Modern Kadınların Dijital Platformu...
Gerçek Aşkı Nasıl Anlarsınız?

Gerçek Aşkı Nasıl Anlarsınız?

 • Ağustos 24, 2017
 • Yazar

Gerçek Aşkı Anlamanız İçin 11 İpucu!

Aşkın bir şeylere benzetecek olsanız çikolatayı, pamuk şekeri, rengarenk balonları düşüneceğinize eminiz. Deniz kenarında gün batımını izlemek ya da romantik bir akşam yemeğini, mum ışıklarını gözümüzde canlandırıyoruz. Ancak romantizm aşkın vazgeçilmez bir parçası olsa da gerçek aşk sadece günlük eylemlerden ibaret değildir. Parizyen okurlarının için gerçek aşkı anlamalarını kolaylaştıracak 11 ipucunu paylaşmaya karar verdik.

 1. Gerçek Aşkın Dili Nazik Olur

  Aşk, kullandığınız sözcükleri elinizde olmadan özenle seçmenizi sağlar. Gerçek aşk eleştirmek, üzmek, utandırmak, moral bozmak ve huzursuz etmek için değildir. Bunların aksine aşık olduğunuz insanı iyileştirmek, güzel sözlerle onu beslemek, takdir etmek, huzur vermek ve sevildiğini hissettirmek içindir. Sizi sadece kendi isteklerine göre şekillendirmeye çalışan kişi size gerçekten aşık değildir!  O sadece kendisine aşıktır.
 1. Gerçek Aşk Bağışlayıcıdır

  Ego her insanın doğasında var ancak sevdiği insana karşı egolarını bastıramayan sözde aşıklar her zaman kendilerini haklı görürler, sürekli sizi suçlar ve kendinizi kötü hissetmenizi sağlarlar. Oysa aşık insan barışı sever, bağışlamayı sever. Karşısındakini hataları ile kabul edip, bencilliğin, öfkenin ve uzun vadeli kızgınlıkların ilişkiyi mahvedeceğini fark eder. Gerçek aşıklar kolay affeder. Partnerinizin hatalarını kolayca affetmek ve haksız olduğunuz durumlarda özür dilemeyi bilmek ortaya çıkabilecek sorunları ve acıları önler! Aşık insan sevdiğine acı çektirmek istemez!  
 1. Gerçek Aşk, Koşulsuz Kabul Edicidir

  Hatasız insan bulmanın imkansız olduğunu çeşitli atasözleri ya da kitaplardan defalarca  öğrenmişsinizdir. Hata bulmak kolaydır ve hataları örtmek de aynı derecede zordur. Gerçek aşık zor olanı başarır. Sevgiliniz ya da eşiniz hakkında her gün yeni bilgiler öğrenebilirsiniz. Onların geçmişlerini, hoşunuza gitmeyecek çeşitli yönlerini… Sizi hatalarınız ya da geçmişinizle yargılayan insanlar size gerçekten aşık değildir. Aşk karşısındakini koşulsuz ve olduğu gibi kabul eder!  
 1. Gerçek Aşk Vericidir

  Aşk karşılık beklemeden, sorgulamadan ve şart koşmadan verir. Sevgiyi vermek dünyanın en huzur verici ve mutlu edici davranışıdır. Gerçek aşıklar sevgilerini göstermekten, çoğu zaman verici olmaktan kaçınmazlar. Aşk verirken ne aldığını ölçmez, skor tutmaz. Sevgi verir, ödün verir, neşe verir… İsteyerek mutluluğu paylaşır ve en önemlisi huzur verir. Eğer partneriniz sadece isteyen, talep eden tarafsa ve sizin istekleriniz söz konusu olduğunda aldırış etmiyorsa, asla size gerçekten aşık değildir!
 1. Gerçek Aşk Cesurdur

