Modern Kadınların Dijital Platformu...
Partnerinizi Etkilemenin Yolları

Partnerinizi Etkilemenin Yolları

Flörtünüzün Size Tam Anlamıyla Aşık Olmasını İstiyorsanız Bu Adımları Uygulayın!

Parizyen ailesi olarak sizler için günümüzün en büyük sorunlarından bir tanesi olan ‘’flörtten sevgililiğe’’ geçiş problemini ele aldık. Bu konuya dair her şeyi yazımızda bulabilirsiniz.

Beraber korku filmi izlemek

Evet yanlış okumadınız! Hoşlandığınız kişiyle korku filmi izlemeniz onun sizden hoşlanmasında oldukça etkili olabiliyor. Çünkü vücut, yoğun duygusal bir durum yaşarken bazı farklı sevgi reaksiyonları gösterebiliyor. Nefesiniz kesilmesi, terlemeniz ve vücudunuz daha hızlı kan pompalamaya başlaması gibi etkenler partnerinizi etkilemenin yollarından biridir. İşte bütün bu olanaklar karşı tarafın sizden hoşlanma olasılığını oldukça yukarıya çekebiliyor.

İlk Tanışmada Heyecanlı Olmak

Bilimsel araştırmalara göre biriyle tanışırken ne kadar heyecanlanırsanız o kişiyle bir ilişki kurma ihtimaliniz o kadar yukarıya tırmanıyor. Çünkü ilk tanışmada heyecanlı olmak “ilk görüşte aşk” izlenimi verip karşı tarafın size daha fazla ilgi duymasına yol açıyor.

Ortak Günlük Rutinlere Sahip Olmak

Partnerinizi etkilemenin yollarından biri de birbirinden farklı iki insanın birbirine aşık olmasını sağlayan ortak rutinlere sahip olmak. Örneğin her sabah aynı otobüse ya da vapura binmek. Bu rutin sırasında karşılaştığınız kişiye ilgi duymaya başlıyorsunuz. Bu kişiyi tanımanız gerekmiyor, hatta hiç konuşmamış bile olabilirsiniz. Sadece birbirinizle karşılaşmanız yeterli.

Beden Dilinizin Çok İyi Olması

Eğer postürünüz iyiyse ve kendinizi sadece sözel değil, beden dilinizle de ifade edebiliyorsanız bu ilk buluşmaların başarılı geçmesini sağlıyor.  Kambur durmak ve kapalı bir vücut dili ise karşınızdaki insanı olumsuz yönde etkiliyor.

Meyve ve Sebze Tüketmek

İnsanların doğal kokusu birbirlerinden hoşlanmalarında oldukça önemli bir rol oynuyor. Buna aşkın kimyası da deniliyor. Araştırmalara göre sıkça meyve ve sebze tüketen insanların doğal kokuları, karbonhidrat ağırlıklı beslenenlere göre daha çekici bulunuyor. Kim bilir belki de aşık olabilmek için beslenme düzeninizi tekrar gözden geçirmeniz gerekiyor.

Ebeveynlerinize Benzer Özelliklere Sahip Olması

Bilimsel araştırmalara göre anne ve babası ile iyi ilişkileri olan kişiler ileride onlara benzeyen insanlarla birlikte olmayı tercih ediyor. Eğer büyürken ailenizle yakın bir bağ kurduysanız, bu ileride ailenizi andıran özellikleri olan kişilere aşık olmanızı sağlayabiliyor. Partnerinizi etkilemenin yollarından biri de kişinin anne veya babasına benziyorsanız, onun da sizden hoşlanma olasılığı arttırıyor olmanızdır..

Hoşunuza Gidebilecekler

Instagram

Kategorıler

×