Modern Kadınların Dijital Platformu...
Türkiye’de Keşfedilmemiş Tatil Yerleri

Türkiye’de Keşfedilmemiş Tatil Yerleri

Doğal ve tarihi zenginlikleriyle göz kamaştıran Türkiye, farklı ülkelerden gelen turistler tarafından büyük ilgi görmekte. Her yaz ve her kış olmak üzere gezip görülebilecek birçok yere sahip olan ülkemizde bu zamana kadar adı duyulmamış ya da herkes tarafından henüz keşfedilmemiş tatil yerleri mevcut.

Parizyen ailesi olarak ilginizi çekecek tatil yerlerini sizler için araştırdık. Gelin hep beraber göz atalım.

Sadece denizden ulaşılıyor: Büyük Çatı Koyu

Gökova Körfezi Bördübed Limanının içinde bir S çizen Küçük ve Büyük Çatı koyları keşfedilmemiş tatil yerleri arasında muhteşem birer doğal liman. Bu koylara karadan ulaşılamaması, koyların doğal şekli ile korunmasını da sağlıyor. Koylar aynı anda sadece 1-2 tekne alabiliyor. Koyların çevresinde ise çam ve günlük ağaçlarıyla kaplı muhteşem yürüyüş alanları var, ancak karadan ulaşım olmadığı için konaklama tesisi bulunmuyor. Rüzgar almadığı için deniz mavi bir çarşaf gibi. Datça ve Marmaris arasındaki Amazon Mevkii’ne dört kilometre mesafede.

Gözlerden uzak küçük bir balıkçı köyü: Akyaka

Antik çağlardan beri üzerinde yerleşim olduğuna inanılan Akyaka, gözlerden uzak keşfedilmemiş tatil yerlerinden biri, küçük bir balıkçı köyü. Türkiye’nin en Güney Batı ucundaki Muğla ilinin sınırları içinde yer alan Akyaka, Gökova Körfezi’nin doğu ucunda. Marmaris ile Muğla’nın ortasında Ula ilçesi sınırlarında bulunuyor. Gökova Körfezi’nin bittiği yerde, kuzeyinde bin metrelik Sakartepe Dağı, güneyinde ise Gökova Ovası bulunan Akyaka’nın bu konumu nedeniyle ilgi odağı.

Fethiye’nin gizli kalmış güzelliklerinin bulunduğu bir köy: Faralya

Fethiye’nin keşfedilmemiş tatil yerlerinden biri olan Faralya köyü. Köyün bulunduğu 40 kilometrelik bölgede tarihi Roma ve Likya kalıntılarına, Kelebekler Vadisi’ne ve çeşitli doğal zenginliklere ulaşmak mümkün.

Bir doğa harikası: Selimiye

Bodrum ve Marmaris yakınlarındaki Bozburun Yarımadası’nın batı kıyısında bir doğa harikası. Orhaniye’den 10, Turgut ayrımından 7 kilometre uzaklıkta bulunan Selimiye, Bodrum-Marmaris arasında seyreden mavi yolculuk teknelerinin uğrak yerlerinden biri. Keşfedilmemiş tatil yerlerinin içinde yer alıyor.

Av ve doğa turizmi hazinesi: Kocayayla

Bursa’nın tarihi oldukça eskilere dayanan Keles ilçesinde bulunan Kocayayla, av ve doğa turizmi vazgeçilmez yerlerden. Doğayla iç içe inşa edilen ahşap evlerde, temiz ve serin havada tatil yapmak isteyen tatilciler için  yeni bir yaşam alanı sunuyor.


Zonguldak’taki ”Arboretum”un büyüsü

Zonguldak’ın Gökçebey ilçesine bağlı Bakacakkadı beldesindeki tatil köyünde, ağaçların ve odunsu bitkilerin yetiştiği bir tür botanik bahçesi olarak adlandırılan ”arboretum” bölgedeki önemli keşfedilmemiş tatil yerlerinden biri.

Instagram

Kategorıler

×