Modern Kadınların Dijital Platformu...
Burçlar Gerçekten Değişti Mi?

Burçlar Gerçekten Değişti Mi?

Son zamanlarda gündemden düşmeyen, türlü açıklamalara rağmen insanların hala kafasının karışık olduğu konulardan bir tanesi de bu. ‘’ Burçlar gerçekten değişti mi?’’

Özellikle astroloji ile ilgilenenlerin dikkatini çeken bu konu gün geçtikçe daha fazla merak uyandırmaya başladı. NASA, dünyanın yörüngesel salınımının değiştiğini ve bu nedenle yıldızların dünyaya göre pozisyonlarının değiştiğini iddia etti. Bu durumda burçların da tarihlerinin değişeceğini söylediler. Astrologlar tarafından birçok açıklama yapılmış olsa da; Parizyen ailesinin ünlü astroloğu Laçin Bilir de bu konu hakkında sizler için yazdı.

Parizyen Astroloğu Laçin Bilir yazdı: Burçlar Gerçekten Değişti mi ? – Hayır!

Laçin Bilir, ‘’ Bu konu hemen hemen her sene gün yüzüne çıkmakta. Yeni yıldızın ortaya çıkması, yeni burçların ortaya atılması ve tarihlerinin değiştirilmesi… Her zaman aynı açıklamayı yapmaktayım.’’ şeklinde yorum yaptı.

Verdiği birkaç astroloji bilgisine göre, burçlar gerçekten değişti demek doğru olmaz. Klasik batı astrolojisinde “Tropikal Zodyak” yani Mevsimsel Zodyak kullanırız. Bir de Sideral Zodyak yani “Yıldızsal Zodyak” var bunu da Vedik Astrologlar kullanır. Biz batı-klasik astrologlar mevsimsel zodyak kullanır. 21 Mart’ta baharın başlangıcını esas alırız. Tropikal zodyak mevsimlerden meydana gelir ve bu mevsimlerin sembolize ettiği arketipler, sembolizm vardır. Ve biz haritaları oluşturup okurken, analiz ederken bu sembolizmi kullanırız. Ve bu sabittir değişmez…

Bu sisteme yeni burç eklemek yada çıkarmak söz konusu değildir. 

Her 72 yılda bir dünyanın yalpalanmasından dolayı takım yıldızları ve yıldızlar, ortalama 1 derece kadar geri kaymakta. 72 yıl önce gözlemlediğiniz bir yıldızı şuan 1 derece geride görürsünüz bu yalpalama hareketinden dolayı aslında burçlar kaydı konusunda tam olarak buradan çıkmaktadır. Ama bizler klasik ya da bati astrolojisi kullananlar takım yıldızsal bir zodyak değil, mevsimsel bir prensip kullandığımız için, bu yalpalama hareketi ile ilgilenmiyoruz. Bu vedik astrolojinin konusuna girmektedir. Bu yüzden de burçlar gerçekten değişti mi sorusuna cevap olarak, değişen bir burç söz konusu değildir.

Bildiğimiz, okuduğumuz bu zamana kadar nasılsa aynı şekilde devam etmektedir. 12 burç vardır ve tarihleri bilindiği gibidir. 

Son olarak Aylık Burç Yorumlarınızı her ay Parizyen’de okuyabilirsiniz.

Hoşunuza Gidebilecekler

Instagram

Kategorıler

×