Modern Kadınların Dijital Platformu...
Neden Bazı İnsanlar Aşkı Bulamıyor ?

Neden Bazı İnsanlar Aşkı Bulamıyor ?

Sosyal medyanın gelişmesine rağmen, yalnızlık şu anda bir çeşit salgın haline geliyor. Yetişkinlerin yaklaşık% 50’si eş bulmakta zorlanmaktadır. İnsanların uzun ve uyumlu ilişkiler kurmasını engelleyen sebeplerin ne olduğunu bulmaya karar verdik.

1 : İlişkiyi İdealleştiriyorsunuz

Herkesin mükemmel bir ilişki hakkında kendi fikri vardır: birileri romantik bir filmden ilham almış olabilir ve birileri de bir kitaptan ilham alabilir. Ancak insanların sahip olduğu rüya şudur: kusursuz bir ilişki.Bu yüzden ideallerimizden kurtulmalı ve karşımıza çıkan insanlara şans vermeliyiz.

2 : Kendinize Saygınız Yok

Kendinize ve diğer insanlara saygı duymak, romantik türler de dahil olmak üzere herhangi bir ilişkinin temelidir. Kendine saygı duymayan birini gerçekten sevebilir misin? Bu bağlantı büyük olasılıkla suçluluk duygusuna dayanacak ve her iki taraf için de iyi bir şey yapmayacak .

Ne yapmalı: Başlangıçta, üzgün ve depresyonda olduğunuzda kendinize yardım etmek için kendi iç desteğinizi bulmanız gerekir . Bu sizin başarılarınız, hobileriniz, bilgileriniz veya yol gösterici ilkeleriniz olabilir – sizin için önemli olan herhangi bir şey ve kendi değerinizi görmenize yardımcı olacak herhangi bir şey. Kimsenin senin öneminden şüphe etmesine izin verme.

3 : Başkalarının Özel Alanlarını İhlal Ediyorsunuz

Çoğu insan manipülasyon tekniklerinin bir ilişkiyi düzeltmeye yardımcı olabileceği kanısında.Ama kimse kendinin manipüleye uğrayıp değiştirilmeye çalışmasından haz etmez.

Örnek : Rosamund Pike’nin Gone Girl’deki karakteri  kocasını hile yaptığı için cezalandırmak istedi ve onu daha fazla zorluk çekmeye zorlayarak kuklası yaptı.

Ne yapmalı : Herhangi bir ilişkide belirli sınırlar dahilinde hareket etmelisiniz.Eşinizin davranışlarını beğenmiyorsanız ve bu da onu biliyorsa ve değişmek istemiyorsa önünüzde sadece 2 seçenek kalıyor kalmak ya da ayrılmak.Çünkü değişmek istemeyen bir insanı değiştiremezsiniz.

4 : Affedemiyorsunuz

Herkes hata yapar ve muhtemelen sizde de vardır. Ancak bazen, bir hata yaptığınızda, bunun bir daha asla olmayacağından tamamen emin olsanız bile, güveninizi geri alamazsınız.Genelde, diğer insanları yargılarken çok katıyız ama kendimizi değerlendirirken yeterince katı değiliz.

Ne yapmalıyım diyorsanız; diğer kişinin yaptıklarından son derece rahatsız olsanız bile, ilişkiye yatırım yapıyorsanız, tekrar denemelerine izin verin.

5 : Bir İlişki İçin Hazır Değilsiniz

Sevgiyi nihai mutluluk ve neşe olarak ele almaya alışkınız. Ancak bazen, bir ilişki kurmadan önce insanların daha acil endişelerle başa çıkmaları daha önemlidir. 

Örnek : Bu, Wild Strayed filminin Cheryl Strayed’in otobiyografisine dayanan düşüncelerinden biridir. Boşanması, annesinin kaybedilmesi ve kendisiyle barışı bulmak için yalnız 1.800 km uzakta yürüyen bir kız. Daha sonra yolunun bittiği yerde evlenerek sona erdi.

Ne yapmalı: Bazen, yanlış olanı düzeltmek ve mutluluğu bulmak için yalnız kalmanız gerekir, özellikle bir ilişki kurmaya başlamadan önce . Bu bazen zor zamanlarınızda birinin omzuna yaslanmaktan daha iyi olabilir.

6 : Kendine Kenetlendin

Egoist olmanın bir ilişkinin başlamaması veya bitmesinde çok önemli rol oynadığı bir gerçektir.Bir kişi sadece kendi fikirleri ve kendi ihtiyaçları hakkında düşünürse, bu gerçekten kendileri ve eşleri arasındaki sevgiyi öldürebilir.

Örnek : Kızın 10 Günde Bir Erkek Nasıl Kaybedilir? Deki davranışının adamı uzağa itmemesinin tek nedeni,  bir bahis kazanmaya ve ilişkinin mümkün olduğu kadar uzun süre devam etmesine çalışıyor olmasıdır. Aslında “dileklerini” unuttuğu ve normal bir insan olduğu zaman ona aşık oldu.

Ne yapmalı: Egotist insanlar, özellikle başarılı bir ilişki istiyorlarsa, dünyanın kendi etrafında dönmediğini anlamalıdır.

Instagram

Kategorıler

×