Modern Kadınların Dijital Platformu...
2017 Venüs Retrosu

2017 Venüs Retrosu

  • Nisan 01, 2017
  • Yazar

4 Mart 2017 – 15 Nisan 2017 Arasında Kırk Gün Kırk Gece Venüs Retrosu

Evet evet düğün değil bu ya da yas töreni de değil. 4 Mart 2017 ’den bu yana ta ki 15 Nisan 2017’ye kadar sürecek olan binbir gece masallarındaki prenseslerin düğünleri kadar uzun bir Venüs retrosu.  Bu retro sizin ilişkilerinizin gidişatını bu prenseslerinkine mi benzetir, muradınıza mı erersiniz yoksa kerevetine mi orasını bilemiyoruz. Eğer zaten Venüs retrosunda doğmuşsanız şanslısınız demektir, en azından bunu söyleyebiliriz.

Venüs Retrosu Nedir?

Venüs astrolojide para, aşk ve ilişkiler temasında çok etkilidir. Retro zamanlarında geçmişe dönük konular tekrardan gündem yaparlar. Bu geri gitmenin amacı aslında sıkıntılara yol açmak değil geçmişteki sıkıntıları tamamen temize çekmek ve daha temiz bir gelecek yaratmaktır. Aslında retroya kısaca gezegenlerin gerileme dönemine girmesi ve geçmişteki olayların tekerrür etmesi diyebiliriz.

Küçük bir gezegen olan Venüs’ün retrosunun çok büyük etkiler yaratacağı söylenemez. Bir Satürn ya da Plüton retroları kadar büyük etkiler beklememeliyiz.

Aşk Hayatına Etkileri;

Aslında karmik olaylarla ilgisi olan kişiler kadersel aşkı düşünebilirler.

Kadersel aşk bizim zor deneyimlerimizi anlatan ve zor deneyimler yaşayacağımızı gösterir ve karmik anlamda bizi etkiler. Karmik düzende evren sizin tek başınıza ilerlemenizi ister ve bu şekilde ilerlerseniz sorun yaşamazsınız ancak bazı deneyimleri yaşamanız için bazı kişiler hayatınıza girer ve onlarla bir takım sınavlar vermek durumunda kalırsınız. Tüm bu sınavlarda zorlu olan konularda bir deneyim içinde olduğunuzu bilmeniz gerekiyor. Bu deneyimler geçmişten gelen bazı sıkıntıları atlatmanız için çok önemli bir kavram karşınıza çıkıyor. Yani Venüs retrosunun bu karmik düzende sizin karşınıza getirdiği sıkıntılarla ya da aşk hayatınızda zorluklarla karşılaşırsanız asla üzülmeyin ve bunun doğası gereği olduğunu bilin. Aslında bu zorluklar ile geçmişte kalan sıkıntıları temize çekiyor olacaksınız ve bunu yapabilmeniz için zorlukları yaşamanız gerekiyor. 2017 Venüs retrosu aşk hayatınızı olumsuz etkilerse ne yapmanız gerektiğini artık biliyorsunuz.

Venüs Retrosu 4 Mart’ta 13 derece Koç burcunda başlayıp, 15 Nisan’da 27 derece balık burcunda sona erecek. 6 Haftalık, 40 gün 40 gecelik sevgi ve para ya da diğer heyecan verici konularda size gelen fırsatlar dönemi olarak görünüyor. Özellikle dürtüsel konularda, şehvet, aşk hikayelerinde ani etkileşim ve fırtınalı duygular yaşanması mümkün görünüyor. Venüs retrosunun tadını çıkarmak için seçeneklerinizi dikkatli seçmelisiniz. Eğer seçici olursanız Venüs retrosu faydalı bir transit halini alır.

Aşktan çok şehvet üzerine kurulu kararlar, Venüs retrosu bittiğinde sizi yıkıcı ve üzüntü verici sonuçlarla karşılaştırabilir. Mesela bu dönemde mantığınıza uygun olmayan, yaşamamanız gereken bir ilişki yaşarsanız, yani doğru kişiyi seçmediyseniz retro bittiğinde bir takım zararlar göreceksiniz. Ani ilişkilerden kaçının. Venüs retrosu zamanında gerçek sevgiyi de bulabilirsiniz ancak çok aşırı seçici olmalısınız.

