Modern Kadınların Dijital Platformu...
Korelilerin Bilinmeyen 15 İlginç Özelliği

Korelilerin Bilinmeyen 15 İlginç Özelliği

  • Temmuz 24, 2017
  • Yazar

Güney Kore, zengin bir kültürü olan güzel bir ülkedir. Taoizm’in yaşlanan bilgeliği, en ileri teknolojiyle yan yana yaşıyor. Buradaki insanlar batı yaşam tarzını seviyor, ancak yine de yabancılar tarafından çok az anlaşılan birçok geleneğe sahipler.

Biz  Parizyen ekibi olarak bu ülke hakkında şaşırtıcı olan bu bilgileri en sıra dışı gerçekleri sizlerle paylaşmaya karar verdik.

Plastik Cerrahi İnanılmaz Popüler.

Sosyolojik araştırmalara göre , Güney Kore’deki her beş kadından birini plastik cerrahisi operasyonu geçirmiş. Bu tür operasyonlar Güney Kore’de normal kabul edilir. Ebeveynler genellikle bir mezuniyet hediyesi olarak bir çocuğun ameliyatını yaptırır. En popüler işlemler arasında ciltte beyazlatma, doğum lekeleri çıkarma ve göz şeklini değiştirme bulunur. Erkekler de bu tür ameliyatları çok yaptırdıkları söylenebilir.

Dişçilik çok pahalıdır.

Bu nedenle, tüm Koreliler diş hijyenine gelince çok titiz davranıyorlar . Dişlerini her öğünde ve kahve içtikten sonra temizlerler ve sık sık çantalarında bir diş fırçası taşırlar. Bazı yerlerde, banyolarda ücretsiz diş fırçaları bile bulabilirsiniz.

Koreliler Genellikle Görme Sorunu Yaşarlar

Birçok Koreli genç yaştan itibaren kısa görüşlü olup gözlük veya kontakt lens kullanmaktadır. Bu genellikle zayıf görme ile doğdukları izlenimi yaratır. Görme yeteneği, çok çalıştıkları ve genellikle bakışlarının cihazlarının ekranlarına sabitlenmesiyle daha da kötüleşir. Bununla birlikte, birçoğunun büyük bir başarı elde etmesi mümkündür. İki kere Olimpiyat şampiyonu olan Im Dong-hyun mükemmel görme oranına sahip insanların gördüğünden % 10-20’sini eksik görüyor ancak okçuluk için madalya kazanıyor!

Herkes kozmetik kullanıyor

Koreli kadınlar, cilt ve saçlarına çok iyi bakıyor ve bunu başarmak için anlaşılamayacak kadar çok sayıda kozmetik ürünü kullanıyorlar. Makyajları olmadan dışarı çıkmazlar. Genç Koreliler, bir bütün olarak görünüşleri ile ilgilenirler. Mükemmel altında olan bir saç modeli ile birini dışarıda görmek imkansız. Kore kozmetik ürünleri uzun zamandan beri dünya çapında popüler hale geldi.

Mini Etekler ve Mini Şortlar Güney Kore’de popülerdir.

Mini etekler ve mini şortlar neredeyse her yıl moda. Bu giyim eşyası iş kadınları için bile normal kabul edilir. Ama her zaman böyle değildi. 1963-1997 yılları arasında, Başkan Park Chung Hee başkanlığında, eteklerin dizden 20 cm daha yukarı çıkması yasaktı. Bugün ise, bu etekler tamamen normaldir.

 Bilinenin Aksine Az Sayıda Koreli Köpek Eti Yer

Yaygın basmakalıp olmasına rağmen, sadece az sayıda Koreliler köpek eti yemektedir. Şimdi bu geleneksel yemeği yemeyi reddeden artan bir hareket var. Özellikle köpekleri yoldaşları olarak görmek için yetiştirilen genç nesiller arasında bu anlayış çok daha güçlüdür. Devlet ayrıca insanları köpek eti yemeye teşvik etmez.

Koreliler Çok İçki İçerler

Koreliler için, içki içmek doğal bir bağlama yöntemidir. Her Koreli, herkesin mümkün olduğunca çabuk sarhoş olmasını amaçlayan çok sayıda içkileri var. Çabuk sarhoş olurlar ama asla belaya neden olmazlar ve karaoke’yi seviyorlar. En popüler içecek olan soju, geleneksel olarak yeşil bir şişede sunulan güçlü bir tahıl veya patates tabanlı votka.

