Modern Kadınların Dijital Platformu...
2017’nin Modasında IN’ler ve Out’lar?

2017’nin Modasında IN’ler ve Out’lar?

 • Nisan 19, 2017
 • Yazar

Aman dikkat edin, siz daha farkına bile varmadan rüküş sayılabilirsiniz! 2017 yılının henüz başlarında sayılırız. Bu yıl mutlaka herkesin kendisine yakıştırdığı ve senenin modasını baz alarak belirlediği bir tarz var. Peki sizin tarzınız gerçekten moda mı yoksa giydikleriniz ile arkadaşlarınız arasında ne kadar demode olduğunuzla mı konuşuluyorsunuz? Dünyaya yön veren modacılardan 2017 yılında trend olan ve demode olan 5’er stili sizinle paylaşıyoruz.

2017’de “IN” Olan 5 Moda Trendi!

 1. 2017 modasında özellikle beyaz renk üzerine konumlandırılan çizgiler yükselişte. Özellikle ince dikey çizgiler hayatımıza hızlıca girdi. Üstelik de çizgili kıyafetlerin ömrünün en az 2 ya da 3 mevsim olacağı söyleniyor.

cizgili-kiyafetler

 1. Ayakkabılar konusunda rahatlıktan vazgeçemeyenlere müjde! Bu yıl spor ayakkabılar popülaritesini korumaya devam ediyor. Ancak sade sneakers’lardan ziyade parıltılı, saten detaylı ya da leopar deseni kullanılan spor ayakkabılara artık bir şans vermeyi deneyebilirsiniz.  

sneakers-modelleri

 1. Bu yıl kıyafetlerde sanatsal desenlere yine çokça yer veriliyor. Moda editörleri sanatsal çizgilerin kıyafetlere yansıyacağını ve sokakları şenlendireceğini söylüyor. Büyük markaların vitrinlerinde Picasso tablosu edasında tasarımlar görürseniz şaşırmayın!

sanatsal-desenli-pantolon

 1.  2017 Modasında bizi şaşırtacak bir diğer akım da günlük kıyafetlerin spor giysilerinden esinlenilerek tasarlarmış halleri. Sokakta her an yanınızdan bir eşofman altı üzerine gömlek altına da topuklu ayakkabı geçen bir kadın görebilirsiniz. Onu yadırgamamanız gerektiğini şimdiden bilin. Belki de o an rüküş olan o değil sizsinizdir 🙂

esorfman-pantolun

 1. Özellikle bu İlkbahar ve Yaz sezonlarında “katır” diye tabir edilen, arkası açık yarım ayakkabılar belki de bu yıl en çok yükselişe geçen moda trendi. Süet, kadife, saten, kanvas, deri fark etmeksizin düz, kısa topuklu ya da yüksek topuklu bu terlik ayakkabılar modayı takip eden kadınların ayaklarını süsleyecek.  

terlik-ayakkabilar

2017’de “Out” Olan 5 Moda Trendi!

 1. Geçtiğimiz yıllarda modanın zirvesini yaşayan korse üstler bu yıl itibariyle rafa kalkıyor. 2017’de kıyafetlerinizi bir korse ile kombin etme fikriniz varsa bundan hemen vazgeçmenizi öneriyoruz!

korse-modasi

 1. Her dönemin vazgeçilmezi olan jean’ler bu yıl ciddi anlamda devrim yaşıyor. Belki de hala birçoğumuzun haberi yok lakin skinny kotlar artık tamamen demode! Bu yılın jean modasında daha bol kesimleri olan Mum Jean’ler revaçta! Kot pantolon modasından taviz vermemek istiyorsanız 90’lı yılların başındaki kotlara bakın ve yeniden tasarlanan bu jean’leri bolca stoklamaya bakın!

skinny-pantolon-modasi

 1. Daha çok saten ya da ipek gibi kumaşlardan tasarlanan romantik elbiseler bu yıl demode olan bir diğer trend! Gecelik havasındaki bu elbiseleri dolabınızdan çıkarmanızın vakti gelmiş. Bu yıl daha keskin çizgilere sahip tasarımlar yükselişe geçiyor.

romantik-elbiseler

 1.  Yüksek topuklar da yine yılın demode parçalarından! Günümüzde kadınlar modern görünmenin, stil sahibi olmanın yanında rahatlığa da aşırı önem vermeye başladı ve bu nedenle kombinlerinde daha çok kısa topukları ya da spor ayakkabıları tercih ediyorlar!

yuksek-topuklu-botlar

 1. En şaşırtıcı demode trendlerden birisi de temiz görünümlü kanvas sneakers’lar. Moda editörleri artık bu ayakkabıları aşırı heyecansız buluyor. Daha canlı, değişik tarzlarda ya da armalarla süslenmiş snearkers’lar  tercih ederseniz ayakkabılarınızda 2017 modasını yakalayabilirsiniz!

beyaz-kanvas-sneakers

Hoşunuza Gidebilecekler

2020 Çizme Modası

2020 Çizme Modası

Aralık 09, 2019
Bu Yılın Takı Modası

Bu Yılın Takı Modası

Ekim 16, 2019

Instagram

Kategorıler

×