Modern Kadınların Dijital Platformu...
Vicks’in Bilinmeyen Faydaları Nelerdir? Vicks Zayıflatır mı?

Vicks’in Bilinmeyen Faydaları Nelerdir? Vicks Zayıflatır mı?

  • Mayıs 21, 2017
  • Yazar

Vicks ile Zayıflamak Mümkün mü? Vicks’in Faydaları Saymakla Bitmiyor.

Okuyucularımız için yaptığımız araştırımızı yazmaya başlamadan önce, “vay be sen neymişsin Vicks” demek istiyoruz. Vicks VapoRub sadece derin bir dekonjestan değil daha ziyade çok yönlü bir merhem. Muhtemelen çoğunuz, özellikle çocukluğunuzda sıkıcı bir soğuk algınlığı geçirirken annenizin göğsünüzü Vicks ile ovmasını hatırlarsınız. Vicks VapoRub sürüldükten sonra göğsünüzün yumuşadığını ve rahatladığınızı hatırlarsınız.

Vicks sadece soğuk algınlığı gibi durumlarda değil karşımıza çıkabilecek bir çok soruna çare olabiliyor. En şaşırtıcı olanlarını Parizyen olarak sizin için araştırdık. Çatlamış topuklar, ağrıyan kaslar, siğil tedavisi ve hatta zayıflama…

Sağlık açısından bu kadar faydalı olmasının sebebi vicks içinde kullanılan bitkisel yağlardır aslında… Mentol, terebetin yağı, okaliptus yağı, kafur vb. yağların kombinasyonu, organizmamızdaki mikropları ve serbest radikalleri güçlü bir şekilde önler.

Peki Vicks VapoRub’un Faydaları Nelerdir?

Vicks ile Öksürük Tedavisi


Vicks VapoRub, ani öksürük ve soğuk algınlığı için güçlü bir tedavi sağlayabilir. Mukusun rahatlamasına yardımcı olur, böylelikle derhal rahatlamayı sağlamak için mukozayı vücudunuzdan temizler. Öksürük tedavisi için ayaklarınızı Vicks ile ovun ve en rahat, pamuklu çoraplarınızı giyin. Vicks ve çoraplarınızı ayağınızda bir gece bırakın. Uyandığınızda öksürüğünüzün hafiflediğini göreceksiniz.

Vicks ile Burun Tıkanıklığı Tedavisi


VapoRub, sinüs tıkanıklığını azaltmak ve şişmeleri azaltarak size yardımcı olacaktır. Burun tıkanıklığınızı hafifletmek için uyumadan önce göğsünüzü, boğazınızı ve alnınızı Vick ile ovalayın. Vicks sürdüğünüz bölgeleri temiz bir havlu ile örtün ve uyuyun. Ayrıca Vicks’i sıcak suda kaynatıp buhar inhalatörü olarak eritip buhu mentol niyetine de kullanabilirsiniz. Tıpkı buhu yaparken oladuğu gibi sıcak su dolu bir kovada Vicks’i eritin ve başınızın üzerinden bir havlu ya da çarşaf kullanarak kendinizi buharı soluyacak şekilde örtün. Solunum yollarınızın tamamen açıldığını göreceksiniz.

Vicks ile Uçuk Tedavisi


Daha önce de belirttiğimiz gibi Vicks’in yaraları iyileştirmek için mükemmel bir antimikrobiyal, antiseptik ve antibakteriyel özelliği vardır. Tek yapmanız gereken Vicks’i yaranın üzerine sürün birkaç saat kurumasını bekleyin ve sonra işlemi tekrarlayın.

Vicks ile Tırnak Bakımı


Vicks öncelikle tırnak  mantarını iyileştirmenize yardımcı olabilir.  İçeriğinde tırnak mantarı gelişimini engelleyen bir antiseptik olan timole olduğu için doğal bir tedavi yöntemidir. Sorun olan tırnağınızı temizledikten sonra merhemi uygulayın, bir bandaj ile ya da gazlı bez yardımı ile Vick uyguladığınız bölgeyi sarın. Tırnağınızda Vicks’i 4-5 saat bekletin. Günce minimum 2 kez uyguladığınız bu tedavi sonrasında tırnak mantarlarından kurtulduğunuzu göreceksiniz. Uygulamayı 1 ay düzenli olarak yapmanız gerektiğini unutmayın!

