cinsel Performansı Arttıran 8 Bitki!

Cinsel Performansı Arttıran 8 Bitki!

Egzersiz yapma yoluna gidenler, lahana salatası yiyip karpuz suyu içer, yine de libidolarını sorgulamaya devam ederler. Nereden bakarsanız bakın bitkilerin sihrine ihtiyacınız olabilir. Burada, doğal olarak cinsel performansı arttıran en yararlı bitkilerden sadece 8 tanesini sizler için araştırdık. 

1. Maca

Maca resmen Lepidium meyeni olarak bilinir ve Peru Andes’de yetişir. Makarna kökü tozu, yemeyi güvende kabul ederek brokoli gibi turpgil sebzelere benzeyen glukosinolatları içerir. Maca’nın kadın ve erkeklerde cinsel performansı arttıran ve kadınlarda menopoz semptomlarının yok olduğu belirtildi. Maca kökü için, cinsel performansı geliştiren bazı bilimsel destek de dahil olmak üzere birçok bilimsel referans bulunmaktadır.

2. Tribulus (Demir Dikeni)

Tribulus, birçok aktif madde içeren Tribulus terrestris adlı bir bitkinin özüdür. Tribulus, erkeklerde normal üreme işlevini ve normal hormon üretimini desteklemeye yardımcı olabilir. Kadınlarda cinsel tepki üzerine yapılan bir çalışmada tribulus cinsel ilgiyi önemli ölçüde arttırdığı görülmüştür..

3. Epimedium (Azgın Teke Otu)

Epimedium, çoğunlukla Çin’den gelen bir bitkidir. Bir afrodizyak olarak, “azgın keçi otu” olarak daha iyi bilinir. Bu bitki, flavonoidler olarak bilinen kimyasal bileşikleri, soya benzeri zayıf bitki kökenli fito östrojenleri ve güçlü bir afrodizyaktan oluşuyor. Nitrik oksit (NO) üretimi ve cinsel organlara kan akışının artması nedeniyle kadınlarda cinsel performansı arttıran ve sağlıklarını koruyan bir bitkidir.

4. Damiana Otu

Turnera diffusa olarak da bilinen Damiana, sarı çiçek ve kokulu yaprakları olan, az yetişen bir bitkidir. Güney Teksas, Meksika, Orta ve Güney Amerika ve Karayipler’in alt tropik iklimlerine aittir. Damiana’nın cinsel sağlığın geliştirilmesine yardım ettiği söyleniyor; Cinsel ilgisinin düşük olduğu 108 kadın üzerinde yapılan bir araştırmada, damiana da bitkisinin cinsiyete daha fazla ilgi ve memnuniyet sağladığı görülmüştür.

5. L-arginine

L-arginin, bir amino asittir ve nitrik oksit (NO) üretiminin öncüsüdür. L-argini tek başına veya kombinasyon halinde kullanılabilir ve özellikle ilginç bir form L-arginin alfa-ketoglutarattır. Bu bitki parçalandığında, bağırsak ve beyin sağlığı için yararlı olabilecek glutamin salınır. L-arginin ve cinsel performansı arttıran bir bitki olduğu düzinelerce araştırma sonucu ortadadır. Süt ürünleri ve Kırmızı ette de yoğun olarak vardır.

6. Bergamot

Bergamot, limon gibi görünen ve güney İtalya’nın sadece bir bölgesinde ağaçlarla yetişen narenciye türüdür. Meyve posası, aynı enzimi bloke eden, Lipitor bloğu gibi statin ilaçlarını bloke eden, aynı zamanda kan şekeri ve inflamasyonunu düşüren eşsiz bir kombinasyona sahiptir. Bergamot, diğer bitkisel preparatlar ile kombine edildiğinde, diabetes mellituslu erkeklerde ED’yi iyileştirdiği gösterilmiştir. Bu kısmen sağlıklı kan şekeri, kan basıncı ve kan kolesterolünü destekleyerek olabilir. Ayrıca endotel fonksiyonunu artırabilen güçlü antioksidan özelliklerinden dolayı da olabilir. Kadınlarda da güvenle kullanılabilir ve aslında yan etkileri yoktur.

7. Kadife Fasulye

Bu bitki, cinsel destek, infertilite ve sinirsel bozukluklar için kullanılmıştır ve ayrıca Mucuna pruriens adı ile de bilinir. Başarılı cinsel sonuçları desteklemek için tohum ve yaprak özleri çeşitli müstahzarlar halinde bulunur. Sihirli Kadife Bean, sperm hareketliliğini ve potansiyel olarak doğurganlığı artıran verileri göstererek cinsel performansı arttıran bitkiler arasında yer alır.

8. Tongkat Ali

Bu çiçekli bitki Endonezya, Malezya ve Vietnam’da yetişir. Batılı toplumlarda E. longifolia genellikle bir afrodizyak olarak bilinir. 2000 ile 2014 yılları arasında yayınlanan tıbbi literatürü gözden geçirirken, yüksek kaliteli 11 çalışma tespit edildi. Bu çalışmalarda, 11’inin yedisinde, bu takviyeyi kullanma ile gelişmiş cinsel sağlık ve performans arasındaki güçlü dernekler bulundu.

Genel olarak, cinsel performansı korumak ve geliştirmek için en iyi yol, arter sağlığına en uygun yaşam biçimini sağlamaktır. Bu, sigara içilmemesi, düzenli egzersiz yapılması, normal kan basıncının sürdürülmesi, kan şekeri, kan kolestrolünün muhafaza edilmesi ve ideal bir vücut ağırlığı elde edilmesini içerecektir. Bu parametrelere ulaşmak için en iyi yol, bütün gıda, bitki temelli bir yaşam biçimidir. Yukarıda özetlenen otlarla, gerekirse daha fazla destek sağlanabilir.

Hoşunuza Gidebilecekler

Instagram

Kategorıler

×