Modern Kadınların Dijital Platformu...
Mükemmel Tatil İçin 10 İpucu!

Mükemmel Tatil İçin 10 İpucu!

  • Temmuz 20, 2017
  • Yazar

Tatile Çıkmadan Önce Mutlaka Bilmeniz Gereken 10 Şey!

Bütün yıl hızlı bir tempo ile çalışıp çıkacağınız tatili dört gözle beklersiniz. Tatil günleri elbette ki yılın en güzel günleridir. Eğer uzun bir yolculuğa çıkacaksanız keyfinizi kaçıracak bazı şeylerle karşılaşabilirsiniz. İyi bir tatil geçirmenizi sağlamak için 10 ipucunu Parizyen’den öğrenebilirsiniz. İşte seyahatinizi rüyalarınızın tatiline dönüştürebilmeniz için ipuçları:

1 Acil durumlarda telefonunuzu nasıl şarj edersiniz?

Acil Şarj Cihazı

Akıllı telefonlar hayatımıza girdiğinden beri şarj cihazları ve prizlere yakın masalar vazgeçilmezlerimiz arasına girdi. Örneğin havaalanına geldiniz ve şarjınızın bitmek üzere olduğunu fark ettiniz diyelim ve yanınıza powerbank almayı da düşünemediniz! Peki acilen bir telefon görüşmesi yapmanız gerekirse ne yapacaksınız? Rahat olun! Havaalanlarında bulunan TV ekranlarını bulmaya çalışın. Bu ekranların arkasındaki USB girişlerini kullanarak telefonunuzu şarj edebilirsiniz.

2 Arabada döküp saçmadan yemek yiyebilir misiniz?

arabada-yemek-kiti

Araba ile seyahat ederken yemek yeme ihtiyacı duyduğunuzda genellikle yediklerimiz etrafa saçılır. Bunun için de küçük bir çözüm var. Tüm yiyeceklerinizi sığdırabileceğiniz plastik bir kabı mutlaka arabanızda bulundurarak bu sorunu çözebilirsiniz.

3 Takılarınızı zarar vermeden muhafaza edebilir misiniz?

mücevher-poseti

Özellikle kolye gibi mücevherler valizlere girdiğinde örüşür ve çözülmez düğümler halini alır. Bunun için çok kolay bir çözüm var. Takılarınızı bir buzdolabı poşetine sıralı olarak yayın ve katlayarak muhafaza edin.

4 Araba koltuğu organizatörleri

koltuk-organizatoru

Araba koltukları için organizatörler bulunmaktadır. Araba ile çıkacağınız tatillerde bu organizatörler kurtarıcınız olabilir. Özellikle arka koltukta oturanlar için, koltuk arkalarına asılan bu organizatörler büyük işler görecektir.  

5 Arabanızı doğru yerleştirin!

araba-yerlesimi

Kazaların çoğu sürücünün dışında arabadaki herkes uyurken görülür. Ön yolcu koltuğu, navigatör tarafından alınmalıdır. Ön koltukta oturan yolcu asla uyumamalıdır. Arka koltuktaki yolcular ise sürücü ve navigatör görevi gören ön yolcuyu uyanık tutmak için iyi birer dinleyici olmalı ve muhabbete katılmalıdır.

Bu uyarıların dışında konforlu bir seyahat için arabanızı şekildeki gibi yerleştirin.

1 – Sürücünün en önemli öğeleri (cüzdan, bardak)
2 – Herkes için en önemli maddeler (ilaç kutusu, belgeler)
3-  Çöp kutusu
4 – Eğlence öğeleri, çocuklar için oyuncaklar
5 – Yiyecekler
6 – Poşetler, ceketler
7 – Bagaj.

6 Kaybettiğiniz bagajınızı nasıl bulabilirsiniz?

bagajinizi-kaybederseniz

Tatile çıkmadan önce hazırladığınız bagajınızın içine, kapağı açılınca görünecek şekilde ya da kilitli bir valiz ise kapağın üzerine adınızı ve telefon numaranızı not ettiğiniz bir kağıt ya da etiket yerleştirin. Bu bilgiler kaybolan bagajınızın size geri gelmesini sağlayacaktır.

7  Yanınıza uzatma kablosu almanızı öneririz.

uzatma-kablosu

Havaalanında, kafede veya otelde uzatma kablonuzun son derece faydasını göreceksiniz.  Ayrıca, cihazlarınızı şarj ederken rahatça kullanabilmenizi sağlayacaktır.

8 Bardak tutucuların kaymasını engelleyin!

bardak-tutuculari

Silikon kupa kılıflarını bardak tutucuların içine koyun. Bu kılıflar, bardaklarınızın kaymasını engelleyeceği gibi, içeceklerin dökülmesi gibi durumlarda arabanızı temiz tutacaklardır.

9 Seyahat boyu ürünler kullanın

mini-seyahat-kutulari

Tatillerde en çok zorlandığımız şey bavul hazırlamaktır. Yanımıza her şeyi almak istedikçe bavullar yerleşemez hale gelir. Daha kompakt bavullar hazırlayabilmek için seyahat boyu kişisel bakım kutuları alın. Kocaman şampuan, krem ya da duş jellerini yanınızda taşıyacağınıza minik kutuların içerisine yeteri kadar ürün doldurarak bavulunuzda yer açabilirsiniz.

10 Çanta askılıklarını denediniz mi?

canta-askiliklari

Yine araba ile çıkacağınız uzun seyahatlerde çantalarınızı koyacak yer bulamayabilirsiniz. Koltuk arkalarına asılabilecek çanta askılıkları alıp kendinize rahatça yolculuk yapabilecek alanlar açabilirsiniz.

Mükemmel bir tatile artık hazırsınız. Tek yapmanız gereken şey denizin, kumun ve güneşin tadını çıkartmak.

Instagram

Kategorıler

×