Modern Kadınların Dijital Platformu...
Cilt Bakım Ürünü Alırken Bunları Mutlaka Bilmelisiniz

Cilt Bakım Ürünü Alırken Bunları Mutlaka Bilmelisiniz

  • Ağustos 25, 2017
  • Yazar

Doğal Cilt Bakım Ürünlerinde Olması Gereken 7 İçerik

Bitkilerin cilt üzerindeki olumlu etkilerini destekleyen bilimsel araştırmalara göre; cilt bakımı söz konusu olduğunda bazı doğal bitkisel özler yüksek performanslı sonuçlar almanıza etki ediyor.


Cilt bakım ürünü kullanan kişiler artık daha iyi sonuçlar alabilmek için satın aldıkları ürünlerin içeriğinin doğal olmasına önem veriyorlar. Biz de Parizyen’de cilt bakım ürünlerinde mutlaka olması gereken içerikleri paylaşmaya karar verdik. Burada öğrendiklerinizden sonra içeriklere dikkat ederek aldığınız cilt bakım ürünlerinin etkisini çok daha fazla hissedeceksiniz.

Lesitin

Lesitin, genellikle ayçiçeği veya soya sosundan, yumurta sarısından ekstrakte edilen, ancak zeytin ve fındık yağlarında da bulunan bir fosfolipiddir. Peki bu maddeyi bu kadar mükemmel yapan nedir? Hem nemli hem de kuru ciltler ile aktif olarak çalışabildiği için mükemmel bir nemlendirici özelliğine sahiptir. Lestin, nemlendirici maddelerin cilde daha derinden nüfuz etmesine yardımcı olur.  

Ayrıca lesitin, yaşlanmanın temel nedenlerinden biri olduğu düşünülen serbest radikallerin hücre ve membran hasarını iyileştirme ve koruma özelliğine sahiptir.

Hiyalüronik Asit

Hiyalüronik asit ciltte, bağlarda ve sinir dokusunda bulunup, cildinizin sağlam ve sağlıklı görünmesine yardımcı olur. Bu yüksek performanslı bileşen, nem içeriğini artırır ve esnekliği geri kazandırarak kuru veya hasar görmüş cildin görünümünü mükemmelliştirmeye yardımcı olur. Genellikle nemlendiricilerde ve kırışık önleyici formüllerde nemlendirme potansiyeli için kullanılır. Kendi ağırlığının 1000 katı kadar su emer, cildinizin gergin ve esnek olmasını sağlar.

E Vitamini (Tocopherol)

E vitamini, doğal bir antioksidan olarak kremlere ve losyonlara sıklıkla eklenir, çünkü bu kremlerin içindeki yağların ömrünün daha uzun olmasını sağlar. Ayrıca cildi serbest radikal hasarına karşı koruyan bir antioksidan olarak da kullanılır.

Zeytinli Skualen

Cildinizin doğal yağlarında da bu bileşen bulunur ve vücudunuz tarafından kolaylıkla sentezlendiğinden zeytin skualeni çoğu zaman mükemmel bir nemlendiricidir. Birçok kozmetik yağldan çok daha hafif bir yapıya sahiptir.  Ayrıca skualen antioksidan görevi de görerek UV ışınlarının hasarlarından cildinizi koruduğu gibi hücrelerin yenilenmesini sağlar.

Salisilik Asit

Söğüt ağacının kabuğundan elde edilen salisilik asit yağda çözünebilen ve cildinizin doğal yağlarıyla karışarak gözenekleri sıkılaştırır ve sivilceye neden serbest radikallerle savaşarak ayrıca ölü deri hücrelerini yok ederek gözeneklere nüfuz eder.

Esansiyel Yağ Asitleri

Gerekli yağ asitleri sağlıklı bir cilt için esastır, ancak vücudumuz bu yağ asitlerini kendiliğinden üretemediğinden takviye olara kullanmamız gerekir. Bu yağ asitlerini yiyeceklerimiz ile tüketebilmemizin de birçok faydası varken cildimize uygulanması da ciltteki tahrişleri iyileştireceği gibi antienflamatuar etkilere yardımcı olarak cilt bakım ürünlerindeki diğer katkı maddelerinin cildinize daha iyi nüfuz etmesine yardımcı olurlar. Özellikle linoleik asit ve gamma linolenik asitin cilt üzerindeki olumlu etkileri çok fazladır.

Koenzim Q10

Bu bileşen ubiquinone veya CoQ10 olarak da bilinir. Vücudumuzun tüm hücrelerinde koenzim Q10 bulunur ve vücudun enerjisini koruma ve üretme olanağı sağlar. Bilim adamları, CoQ10’un yaşlanma belirtileri ile savaştığını ve kırışıklıkların görünümünü azaltabileceğini  söylüyor. En son yapılan araştırmalar, yüzeysel uygulamada antioksidan ve anti-inflamatuar etkilere sahip olduğunu göstermiştir.

Cildinizi korumak ve sonuç almak istiyorsanız bir sonraki cilt bakım ürünü alışverişinizde bu içeriklere dikkat edin. Satın aldığınız doğal cilt bakım ürünlerinin içindekiler kısmını dikkatlice okumanızı ve özellikle bu bileşenlere sahip olan ürünleri satın almanızı öneriyoruz.

Ayrıca yaşlanma etkilerine çözüm bulmak ve önemlem almak için  Kırışıklık Giderici Bitkisel Yağlar yazımıza da göz atabilirsiniz.

Instagram

Kategorıler

×