Vicks ile Topuk Çatlağı Tedavisi


Topuklarınızı Vicks VapoRub ile yumuşak, sağlıklı ve pürüzsüz hale getirebilirsiniz. Vicks, cildinizi nemlendirmek için doğal yumuşatıcılar gibi davranan, topuklarınızı daha pürüzsüz ve yumuşak tutan bileşenlere sahiptir. 
Merhemi çatlamış topuklarınıza uygulayın ve çoraplarınızı giyerek merhemi tüm gece ayaklarınızda bırakın. Daha iyi sonuçlar için Vicks’i ayaklarınıza sürdüğünüzde 5 dakika kadar masaj yapmayı unutmayın. Sabahları ayaklarınızı ılık su ile durulayın.

Böcek Sokması İçin de Vicks


Sivrisinek gibi istenmeyen ve alerjik durumlara, kaşıntılara yol açan böcek sokmalarının tedavsi için de Vicks vazgeçilmeziniz olacak. Tek yapmanız gereken böceğin soktuğu yere Vicks sürmek ve kurumaya bırakmak. Ayrıca bu konuda bir tüyo olarak da şunu söyleyebiliriz ki; Vicks kokusu sivrisinekleri sizden ve odanızdan uzak tutar. Kapağı açık bir Vicks’i odada bulundurmanız sivrisineklerden korunmanızı sağlar.

Vicks ile Siğil Tedavisi


Vicks VapoRub, cildinizdeki siğillerin tedavisi için mükemmel sonuçlar veren bir merhemdir. İçerisinde siğillerin oluşmasına neden olan virüsleri öldürebilen aktif içerikler var. Bu bileşenler, okaliptus yağı, metanol ve timoldür. Siğil üzerine Vicks’i uygulayın, üzerini gazlı bez yardımı ile kapatın ve 1 – 2 saat kadar bekleyin. Günde 2 – 3 kez bu işlemi tekrarlayın ve siğiller tamamen düşene kadar kullanmaya devam edin. İyi haber ise; tedavi genellikle 1 haftada bitecektir.

Vicks ile Baş Ağrısı Tedavisi


Vicks VapoRub, uygulandığı bölgedeki ısıyı arttırarak kan dolaşımını hızlandırır. Eğer sıklıkla baş ağrısı yaşıyorsanız, ağrınızı hafifletmenin en etkili yollarından birisidir. Sinüs tıkanıklığı ya da migrenin neden olduğu baş ağrılarında Vicks kullanmak etkili bir yöntemdir.  

Vicks ile Çatlamış Dudaklar İçin Çözüm


Vicks VapoRub, doğal bir dudak dolgusu olan mentol içerir. Hem çatlamış dudaklarınızın iyileşmesini hızlandırır hem de dudaklarınızı olduğundan daha dolgun gösterir. Gece yatmadan önce dudaklarınıza uygulayın ve sabah uyandığınızda çok daha pürüzsüz ve dolgun dudaklara sahip olun.Vicks İle Zayıflama – Fazla Yağlardan Kurtulma


Vicks VapoRub ile fazla yağlarınızdan da kurtulabilirsiniz. Evet, yanlış duymadınız! Vicks tüm bu faydaların yanında sizin çok daha güzel bir fiziğe sahip olmanıza da yardımcı olur. İçeriğindeki maddelerden birisi olan okaliptus yağı, anti-inflamatuar özelliği ile fazla yağlarınızı eritmenize yardımcı olur. Selülitlerinizden kurtulmak ya da bel bölgenizde biriken fazla yağlardan kurtulmak için bu bölgelere Vicks uygulayıp streç filmle sarmanız ve en az 1-2 saat bu şekilde beklemeniz gerekir.

Vicks ile Sivilce Tedavisi ve Sivilce İzlerinden Kurtulma

Vicks’i  sivilce oluşumunu engellemek ve ortaya çıkan sivilcelerden hızlıca kurtulmak için mükemmel bir yol. Vicks içerisindeki mentol bileşenleri sivilcelerinizi kurutur ve ayrıca sivilce izleri tedavisi için de etkili şekilde kullanılabilir.

Sizin için yaptığımız bu araştırmayı faydalı buluyorsanız çevrenizle paylaşınız.

Instagram

Kategorıler

×