  Kendinizi, sevginizi ve isteklerinizi ifade etmek cesaret ister. Sevgi ve aşk dolu bir ilişkide ne hissettiğini ya da istediğinizi söylemeden önce endişe duymazsınız. Partneriniz size bu rahatlığı siz fark etmeden vermiştir. Eğer hislerinizi söylemeden önce endişeye ve korkuya kapılıyorsanız partneriniz size gerçekten aşık olamaz çünkü size bunu hissettirememiştir.
 1. Gerçek Aşk Güldürür

  Aşk, sevdiğiniz insanla birlikte gülmenizi sağlar. Yanında gülebildiğiniz, sizi güldüren mutlu eden insanları diğerlerinden daha çok seversiniz ve onlarla vakit geçirmekten keyif alırsınız. Eğer sizinle gülüp eğlenmiyorsa, yanında geçirdiğiniz zaman neşe ve mutluluktan ziyade, stres ve huzursuzluğa yol açıyorsa ortada gerçek bir aşk aramayın!  
 1. Gerçek Aşıklar Sevgiyi ve Sevgililerini Derinden Hisseder

  Gerçek aşk, duygularını aşığınızla açıkça paylaşabildiğiniz zamandır.  duygularını açıkça paylaşabildiğin zamandır. Onun duygularını ve hayal kırıklıklarını, sevinçlerini ve üzüntülerini içinizde bir yerlerde hissedebildiğiniz zamandır. Aşk, onunla aranızda oluşan sempati, anlayış ve merhamettir. Gerçek aşıklar vurdumduymaz ve merhametsiz olmaz. Sevdiklerinin duygularına karşı kayıtsız kalamazlar!
 1. Gerçek Aşık Dinlemeyi Bilir

  Açık insanlar sevdiklerini anlamaya çalışır, anlamak için de dinlemeleri gerekir. Aşığınız sizi dinlemekten sıkılmaz, siz konuşurken etrafa bakıp, başka şeylerle ilgilenip, kayıtsızlığını belli etmez. Sizi anlamaya çalışır. Yanınızda olmaya çalışır ve sizi kalbi ile dinlediğini hissedersiniz.
 1. Gerçek Aşk Hakim Değildir Yargılamaz

  Gerçek aşıklar sevdiklerini yargılamazlar ya da daha nadiren yargılamaya kalkarlar. Yanlış varsayımlarla çeşitli suçlamarda bulunan, alaycı sonuçlar çıkaran kişiler size gerçekten aşık olamaz. Aşık insanlar eşlerinin kötü yanlarını değil iyi yanlarını düşünürler. Sürekli şüphe etmez ve şüpheli davranışlar sergilemezler. Aşk en kötülere dokunmak değil, en iyilere dokunmaktır.
 1. Gerçek Aşk İsteyerek Güvenir

  Gerçek aşık elbette ilişkisinin sona ermesini istemez ama kötü sonuçlara da hazırlıklıdır. Bir gün bu sevginin canını acıtabileceğini bilir ama bu riski alır ve karşısındaki insana kayıtsız güvenir. Güven aşkın temel yapı taşlarından birisidir. İlişkinizde karşılıklı güven olduğunda ilişkinizin mutlu sonla bitmesi çok daha olası hale geliyor. Eğer güven duygusunu size yeterince verdiyse, düştüğünüz an sizi yakalayacak bir el olduğunu bilirsiniz.
 1. Gerçek Aşk İşler Yolunda Gitmediğinde de Orada Olur

  İşler kötüye gittiğinde, hüzün ya da zorluklar kapınızı çaldığında size gerçekten aşık olan insan yanı başınızda olacaktır. Başarılarınıza ve mutluluğunuza ortak olduğu gibi hüznünüze ve stresinize de ortak olacaktır. Zor zamanlar bir arada olmayı başaran çiftler, birbirlerine daha fazla bağlanırlar. Yollar engebeli olduğunda onları birlikte aşmalısınız.

Sevgilinizin size gerçekten aşık olup olmadığını merak ediyorsanız, cevabı “Sevgiliniz size gerçekten aşık mı?” isimli yazımızda bulabilirsiniz.

Hoşunuza Gidebilecekler

Instagram

Kategorıler

×