Modern Kadınların Dijital Platformu...
Göğüs Kırışıklıklarını Gidermenin 7 Kolay Yolu

Göğüs Kırışıklıklarını Gidermenin 7 Kolay Yolu

    Göğsünüz, yüzünüz kadar hassastır ancak pek çok kadının bu duruma pek dikkat etmediğini biliyoruz. Hidrasyona öncelik vermeyiz ve bölgeyi sert kimyasallara ve güneş ışınlarına maruz bırakarak erken kırışıklıklar oluşmasına izin veririz. 

    Parizyen, size çok fazla çaba gerektirmeyen kırışıklıkları tedavi etmenin kolay yollarından bazılarını iletmek istiyor.

      1. Sırtüstü yatma alışkanlığınızı geliştirin.

    Yana doğru veya yüzüstü yatmak, kırışıklıklar oluşmasının sebeplerinden biridir. Bunu önlemek için sırtüstü yatın ve bunu alışkanlık haline getirin. Aynı pozisyonda kalmanıza yardımcı olmak için dizinizin altına bir yastık koyarak veya vücudunuzun her iki tarafına 2 yastık koyarak kendinizi eğitebilirsiniz. Ayrıca, büyük bir bonus kazanacaksınız: Bu numara ile sarkık göğüslerden de kaçınacaksınız!

      2. Kendinizi ev yapımı göğüs “maskesi” ile şımartın.

    Basit bir aloe vera göğüs “maskesi” ile anında göğüs gençleştirme yaparken rahatlayın ve sakinleştirin. Bir kalın aloe vera yaprağı kesin, çevresini soyun ve iç jeli göğsünüze 20 dakika boyunca uygulayın. Aloe vera, cildinizin doğal nemini korur, böylece dehidrate olmaz ve kolay çatlamaz. Bu tedavi kırışıklık oluşumunu önler ve cildinizin parlamasını sağlar.

      3. Duşta sıcak suyun doğrudan göğsünüze sıçramasına izin vermeyin.

    Bu kötü bir fikir çünkü çok sıcak su cildin doğal yağlarını kuru bırakarak temizler ve kırışıklıkların görünümünü kolaylaştırır. Göğsünüze doğrudan gelmesi, yalnızca kırışma sürecini azaltır. 

      4. Birkaç şınav ile kaslarını güçlendirmek için egzersiz yapın.

    Göğüs kaslarınız zinde değil ise, cilt sarkması ve yerçekimi kurbanı olma eğilimindedir. Basit bir egzersiz yaparak kaslarınızı ve cildinizi sıkın. Her gün duş almadan önce 20 şınav çekebilir ve bu küçük egzersizin göğsünüzdeki yaşlanma sürecine meydan okumasına yardımcı olabilir.

      5. Cildin kırışıklık oluşumunu en aza indirmek için gerçek sütyen ölçünüzü kullanın.

    Göğüsleriniz destekli sütyenle doğru doğal pozisyondaysa, dekolte yerçekimi tarafından mağdur olmazsınız. Ayrıca cildinizdeki sürtünmeyi en aza indireceksiniz. Bu, daha pürüzsüz bir cilt ve daha az görünür kırışıklık anlamına gelir.

      6. Göğsünüze masaj yaparak cildinizi oksijenle hediyelendirin.

    Göğüs masajı bölgeye kan akışını uyarır, cildinizi oksijenle doldurur ve yaşlanma sürecini önler. Nemlendiriciyi parmaklarınıza yerleştirin, göğsünüzün üzerine kaydırın ve dairesel hareketlerle yumuşakça bastırın. Göğüs bölgesine ve göğüslerinize odaklanın. Bu kendinize biraz zaman ayırmak, rahatlamak ve cildinizin sağlığını korumak için harika bir yol.

      7. Güneşten koruyucu uygularken dekoltenize sürmeyi ihmal etmeyin.

    Çok fazla güneş almak, UV ve UVB ışınlarının cildinize derinlemesine nüfuz etmesini sağlar. Bu, göğüs bölgenize hızla zarar verir, çünkü oldukça hassastır ve kırışıklıkların görünümünü hızlandırır. Bunu önlemeye yardımcı olmak için yüzünüze yaptığınız gibi günlük, 30 faktörden fazla olan bir güneş kremini dekolte bölgenize de uygulayın.

Instagram

Kategorıler

×