Modern Kadınların Dijital Platformu...
İlişkinizi Bitirecek 6 Sosyal Medya Paylaşımı

İlişkinizi Bitirecek 6 Sosyal Medya Paylaşımı

  • Nisan 21, 2017
  • Yazar

İlişkiniz Hakkında Asla Paylaşmamanız Gereken 6 Şey!

İçince bulunduğumuz, hızla gelişen bu dijital çağda, özellikle sosyal medya platformlarının da etkisi ile ilişkiler ve hayatlar çok daha fazla gözler önüne seriliyor. Nerede çalıştığımız, ne tür bir araba kullandığımız, nerede yemek yediğimiz, kiminle birlikte olduğumuz, nasıl bir ilişkimiz olduğu ve kim olduğumuz hakkında sürekli paylaşımlar yapıyoruz. Sosyal medyada fotoğrafları ya da hislerimizi paylaşmak çoğu zaman eğlenceli olsa da Facebook, Instagram, Twitter gibi sosyal medya platformlarının ilişkileri sonlandırmakta üzerine yok! Sosyal medya paylaşımlarınızın ilişkinize zarar vermemesi için çok dikkat etmeniz gereken kurallar var. Biz de Parizyen’ de bu 6 altın kuralı sizinle paylaşıyoruz!

İşte ilişkinizin sonunu getirebilecek 6 sosyal medya paylaşımı:

Sevgilinizin Kusurlarını Paylaşmayın!

Sevgilinizin can sıkıcı alışkanlıklarını veya kusurlarını başkaları ile paylaştığınızda, yaptığınız tek şey onu diğer insanların gözünde aşağılamaktır. Onun isteği dışında, hoşlanmadığın tavırlarını ya da kusurlarını arkadaşlarınızla paylaşıyorsunuz diyelim, bunu öğrendiğinde ne tepki verecektir? Siz olsanız ne yaparsınız? Kendinizi incinmiş, ihanete uğramış, küçük düşürülmüş ve istenmeyen birisi gibi hissetmez misiniz?

Tartışmalarınızı Paylaşmayın!

Son yıllarda sosyal medyada ilişkiler hakkında en çok paylaşılan konulardan birisi çiftler arasındaki tartışmalar. Herhangi bir tartışma ya da kızgınlık anında çevremizdeki insanların bize hak vermesini, desteklemesini umarak hayal kırıklıklarımızı ya da kızgınlıklarımızı paylaşabiliyoruz. İlişkinizin gidişatını korumak istiyorsanız tartışmalarınız ya da kırgınlıklarınıza sosyal medyada asla yer vermemelisiniz. Tartışmalarınız ikiniz arasında olmalı ve çözüm aranmalıdır. İlişkinizdeki sorunları başkaları ile paylaşmak ya da sorunlarınıza onları dahil etmek ilişkiniz için yararlı olmaz aksine zarar verir!

Cinsel Hayatınıza İlişkin Herhangi Bir Şey Paylaşmayın!

Özellikle cinsel yaşamınızla alakalı herhangi bir şey paylaşmak ilişki gizliliğinizi ihlal etmenin en kötü karşılanan yollarından birisidir. Eşiniz ya da sevgilinizle olan cinsel yaşamınızı başkalarına anlatmak ilişkinizin özel alanlarına ihanet etmektir. Bu tarz paylaşımları sadece kız arkadaşlarınız ile yapıyor olsanız bile, bu durum partneriniz tarafından hiç hoş karşılanmayabilir ve ilişkinizin bitmesi gibi sonuçlara yol açabilir.

Maddi Sorunları Paylaşmayın!

Birçok çift, ilişkilerinin belli bir noktasında maddi sıkıntılar yaşayabilir. Bu, eşler arasında çözülmesi gereken bir konudur. Arkadaşınızın ya da aile üyelerinizle onun harcama alışkanlıkları veya para sorunları hakkında konuşmak işleri iyice kötüleştirecektir. Eğer maddi konularda yardıma ihtiyaç duyuyorsanız bunu çevrenizle değil finansal bir danışmanla halletmeyi deneyin!

Her Küçük Detayı Paylaşmayın!

İlişkinizi özel kılan şeylerden birisi, ilişki içindeki detayların sadece ikinizi ilgilendiriyor olmasıdır. Onunla film geceleri, tarih geceleri, son dakika maceraları, beklenmeyen hediyeler, aptal anlar ve şakalar hatta tutku dolu dakikalar paylaşıyorsunuz. Sadece onunla paylaşıyorsunuz. Bu sizin özeliniz ve özelinizin sosyal medyada paylaşılması her zaman can sıkar, samimiyeti ve güveni zedeler!  

Sır Olarak Söylenmiş Hiçbir Şeyi Paylaşmayın!

Çiftler kendi aralarında rahatça  iletişim kurabilmek, en büyük sıkıntılarını partnerleri ile güvenle paylaşmak  isterler. Onun iş yerinde ya da ailesi ile yaşadığı çok can sıkıcı bir durumu size anlatması demek bunu başkaları ile paylaşma hakkınız olduğu anlamına gelmez. Sevgilinizin ya da eşinizin size güvenerek anlattığı sıkıntılarını onun bilgisi dışında sosyal medyada başkaları ile paylaşmak derin bir güven sarsıntısına sebep olur ve ilişkinizi bitirebilir!

Hoşunuza Gidebilecekler

Instagram

Kategorıler

×