Modern Kadınların Dijital Platformu...
2019’da Makyaj Modası Nasıl Değişecek

2019’da Makyaj Modası Nasıl Değişecek

Görünüşe göre tüm moda satıcıları mükemmel kırmızı rujlarını buldular, Kim Kardashian gibi kontur yapmayı öğrendiler ve aynaya bakmadan bile kedi gözü çizebildiler. Bununla birlikte, bu beceriler 2019’da işe yaramayacak çünkü bu yıl yerini alacak başka eğilimler var ve bu makalede onları bulacaksınız.

1 : Şekillendiriciler yerine allık kullanımı

Bu, makyaj sanatçılarının günlük yaşamdaki şekillendirmeyi reddetmeye çalıştıkları ilk yıl değil.Bu yıl da şekillendiricilerin yerini yanağı kaplayan allıklar alacak.

2 : Abartısız Makyaj

Bir sonraki değişiklik ise dokularda olacak. Yeni yılda, yoğun makyaj temelleri,yarı saydamlarla değiştirilecektir. 2019 sloganı da “Daha doğal bir yüz!” olacak.

3 : Dudak büyütmek yok

Dudakların şekli 2019’da gerçek bir devrime girecek. Makyaj sanatçıları, doğal olmanın yanlış bir yanı olmadığı ve doğal güzelliğinizi kozmetik veya kozmetik uzmanlarının yardımıyla değiştirmelerine gerek olmadığı fikrini uygulamaya çalışıyor. Bu yüzden gelecek yılki ana odak noktamız dudaklarınızın dışına çıkmayı bırakıp Ombre’yi “Angelina Jolie” etkisi denilen bir şey elde etmek için kullanmak olacak.

4 : Ciltte ince parlaklık

2018 yılı ayrıca, vurgulayıcıların aşırı kullanıldığı bir yıldı. Bu yıl ise parlak suratlar göstermek yerine daha mat bir makyaj tercih edilebileceği öngörülüyor.

5 : Parlak mat gölgeler

2019 yılında surattaki parlak mat gölgeler trend olacak.

6 : ‘INSTAGRAM’ Makyajı yerine gündelik makyaj

Yüz özelliklerini vurgulamak için kesin ve sert çizgiler çizmenize gerek yok çünkü “dün” makyajın etkisi şimdi moda. Bu yıl daha doğal bir görünüm kazanmak ve özgüveni arttırmak için gündelik makyaj moda oluyor.

7 : Kahverengi Ruj Öncelik Kazanacak

90’lı yıllarda popüler olan kahverengi ruj, bir geri dönüş yapıyor ve şarabı, çıplak ve pembe tonları geride bırakıyor. Tıpkı kırmızı rujlarda olduğu gibi, yüz tonunuza uygun rengi aramak zorundasınız.

8 : Alt Kirpik Çizgisini Öne Çıkarmak

Birçoğumuz kozmetik pazarlarının sadece siyah, kahverengi ve gri eyeliner sattığı zamanları hatırlıyoruz. Şimdi çeşitli kozmetik markalarının koleksiyonları gökkuşağının tüm renklerine sahip ve gözleri sulamak için kullanılan beyaz veya bej renkli bir göz kalemi neredeyse her kozmetik çantasında var. 2019’da unutulmuş bir trend, alt kirpik çizgisinin siyah veya kahverengi bir kalemle vurgulanması modaya dönecek.

Hoşunuza Gidebilecekler

Instagram

Kategorıler

×