Modern Kadınların Dijital Platformu...
Daha Genç Ve Zayıf Görünmenizi Sağlayabilecek 9 Basit Egzersiz

Daha Genç Ve Zayıf Görünmenizi Sağlayabilecek 9 Basit Egzersiz

  Gün boyunca bir dizi fiziksel egzersiz yapmak için her zaman yeterli zaman bulamazsınız, özellikle de çok işiniz varsa.Ancak biraz boş zamanınız olduğunda küçük şeyler yapabilirsiniz.

Sizler için hazırladığımız 9 Basit egzersiz ile hem daha genç, hem de daha zayıf görünmeniz mümkün.

1 : Kırışıklıklar İçin Alın Masajı

Dirseğinizi masanın üstüne yerleştirin ve alnınıza bakacak şekilde avucunuzu çevirin daha sonra ise alnınızı avucunuzun altına yerleştirin ve boynunuzu gevşetin.Dairesel hareketler yapın, biraz bastırın ve avucunuzu kaşlarınızdan saç çizginize kadar getirin.

2 : Elleri Ve Damarları Sağlıklı Tutmak İçin Yumruk Sıkma

Damarlarınızı sağlıklı tutmak ve damar elastikiyetini arttırmak için bu egzersizi günde birkaç kez yapın. Damarların zamanla daha az fark edileceğini göreceksiniz.

3 : Titreşim Ve Jimnastik

9 basit egzersizden biri de vibro-jimnastik. Lenflerin doğru dolaşımına yardımcı olmak için (vücutta şişlikten ve çok fazla sıvıdan uzak durma), kan dolaşımını iyileştirmek ve sabahları taze hissetmek adına bu basit egzersizleri yapabilirsiniz. Alexander Alexandrovitch Mikulin tarafından tasarlanan bu vibro-jimnastik, küçük sıçrama.Topuklarınızı yerden yaklaşık 1 cm yukarı kaldırın (daha yükseğe çıkmanıza gerek yoktur).Daha sonrasında ise yavaşça ayaklarınızı yere bırakın bunu gün içinde birkaç kez tekrarlayın.

4 : Duruşunuzu Geliştirmek İçin Kapıdan Faydalanma

Bu germe egzersizi hem yetişkinler hem de çocuklar için harikadır.Omuz bıçaklarını doğru noktaya yerleştirmeye, doğru omuz pozisyonunu korumaya, göğsü açmaya ve sırt kaslarını güçlendirmeye yardımcı olur.Kapının önünde durun ve kapının yanlarını bel hizasında tutun, sonra öne doğru eğin ve 20 saniye kadar bu pozisyonda bekleyin.Sırt kasları aktif olarak oturmalı ve omuzları kulaklardan uzak tutmak için omuz bıçakları dikkatli bir şekilde esnetilmelidir.Sonrasında tekrar başlangıç pozisyonuna dönüp hareketi birkaç kez tekrarlayın.

5 : Kalça Dolgunluğu İçin Mini Egzersizler

Bu hareketlerle birlikte spor salonuna gitmeseniz bile kalçanızın güzel gözükmesini sağlayabileceksiniz.

1 : 20 saniye boyunca kalça kaslarınızı sıkıp gevşetin, 10 saniyelik bir mola verin ve tekrarlayın. Bunu 5 kez yapın.

2 : Yürürken kalçalarınızı gerin. Sağ bacağınızla adım attığınızda,sağ kalçanızı gerin ve sonra tam tersi. 30 adım egzersiz yaparak, 30 adım dinlenme. 5 kez tekrarlayın.

6 : Varis Damarlarının Önlenmesi İçin Bacak Titreşimi 

Variköz venleri önlemek için tasarlanan birçok egzersiz gibi bu 9 basit egzersizden biri de ayaklarınız yukarı doğru bakmalı.Pozisyon kendinizi rahat hissettirir ve damarlarınızın şişmesine engel olur.Yerde veya kanepede uzanıp ayaklarınızı duvara yaslayın.Bu pozisyonda yaklaşık 1 dakika uzanın ve ayak uçlarını aşağı yukarı hareket ettirin.Ardından, bacaklarınızı 2 dakika ileri ve geri sallayın.

7 : Boyun Kaslarınızı Gevşetmek İçin Başınızı Çevirin

Bu basit egzersiz, boynunuzdaki tansiyonu azaltabilir ve kanınızın ve lenf sıvınızın dolaşımının ne kadar iyi olduğuna bağlı olarak yüz renginizi iyileştirebilir.Boynunuzun tabanından başınıza başlayarak boynunuzun arkasına doğru masaj yapın.Sonra sırtınız dik dururken otururken veya ayakta dururken, başınızı yavaşça bir tarafa ve diğer tarafa çevirin, boynunuzun kaslarını gerdiğini hissetmeye çalışın ve bunu 20 defa tekrarlayın.

8 : Mini Vakum

Gerçek Vakum egzersizi sabah kahvaltıdan önce yapılmalıdır.Bununla birlikte, gün boyunca “mini-vakum” egzersizini yapabilirsiniz, ancak bir öğün yaptıktan hemen sonra yapmanız tehlikeli olabilir.Sırtınız dik otururken veya ayakta dururken, nefes alıp verin ve karnınız emilirken nefesinizi tutun bu pozisyonda 10-15 saniye durun ve bunu 5 kez tekrarlayın.

9 : Selülit Önlemek İçin Kalça Üzerinde Yürüme

Kan dolaşımı, kas çalışması ve vücudun metabolizmasını arttırmanın yanı sıra, bu egzersiz, toksinleri gidermek için mükemmel olan midenizin işlevini harekete geçirir.Kaygan olmayan bir zemine oturun daha sonra sağ bacağınızı ve kalçanızı yerden çekin ve ileri doğru hareket ettirin ardından bu hareketi diğer kalçanızda uygulayın ve bunu belli bir süre boyunca tekrar edin.

Bu 9 basit egzersizlerden hangisini en çok beğendin? Yorumlarınızı belirtmeyi unutmayın.

Hoşunuza Gidebilecekler

Instagram

Kategorıler

×