Modern Kadınların Dijital Platformu...
Terapi Yöntemleri

Terapi Yöntemleri

Reiki Masajı Nedir?

Reiki masajı, 2500 yıldan fazla bir süredir Tibet’te uygulanan, stresi azaltan ve kronik fiziksel rahatsızlıklardan şikâyetçi kişilerin şifa bulmasına yardımcı olan şifalı bir terapi yöntemidir. Ellerle şifa verme sanatı çok eskilere dayanmaktadır. İnsanlar bunu zamanın başlangıcından beri uygulamakta. Bu terapi, kişisel çi’nin ya da enerjinin içimizde serbest olarak akmasını da sağlayarak, fiziksel, zihinsel ve ruhsal dengeyi yeniden kurmayı amaçlıyor.

Hangi Terapi Yöntemleri Doğal Ürünler Üzerine Kuruludur?

Apiterapide, alerji ve kardiyovasküler düzensizliklerden tutun da vücudun belli bölgelerinde özellikle de sırt ve boyun ağrılarına kadar her şeyi iyileştirmek için, doğal ürünlerin (bal, balmumu, an sütü ve an zehri gibi) doğal iyileştirici ve antibakteriyel özellikleri kullanılıyor.

Fitoterapi Nedir?

Fitoterapi, farklı bitkilerin çeşitli yöntemlerle kullanımı içerir. Fitoterapi, vücut üzerinde iyileştirici etkisi olan çaylar, yağlar ve merhemler gibi ürünler kullanılarak uygulanır.

Bir Endonezya Ziyaretinde Hangi Terapi Yöntemleri Yaptırabilirim?

Endonezya’ya tatile veya ziyarete gittiğiniz zaman, Lulur,Endonezya yerlilerinin eski zamanlardan bu yana kullanmakta olduğu bir bakım biçimidir. Yoğurt ve çiçek kullanımıyla yapılan aromaterapi masajı ile temizlik ve nemlenme için yapılan bitki banyolarını birleştiren bir yöntem. Eğer kendinizi şımartmak istiyorsanız bu derinlemesine rahatlamanızı sağlayan bir bakımdır. Endonezya ziyaretinizde denemeniz gereken başlıca bakımlardan bir tanesidir.

Vücut Derisi Kuruluğuna En İyi Gelen Terapi Yöntemi Hangisidir?

Tuz, en yaygın kuru cilt bakım yollarından biridir. Terapistiniz, yıpranmış derinizi canlandırmak için deniz tuzu (ölü hücreleri atması için) ve limon, badem, lavanta gibi yağlardan oluşan bir karışımı cildinize uygular. Bu yüzden kuru bir cilde sahipseniz siz de tuz terapilerine gidebilirsiniz.

Hamilelik Sırasında Uzak Durmam Gereken Bir Bakım veya Terapi Yöntemi Var Mı?

Sauna ve buhar odalarından, aynı zamanda örtü terapilerinden ve uzun süre sırtüstü yatmanızı gerektiren bakımlara karşı oldukça mesafeli yaklaşın. Doktorların önerisine göre hamile kadınların ilk 3 ay ağır bakım ve terapilerden uzak durması gerekmektedir.

Kireçlenmeye İyi Gelen Terapi Yöntemi Var Mıdır?

Paraf ango, volkanik çamur ve parafini birlikte kullanarak ağrıların ve acıların geçmesini sağlayan sıcak bir katman oluşturuyor.

Balneoterapi Nedir?

Bu kelime, vücudumuzdaki toksinleri dışarıya atmak, cildi yumuşatmak, ağrı ve acıları hafifletmek için H20 (genellikle mineral ve tuz içeren maden suyu) kullanan terapi türleri için kullanılır.

Panthermal Terapi Yöntemi Nedir?

Panthermal terapide sizden kafanız metal bir tüpün dışında kalacak şekilde uzanmanız istenir. Bu tüpün içine doldurulan sıcak ve kuru hava vücudu sarıp vücudunuzun terlemesini sağlar. Bu işlemi, vücudun her yanına tazyikli sabunlu su sıkılması izler ki bu da selülitlerin kırılmasına yardımcı olur.

Instagram

Kategorıler

×