Modern Kadınların Dijital Platformu...
YUNANİSTAN YATIRIMCILAR İÇİN CAZİBE MERKEZİ OLUYOR

YUNANİSTAN YATIRIMCILAR İÇİN CAZİBE MERKEZİ OLUYOR

  • Ocak 01, 2018
  • Yazar

Daima Turizm ile dünyada ilgi toplayan Yunanistan artık yatırımcılar için de çok cazip bir ülke olmaya başladı. Yakın zamanda tüm dünyanın da duyduğu gibi çok kötü bir ekonomik kriz içerisinde bulunan Yunanistan yurt dışından kaynaklar sağlamak için yabancı yatırımcılara çok daha iyi yatırım fırsatları sunuyor. Avrupa Birliği Üyesi olan Yunanistan aynı zamanda yatırımcılara Avrupa Birliği üyesi ülkelerin kazandığı avantajların tamamını sağlamaktadır.

Yunanistan Ne Tür Yatırım Fırsatı Sunuyor?

Uzun zamandır içinde bulunduğu ekonomik krizden kurtulmak için ülkeyi yabancı yatırımcılara cazip bir hale getiren Yunanistan’ın sunduğu fırsatlar şu şekilde;

1 – Diğer Avrupa Birliği üyesi ülkelerin neredeyse yarı fiyatı olan Yatırım karşılığı ile oturma izni veren Yunanistan, aynı zamanda oturum izni için ülkede belirli bir süre yaşama şartı istemiyor. Yani 250.000 Euro ve üzeri yatırım yapan veya gayri menkul satın alan bir yatırımcı ülkede oturmasa da Yunanistan’dan oturma izni alma imkanı sağlanıyor.

2 – Yunanistan yaşam şartları olarak dünya üzerindeki bir çok ülkeye göre daha yaşanabilir. Avrupa Birliği Üyesi olan Yunanistan bu güçlü birliğin tüm avantajları oturum izni alan yatırımcıları içinde sağlıyor. Örneğin; Yunanistan da 250. 000EURO ve üzeri bir gayrimenkul alan bir kişi altın vize olarak adlandırılan SCHENGEN vizesi sahibi olabilir.

3 – Yunanistan konum olarak dünya üzerinde çok stratejik bir konumda yer almaktadır. Burada yaşamak birçok yabancı yatırımcı için çok daha caziptir.

4 – Daha stressiz bir yaşam sürmek isteyen insanlar için de çok cazip çalışma imkanları sağlayan Yunanistan adeta rahat ticaret diye adlandırabileceğimiz bir iş hayatına sahiptir. Dünya üzerinde çalışma saatleri en kısa olan ülkelerden biri sayılan Yunanistan’da kendinize daha çok vakit ayırabilir ve dinlenebilirsiniz.

Yunanistan 250.000 EURO değerinde bir veya birden çok ev alabilirsiniz. Tabi ki yalnızca yatırım yapmanız veya Yunanistan’dan gayrimenkul satın almanız sizin Yunanistan’dan oturma izni verilmeyecek. Belirli yasal işlemler gerektiren Oturma İzni Almak için bir yatırım danışmanlığı şirketinden yardım alarak hem yatırımlarınızı daha karlı bir hale getirebilir hem de işlemlerinizi zahmetsizce ve kolayca halledebilirsiniz.

Yunanistan’da yatırım yapmak veya Yunanistan’dan ev almak için Yunanistan’da merkezi bulunan ve Serkan Şahan’ın yöneticiliğini yaptığı Greek Investment Yatırım Danışmanlığı şirketinden tam destek alabilirsiniz.

Comments Off

Instagram

Kategorıler

×