Modern Kadınların Dijital Platformu...
Vücudumuzu Kontrol Etmekte Gerçekten İşe Yarayan 7 Akıllı Tüyo

Vücudumuzu Kontrol Etmekte Gerçekten İşe Yarayan 7 Akıllı Tüyo

    Birçoğumuz kendimizi korkunç bir baş ağrımızın olduğu bir durumda bulduk, ancak bazen bir toplantıdasınız ya da o anda hap alamıyorsunuz. Araştırmaya göre, beynimiz vücudumuzu kontrol ediyor, bu yüzden bazı basit akıl hileleriyle acıları azaltmayı deneyebiliriz. Bu makalede, bazı koşulların nasıl düzenleneceği ile ilgili yöntemler bulacaksınız.

   Parizyen, vücudunuzu kontrol etmenize yardımcı olacak 7 harika numara buldu.

     1. Endişeyi gidermek için bileğinizdeki bir noktaya dokunun.

    Bu noktaya “Ruh Kapısı” denir ve basılması endişe ve kaygıyı hafifletmeye yardımcı olur.

    Avuç içi tarafınızı yukarı çevirin ve küçük parmağınızla tendonu bulun. Tendonun içindeki yumuşak noktayı arayın ve işaret parmağınızla o noktaya basın. Nefes alın ve yavaş ve derin bir şekilde nefes verin.

    Bu yöntem, zor bir sohbete, genel konuşmalara veya stresli durumlara maruz kalmanız durumunda sakinleşmenize yardımcı olacaktır.

       2. Öğürme refleksini kolaylaştırmak için başparmağınızı sıkın.

    Öğürme refleksiniz varsa, bu numarayı kullanın. Sol baş parmağınızı sıkın ve hızlı bir şekilde rahatlama hissedeceksiniz. İşe yaramasının sebebi bilim adamları tarafından tam olarak anlaşılmamış, ancak bu yöntemi kullananların kolayca sakinleştikleri kanıtlanmıştır.

     3. Kalp atış hızınızı yavaşlatın.

    Bazen koştuktan sonra veya stres altındaysanız, kalp atış hızınızın arttığını hissedersiniz. Nefes alıp vermenin basit bir yolu var.

    Kalp atışınız çok arttıysa ve siz yavaşlatmak istiyorsanız burnunuzu sıkın ve kapalı bir ağızla nefes almaya çalışın. Göğüs boşluğu üzerine baskı yapacak ve vagus siniri uyaracaktır.

      4. Eğer mide rahatsızlığınız varsa refleksoloji iç kulak noktasına basın.

    Başınız döndüğünde iç kulak noktasına basmak bu durumu hafifletebilir. Dördüncü ile bebek ayak parmağı arasında yer almaktadır. 

    Yeterince sert bastırmak için işaret parmağınızı kullanın, ancak acı vermemelidir. İç kulak ucunu her iki ayağınıza da 30 saniye masaj yapın.

      5. Sakinleşmek için soğuk su kullanın.

    Herkes bazen sinirlenir veya konsantre olamaz. Muhtemelen biraz soğuk suya daldıktan sonra duygularınızın bir şekilde değiştiğini fark etmişsinizdir. Merak etmeye gerek yok çünkü soğuk su vücudun oksijeni daha verimli kullanmasına izin veriyor.

   Bir dahaki sefere duygularınızın kontrolden çıktığını hissettiğinizde, suratınıza biraz su sıçratın veya tüm elinizi biraz soğuk suyun altına koyun.

      6. Baş ağrısından kurtulmak için YinTang noktasına basın.

    YinTang noktası alnın tam ortasındaki nokta. Çok etkilidir ve hap almayı sevmeyen ya da kullanmayan insanlar için bir kurtuluş olabilir. Bu noktaya basmak baş ağrısı ve kaygıyı azaltmaya yardımcı olur.

    Bu noktaya hafifçe orta ve işaret parmaklarınızla 30 saniyeye kadar basın. Hemen rahatlama hissedeceksiniz. Ağrı sizi hala rahatsız ediyorsa, 5 dakika bekleyin ve ardından bir dakika daha tekrarlayın.

      7. Diş ağrılarını yenmek için buz küpleri

    Diş ağrısından kurtulmanın 2 yolu var. Acıyan dişin etrafına buz küpü koyabilirsiniz. Bu geçici bir tedavi yöntemidir, ancak ilaç kullanmamanız durumunda biraz rahatlama hissetmenize yardımcı olacaktır.

    Bazı insanlar hassas dişlere sahiptir. Bir dahaki sefere acının geldiğini hissederseniz, bir buz küpü alın ve elinizin içine yerleştirin. İşaret parmağı ve baş parmak arasındaki alanı buzla ovalamaya başlayın.

Vücudunu kontrol etmek için herhangi bir numara kullanıyor musun? Yazımızın ilginizi çekmesi durumunda aşağıya yorumunuzu bırakın.

Hoşunuza Gidebilecekler

Instagram

Kategorıler

×