Modern Kadınların Dijital Platformu...
Benden Hoşlandığını Nasıl Anlarım?

Benden Hoşlandığını Nasıl Anlarım?

  • Nisan 22, 2017
  • Yazar

Bir Erkeğin Sizden Hoşlandığınız Nasıl Anlarsınız?

Herhangi birinden hoşlandığımız zaman beynimizi ele geçiren en temel düşünce, onun da bizden hoşlanıp hoşlanmadığıdır. Bunu anlamak için türlü oyunlar oynar, araştırmalar yapar, bu uğurda hayli zaman harcar ama nihayetinde bir türlü emin olamayız. E ona bunu açıkça soramayız da…

İşte Onun Sizden Hoşlandığını Anlamanın Yolları

İyi haber: Bir erkeğin sizden hoşlandığını anlamak için kendinizi yormanıza gerek yok! Sadece onu ve hareketlerini gözlemleyerek, vücut dilinden bunu anlamanız mümkün! İnsanların vücut dilleri, jest ve mimikleri gerçek düşünceleri hakkında çok fazla şey anlatır. Biz de sizin için  Parizyen’de erkeklerin gerçek duygularını su yüzüne çıkaran en yaygın davranışlarını bir araya getirdik. Vücut dilini gözlemlemek bir erkeğin sizden hoşlandığını anlamanın en güvenilir yoludur.

Sizi gördüğünde saçlarını düzeltir ya da karıştırır.

Erkekler hoşlandıkları ya da çekici buldukları bir kadınla karşılaştıklarında elleri istemsizce saçlarına doğru gider. Ya saçlarını düzeltme ya da ne yapacağını bilemeyen bir şekilde saçlarını karıştırdıklarını görürsünüz. Saçlarını düzeltmeleri kendilerini güvende hissetmelerini sağlarken, bilinçsizce saçlarını karıştırıyor olmaları da aslında o an duydukları heyecanın gizli işaretidir. Yalnız bu kuralın kadınlar için de geçerli olduğunu unutmayın!

Ellerini beline koyar ya da cebine.

Bir  erkek ellerini kalçasına yakın bir yerlerde tutarsa ​​- örneğin cebine veya beline koyarsa – bu güçlü yanlarını göstermeye çalıştığının çok açık bir delilidir. Ayrıca otururken bacaklarını genişçe aralayarak oturması da yine bir güç gösterisidir. Eğer sizi gördüğünde bunları yapıyorsa, erkeklik içgüdülerinden ötürü size güçlü görünmek istiyordur.

Mümkün olduğunda büyük bir alan kaplamaya çalışır. (Onu fark etmenizi ister)

Bunun örneğini hayvanlarda da görmeniz mümkündür. Pek çok erkek hayvan bir dişi için bir mücadeleye girdiğinde tüylerini kabartır, daha fazla havaya zıplayarak kendisini göstermeye çalışır. Bir erkek de sizin çevrenizde bu tarz, kendisini büyük gösterecek duruşlar sergilerse bilin ki içgüdüleri bu hayvanlarınki ile aynıdır = ) Sizi etkilemeye çalışıyordur.

Onu rahatça görebileceğiniz bir yerde durmaya çalışır.

Sosyal ortamlarda hoşlandığımız kişi ile karşılaştığımızda istemsizce onun görüş alanına girmeye çalışıyoruz. Hareketlerimiz garipleşiyor. Gözlerimizi çoğunlukla kaçırmaya çalışsak da her fırsatta ona bakmaya çalışırken buluyoruz kendimizi. Bu durum erkeklerde de aynıdır. Sosyal ortamlarda sizi gördüğünde, onu rahatça görebileceğiniz bir yer seçer kendisine ve sizi mutlaka görüş aralığında tutmaya çalışır. Böyle durumlarda ne yapacağını bilemeyen bir hali de olacaktır. Örneğin arkadaşının bardağını kendisininkiyle karıştırabilir ya da küllükte  henüz bitmemiş bir sigarası olmasına rağmen, yeni bir tane daha yakabilir. Son olarak duruş şeklini bir türlü benimseyemez ve pozisyonunu sürekli değiştirir. Nasıl daha iyi göründüğünden bir türlü emin olamaz.

Normalden fazla konuşmaya başlar. Dikkat çekici, özenli cümleler kurmaya çalışır.

Bir erkek sizin görüş alanınıza girdiğini fark ettiği zaman çenesi açılır. Normalinden çok daha konuşkan hale gelir. Hatta içinde olduğu bir grup insan varsa aralarında o an en çok onun konuştuğuna emin olabilirsiniz. Hem fazla hem de çok özenli konuşarak etkileyici cümleler kurmaya çalışır. Bu tamamen sizi etkilemek istediğinin bir göstergesidir.

Sizin duruş biçiminizi istemsizce taklit eder.

Sizinle iletişim halindeyken onun duruşuna bir göz atın. Çoğu zaman sizin duruşunuzu taklit eder. Bunu isteyerek yapmaz. Bu hareket sizi anlamaya, sizinle ortak yönler bulmaya çalıştığının göstergesidir. Bilinçaltı bu hareketleri vücut diline yansıtır.

Sizinle konuşurken heyecanlanır.

Bir erkek sizden hoşlanıyorsa sizinle konuşurken yüzündeki ifade samimi, mutlu ve biraz da heyecanlı olacaktır. Sesinin içine kaçtığını bile hissedebilirsiniz. Size nazik davranır, cezbetmeye çalışır ama bunları yaparken aşırı heyecanlanırsa yanakları muhakkak kızaracaktır.

Artık onu daha iyi gözlemleyebilir ve sizden hoşlanıp hoşlanmadığına karar verebilirsiniz.

Hoşunuza Gidebilecekler

Instagram

Kategorıler

×