Koreliler Yemek Konusunda Biraz Deliler

Her Kore şehirinde, her sokakta her türlü bar, kafe ve restoran bulunmaktadır. “Nasılsınız” diye sorulan soru? Korelilerde genelde “ Yemek yemediniz mi?” olarak yerini alır. Yemekleri kaçırmak günah işlemek demektir. En geleneksel yemeklerinden biri olan Kimchi, yoğun baharatlı ve turşu sebzelerden oluşur.

Fiziksel Dokunuşlar Tamamen Normaldir

Çoğu ülkede, el ele tutan iki erkek bir ilişki içerisinde olduklarını açık bir ifade olarak görülür. Ancak Güney Kore’de değil. Paradoksal olarak, aynı cinsiyet ilişkileri genellikle burada negatif olarak değerlendirilirken, erkek arkadaşının dizlerinin üzerinde oturan veya saçlarıyla oynayan bir adam gayet normal kabul edilebilir.

Koreliler Kırmızı Mürekkebi Kullanamazlar

Birinin ismini kırmızı mürekkeple yazarsanız, yakın gelecekte ciddi bir problem yaşayacağına inanılıyor. Bu durumdan ölebileceklerine bile inanıyorlar. Bazı insanlar kırmızı mürekkebin şeytanları uzaklaştıracağını ve ölüleri koruduğuna inanıyor.

Güney Koreliler Jestlere Çok Dikkat Ederler

Saygı göstermek için şeyler her iki elle de fiziksel olarak kabul edilmelidir. Koreliler de el sıkışmalarına özellikle dikkat ediyorlar . Birkaç yıl önce, Bill Gates bu açıdan yerel geleneklerden mahrum kaldı. Ülke başkanıyla görüşürken, elini salladı, diğeri cebinde kalırken. Kore’de bu bir birey için aşırı saygısızlık veya bir ihmalin bir işareti olarak görülüyor.

Kesinlikle Herkes Bir Akıllı Cihaz Kullanmaktadır

Burada herkes, çocuklar ve evsiz insanlar da dahil olmak üzere çeşitli aygıtlara (dizüstü bilgisayarlardan basit cep telefonlarına) sahiptir. Bu sayede neredeyse her yerde ücretsiz Wi-Fi bulabilirsiniz. Akıllı telefonların iki yıllık sözleşmeleri var, bu da bir mobil İnternet bağlantısı sağlamanın maliyetini önemli ölçüde düşürmeye yardımcı oluyor.

Online Oyunlar Spor Haline Gelmiştir

Güney Kore, online oyunlar sporun beşiğidir. 2000’li yılların başında, gerçek zamanlı strateji oyunu Starcraft’ın ortaya çıkması, rekabetçi video oyununu kültürel manzaranın bir özelliğine dönüştürdü. Oyunların oyuncuları binlerce kişinin buluşmak istediği gerçek yıldızlar haline geldi. Güney Kore’de büyük ekranlı online oyun stadyumları yer almaktadır. Burada, online oyunları oynamak, travmaları ve uykusuz geceleri üreten gerçek bir spordur.

Koreliler Yalnızca Internet Explorer’ı Kullanıyor

Kesinlikle tüm Koreliler Internet Explorer kullanıyor. Ya diğer tarayıcıları bilmiyorlar ya da bunları kullanmak istemiyorlar. Korece siteler yalnızca Explorer için tasarlanmıştır. Farklı bir tasarım kullanırsanız, site düzgün çalışmaz. Ayrıca, haber güncellemeleri ve bir dizi hizmet sunan kendi Google versiyonuna sahiplerdir.

Koreliler Çok Çalışıyorlar

Koreliler sabahın erken saatlerinden haftanın günlerine bakılmaksızın gece geç saatlere kadar çalışmaktadırlar. Ek dersler almak veya bağımsız çalışmak için tatillerini kullanıyorlar. Öğretmenlik en prestijli mesleklerden biri olarak düşünülür. Sıradan bir öğretmen ayda yaklaşık 2.500 dolar kazanıyor ve yüksek eğitim kurumlarında veya özel okullarda çalışıyorlarsa yılda milyonlarca dolar kazanabiliyorlar.

Instagram

Kategorıler

×