Modern Kadınların Dijital Platformu...
1 Haftada Göbeğinizi  Eritecek Detoks Kürü!

1 Haftada Göbeğinizi Eritecek Detoks Kürü!

  • Temmuz 24, 2017
  • Yazar

1 Haftada Sonuç Almaya Başlayabileceğiniz

Göbek Eritme Detoksu

Sevgili Parizyen okurları, söze hayalleri bir yana bırakarak başlayalım. Sağlığınızdan ödün vermeden 1 hafta içerisinde 30 kilo vermenizi sağlacayak büyülü bir hap ya da kür yok! Ancak aşağıda tarifini bulacağınız detoks kürünü minik bir diyet ile birleştirirseniz 1 hafta içerisinde göbeğinizin erimeye başladığını fark edeceksiniz. Üstelik bu kür tamamen doğal sebze ve meyvelerden oluşuyor ve çok da lezzetli. Yani herhangi bir kimyasal madde kullanmanıza hiç mi hiç gerek yok.  Kürümüzün tarifine geçecek olursak;

Malzemeler:
1 adet kereviz sapı
1 adet orta boy salatalık
1 demet maydanoz
3 adet taze ananas

Hazırlanışı:

Sebzeleri  iyice yıkayın ve ananasın kabuğunu soyun. Küçük küçük doğrayarak bir blender yardımı ile hepsini karıştırın. Karışımımız içecek kıvamına gelene kadar belnderdan geçirmeyi unutmayın. Ayrıca hazırladığını bu içeceğe herhangi bir tatlandırıcı ya da şeker ilave etmeyin!


Ananas ve sebzelerden oluşan bu detoks kürünü, özelliklerini kaybetmemesi için 15 dakika içinde içmelisiniz. Kürü sabahları aç karnına içmeyi unutmayın!Bu içeceği sporla ve sağlıklı bir diyetle birleştirirseniz, sonuçları bir hafta içinde göreceksiniz ve göbeğiniz gözle görülür şekilde erimeye başlayacak.

gobek-eritme-detoks

Peki bu detoks kürünün  sırrı nedir?


Kereviz çok düşük kalorili bir sebzedir ve 100 g’da sadece 16 kalori bulundurur.  Sebzedeki lifler midenizde şişer, midenizi tok hissetmenizi sağlar. Buna ek olarak, yapılan bir araştırma, diyetlerinizdeki  önemli bir bileşen olduğunu göstermiştir. Yani sağlıklı ve hızlı kilo vermek istiyorsanız bol bol lifli gıda tüketmeniz gerekmektedir.


Kereviz gibi, salatalık çok miktarda lif içerir ve neredeyse aynı kaloriye sahiptir. Salatalığın % 95’i sudur, bu nedenle, beslenme uzmanlarının zayıflamak isteyen herkese tavsiye ettiği günlük  2 Litre su ihtiyacınızın önemli bir kısmını karşılarlar.


Maydanoz ise  çok daha fazla lif içeriyor (maydanoz 100 g başına 3.3 g – karşılaştırmak için, aynı oranda  salatalık ve kereviz miktarı sadece 0.5 g ve 1.6 g lif içeriyor). Aynı zamanda hafif bir doğal diüretik etkiye sahiptir. Yani vücudunuzdaki toksinleri sık sık tuvalete giderek atmanıza yardımcı olur.


100 g ananas, 1 g çözülmeyen lif içerirken, enerji değeri yaklaşık 50 kaloridir.  Ananasın mükemmel tadı sayesinde içeceğinizin da tadı olduğundan daha da güzel bir hale gelecektir.

Bu detoksu uygun bir diyet ve spor ile uygulamayı unutmayın.

Sağlıklı günler.

Instagram

Kategorıler

×