Modern Kadınların Dijital Platformu...
İlişkinizde Sorunlar mı var?

İlişkinizde Sorunlar mı var?

    İlişkinizde mutlu olmanıza katkı sağlayan ya da sizin kırılmanıza neden olacak ne yapıyor olabilirsiniz? Eylemleriniz ve inandığınız şeyler, sizin ve eşinizin günlük etkileşim kalitesini nasıl etkiliyor?

Daha iyi bir eş olmanın 6 yolu

    Bilimsel kanıtlar her bir eşin, ilişkisinin sağlığından sorumlu olması fikrini destekliyor. Bu basit değişiklikleri daha mutlu ve sağlıklı bir ilişkiye yol gösterici olarak düşünün.

   1. Daha fazla uyu

    Yeteri kadar uyumak senin ve ilişkinin için bir kazanç. Uyku eksikliği sadece enerjinizi, zihninizi ve ruh halinizi etkilemekle kalmaz, aynı zamanda kendini kontrol etmeyi olumsuz etkileyen glikoz seviyelerini azaltır. Ve öz kontrol, ilişkide büyük rol oynar. Öz kontrolü daha yüksek olanlar, eşlerine karşı daha yapıcı olabilir ve öz kontrol ne kadar çok olursa, ilişki kalitesi de o kadar yüksek olur. 

      2. Harekete geç

    Araştırma, bu yedi davranışın, beğenmeyi, sevgiyi ve bağlılığı öngörmedeki gücünü vurgulamaktadır:

  • Pozitiflik: Birlikte vakit geçirmekten ne kadar mutlu ve keyfi olduğunuzu ifade edin.
  • Anlayışlı olmak: Dinleyin, affedin, özür dileyin ve yargılamaktan kaçının.
  • Güven vermek: Gelecek hakkında konuşun; eşinize sizin için ne ifade ettiğini hatırlatın.
  • Kendini açıklamak: Duygularınızı paylaşın ve eşinizi de aynı şeyi yapmaya teşvik edin.
  • Açıklık: İhtiyacınız olanı veya ilişkiden ne istediğinizi paylaşın.
  • Görevleri paylaşma: Sorumlulukları eşit bir şekilde paylaşın (örneğin, aile, ev, ilişki).
  • Yakın çevreyi dahil etmek: Eşinizin arkadaşlarıyla ve ailesiyle zaman geçirin.

      3. Memnuniyetini ifade et

    Minnettar hissetmek başka bir şeydir, söylemek başka bir şey. Memnuniyetini ifade ediyor musun? Memnuniyetinizi paylaşmanın sağlıklı ilişkilerin sürdürülmesine çok büyük katkı sağladığı inkar edilemez bir gerçektir.

      4. Alçakgönüllülüğe odaklanın 

    Egolarınızı kontrol ederek ilişkinize yardımcı olun. Mütevazi olmak sağlıklı bir ilişki için önemli bir bileşendir ve ayrıca mütevazi insanlar eş olarak daha olumlu değerlendirilir. Sağlıklı ilişkiler için güçlü bir araç olan affetme eylemi sayesinde ilişkileri geliştirebilir.

      5. Birlikte kaliteli zaman geçirin

    Bir çok anket, birlikte daha fazla zaman geçirmenin ilişkide mutluluğu arttırdığını göstermiştir. Fakat yaygın inanışın aksine, uzun mesafe ilişkisi yaşayan çiftler birlikte daha az zaman harcamalarına rağmen, ilişki kalitesi bakımından farklı değildir.  

      6. Kendine nazik ol

    Olabileceğiniz en iyi eş olmak için işe kendinize nazik davranarak başlayın. Bilimsel kanıtlar, insanın kendine karşı anlayışlı olmasının sağlıklı bir ilişki için harika bir temel olduğu fikrini desteklemektedir. Kanıtlar, kendinize karşı anlayışlı olmanın, eşinizde endişe gibi duyguların köreldiğini ve böylece sağlıklı davranışları ortaya çıkardığını gösterir. Başka bir deyişle, kendimizi geliştirmek de ilişkilerimize faydalı olabilir.

Instagram

Kategorıler

×