Modern Kadınların Dijital Platformu...
Vücuda Peeling İşlemi Ne Sıklıkla Uygulanmalı?

Vücuda Peeling İşlemi Ne Sıklıkla Uygulanmalı?

  Peeling işlemi son zamanların en popüler trendlerinden bir tanesi olmayı başardı. Eğer sen de konuya hala yabancı olanlardan biriysen önce “peeling nedir?” ve “peeling ne işe yarar?” sana bunlardan kısaca bahsedelim. Peeling, aslında mikro tanecikli ürünler aracılığı ile bir cilt temizleme ve arındırma uygulamasıdır. Peeling işleminin bu denli muhteşem yapan şey ise tanecikli yapısıdır. Tanecikli yapısı sayesinde cilt gözeneklerini derinlemesine temizler ve temizlik sonrasında cildin yenilenmesine katkı sağlayarak daha parlak ve canlı bir görünüme kavuşturan peeling, cilt için oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Fakat peeling oldukça etkili bir işlem olduğu için haftada maksimum 1 defa yapılması önerilir.

Vücuda Peeling işlemi Nasıl Yapılır?

Son günlerde vücut bakım ürünleri arasında çok sık rastlamaya başladığımız; peeling işlemi, etkili arındırıcı sabunlar ve bazı vücut peeling ürünleri sende de yeteri kadar merak uyandırıyor mu? Nereden başlayacağını bilmiyor ve bu yüzden bu ürünlere çekimser kalıyorsan endişelenme, Parizyen sana yardımcı olacak. Oldukça kolay olan vücut peelingini yapmaya başlamadan önce dikkat etmen gerekenleri senin için araştırdık ve sıraladık.

•  Peeling işlemi uygulaması için öncelikle cilt tipine uygun bir ürün seçerek işe başlamalısınız. Yani cildin hassas ise içeriğinde çok büyük taneler olan peelinglerden cildini çizmemek  ve vücudunda iz bırakmamak adına uzak durmalısın.

•  Uygulamaya vücudunun en çok kuruyan bölgelerinden başlayabilirsin. Bacaklar vücudumuzun en çok kuruyan bölgelerinden olduğu için duş sonrası gözenekler hazır açılmış iken bacaklarına peeling yaparak pürüzsüz bir görünüme ulaşabilirsiniz.

•  Peeling işlemi yapmadan önce peeling’i uygulayacağınız bölgenin ıslak olmasına dikkat edin. Duş sonraları en uygun zamanlar olduğu için peeling bakımını mutlaka duş sonrasına denk getirmeye çalışın.

•  Cildin kendini koruma fonksiyonunu bozmamak için peeling uygulamasını haftada en fazla 1-2 kere yapmalısın.

•  Vücut peeling işlemi banyoda veya duşta yukarı doğru dairesel masaj hareketleri ile uygulayabilirsin.

Kayısı çekirdeği tozu parçacıkları ve cildin pürüzsüz olmasına yardımcı olan yumuşatıcılar ile formüle edilmiş bir vücut peelingi, cildini ölü hücrelerden arındırırken aynı zamanda hoş bir koku bırakabilir. Bu ipucu kendinize uygun peeling’i seçmenize yardımcı olabilir.

Instagram

Kategorıler

×