Modern Kadınların Dijital Platformu...
Sarkık Göğüsler Nasıl Dikleştirilir?

Sarkık Göğüsler Nasıl Dikleştirilir?

  • Mayıs 20, 2017
  • Yazar

Her kadın mükemmel göğüsler ister değil mi? Aklımızdaki en önemli sorulardan biri göğüs nasıl dikleşir? Yuvarlak, dik, büyük ya da orta büyüklükte… Ancak her kadında göğüs şekli aynı olamıyor maalesef. Göğüs dikleştirme için çeşitli estetik operasyonlar günümüzde oldukça fazla rağbet görüyor. Göğüslerini dikleştirmek isteyen kadınlar bu estetik operasyonlara binlerce lira harcamaktan çekinmiyor. Çünkü göğüs önemli arkadaşlar!

Evet, göğüs kadınların özgüvenini etkileyen bir uzuv. Hepimizin güzel göğüslere sahip olmak istemesi çok normal. Güzel göğüsler ile kendinizi daha seksi, daha çekici, daha güzel hatta daha kadınsı hissedersiniz. Genetik, zaman, hayat şartları ya da  beslenmeden kaynaklanan göğüs şeklinizi nasıl değiştirebileceğinizi, daha dik, daha yuvarlak kısacası daha şekilli göğüslere nasıl sahip olabileceğinizi Parizyen olarak sizin araştırdık ve yazdık.

göğüs nasıl dikleşir
göğüs nasıl dikleşir

Yaşınızın ilerlemesiyle birlikte vücudunuz elastikiyetini kaybediyor ve göğüslerin sarkması normal bir süreç haline geliyor. Ancak yaşın dışında sarkık göğüslere sahip olmanıza sebep olacak diğer faktörler de; aşırı kilo, gebelik, hızlı kilo alıp vermek ve sigaradır.

Sarkan Göğüsleri Dikleştirmek İçin Doğal Yöntemler

Sarkık göğüslerinizi şekillendirmek için çok basir ve tamamen ev yapımı olan birkaç yol vardır. Bu ev yapımı göğüs dikleştirme yollarına birlikte bakalım:

Egzersiz


Spor, fitness ve çeşitli egzersizler sadece göğüsler için değil vücudunuzun herhangi bir bölgesini şekillendirmek için en hızlı çözüm üreten yollardan birisidir. Egzersiz göğüslerinizin çevresindeki bağ dokusu ve kasları onarmanıza, aktif hale getirmenize ve göğüslerinizi dikleştirmenize yardımcı olacaktır.

Bazı basit göğüs dikleştirme egzersizleri şöyle;

Kollarınızı yukarı kaldırın. Düz bir şekilde yere uzanıp, ellerinize 2 küçük dambıl alarak, kollarınızı başınızın arkasına doğru uzatın, 10 saniye bekleyin ve hareketi tekrarlayın. Sadece bu hareketi bile düzenli yaptığınızda çok daha dik ve şekilli göğüslere sahip olacaksınız.

Zeytinyağı Masajı


Zeytinyağının yapısı sarkık göğüslerinizi dikleştirmek için mükemmel bileşenler içerir. Zeytinyağındaki antioksidanlar, serbest radikallerin sebep olduğu hasarları tedavi edebiliyor. Tek yapmanız gereken; haftada birkaç kez göğüslerinize saf zeytinyağı ile 15 dakikalık seanslar halinde masaj yapmaktır.  

Doğru Duruş Şekli


Vücudunuzun duruşu göğüslerinizin görünüşü üzerinde büyük etkiye sahiptir. Kambur bir duruşta omuzlar göğüsleri desteklemezler aksine göğüslerinizin şekline zarar verirler. Bu nedenle dik yürümek ve dik bir duruşa sahip olmak, göğüslerinizin dikleşmesine yardımcı olacaktır.

Buz ile Göğüs Dikleştirme


Evet bildiğiniz buz… Herkesin evinde, buzdolabında bulabileceği küçük buz kütleleri, göğüs dikleştirmek için vazgeçilmez yollardan birisi. İşlem çok kolay! Bir buz küpünü elinize alın ve yaklaşık 1 dakika boyunca yuvarlak hareketlerle göğüslerinize bu buz parçası ile masaj yapın! Buz masajı derinizin gerginleşmesine yardım edecek ve sarkmaların önüne geçersiniz.

Yumurta Beyazları


Cilde olan besleyici ve sıkılaştırıcı etkisi özelliğinden dolayı yumurta akı sarkık göğüsleri dikleştirmek için kullanılan bir diğer yöntemdir. Buna ek olarak içeriğindeki hidro-lipidler sarkan cildi toparlamaya yardımcı olur. Beyaz bir köpük elde edinceye kadar yumurta akını çırpın, ardından göğüslerinize maske şeklinde uygulayın ve 30 dakika bekledikten sonra durulayın.

Aloe Vera


Aloe Vera, sağlıklı ve iyileştirici özelliklerinden dolayı bir çok alanda kullanılır. Özellikle cilt için vazgeçilmezlerin başındadır.  Aloe Vera göğüs dikleştirme açısından bakıldığında kan dolaşımını hızlandırabilir ve bağ dokularını güçlendirebilir. Aloe Vera jelini göğsünüze uygulayın ve yaklaşık 15 dakika yukarı doğru hareketlerle masaj yapın.  

Bitkisel Yağlar

Limon otu, servi, nane ve havuç gibi uçucu yağların çoğu sarmış deriyi sıkılaştırır, kaldırır ve tonlar. Organik, gerçek esansiyel yağların dikkatli bir şekilde kullanılması öneriliyor. Önce küçük bir bölgede test edin çünkü bazen yanma hissi yaratabilirler.


Salatalık Maskesi


Salatalığın cilt üzerindeki olumlu etkilerini hepiniz duymuşsunuzdur. Salatalığın cildi sıkılaştırmadaki etkisi sarkık göğüsleri dikleştirmek için de çok etkili bir yöntem olarak kullanılır. Bir salatalığı rendeleyip bir maske haline getirmek için içerisine tereyağı ve yumurta akı ilave etmeli, karışımı buzdolabında soğuttuktan sonra göğüslerinize uygulamalısınız. Haftada bir uygulayabileceğiniz bu maskeyi göğüslerinizde 15-20 dakika bekletmeniz yeterli olacaktır.

Instagram

Kategorıler

×