Hali hazırda ilişkisi olan çiftler arasında bir takım geçmişe dayalı problemler meydana gelebilir. Özellikle partnerlerden birinin maddi sıkıntılara düşmesi ve bundan ötürü ilişki içerisinde sıkıntı çekilmesi söz konusu olabilir. Eğer bu sıkıntıları anlayışlı bir şekilde karşılayabilirseniz gerçek kadersel aşkı buldunuz demektir. Çünkü bu zorluk sizin ilişkiniz içindeki sınavınızdır ve özverili olmanız gerekebilir. İlişkinizi çok daha mükemmel bir boyuta taşımış, temellerini sağlamlaştırmış olursunuz. Bu dönemde sevgi vermek ve almak daha zordur. Eski aşklar yeniden karşınıza çıkabilir. Eski sorunlarınız da onunla birlikte tekrar karşınıza çıkabilir. Bu konudaki kararlara da dikkat etmek zorundasınız.

Finansal Konulara Etkisi;

Venüs retrosu transiti 19 ayda 1 gerçekleşiyor.  Etki alanı çok geniş olmadığı için Karmik bir döngü olduğunu söylemiştik ve bu karmik döngüde bazı bedeller ödemek gerekiyor. Karmik anlamda bu döngüyü tamamlamak için evrenin bize gönderdiği herkesin üzerine alması gereken sorumluluğu vurguluyor. Venüs finansal kaynakları yönetiyor bu yüzden Venüs retrosu döneminde lüks yatırım yapmayı ya da fazla savurgan olmayı önermiyoruz. Bu dönemde para harcama tutkumuz gelişebilir bunu dizginlemeyi bilmezsek retro sonrasında bunun sıkıntısını yaşayabiliriz. Paramızın arttığı bir dönem olabilir bu dönem. Düşünmeden yapılan yatırımlar ve tutumsuz davranışlar bizi zora sokacaktır. Venüs retrosu aşkta olduğu gibi paraya bağlı keyif konularında kafa karışıklığı yapmasıyla bilinir. Lüks yatırımlar için retro sonrasını beklemelisiniz.

Venüs Retrosu İçin Nasıl Önlemler Almalıyız?

Bu retroda kader karşılaşmaları söz konusu olabilir ve gerçekten ruh eşinizle karşılaşabilirsiniz. Geçmişte yaşadığınız bir dönemi tekrar yaşıyormuş hissine kapılabilir ve geçmiş hayatınızdaki bazı olayları tekrar yaşıyormuş gibi hatta bir girdabın içine düşmüş gibi hissedebilirsiniz. Bu girdap muhakkak gelecek, önlem olarak yapabileceğiniz şey Venüs’ün direkt transite geçmesini beklemektir. Yani bu durumla karşılaşacağınızı bilmeli ve karar vermek için retronun bitmesini beklemeniz gerekiyor.

Kendinize uzun süredir zaman ayırmıyorsanız kendinize bu zamanı ayırabilir ve kendinizi sevebilirsiniz. Geçmiş ya da bugün içinde olduğunuz sıkıntıların nedenlerini anlamaya çalışıp çözebilirsiniz. Bunları anlamanız kendinizi gelecekte daha değerli hissetmenizi sağlayacaktır. Venüs retrosu döneminde karmik bagajlarınızı boşaltmak ve yükü hafifletmek için önceki partnerlerinizden söz etmek bile yeterli olabilir. İllaki geçmiş bir ilişkinizin karşınıza çıkması gerekmiyor. Bir anı, bir muhabbet ya da bir mesajla hatırlayabilirsiniz.

Venüs Retrosu 2017’nin Nitelikleri;

Venüs retrosu 2017 4 aşamadan oluşuyor:

  • 1. evre standart bir gölge dönemi, yani gezegenin duraksadığı dönem ki 30 Ocak’ta 26 derece 54 dakika Balık burcunda bu pozisyon başlamıştı.  Bu dönemde aşk ve para konuları düşünülür, kaygılar, kuşkular yaratır. Bilinçaltı eski ilişkilerden gelen etkileşimleri hissedebilir ve kaygısal durumlara girebilirsiniz. Mevcut durumunuzla ilgili endişeleriniz gereksiz de olabilir ya da olması gerekenden fazla olabilir.
  • 2.  evre de 4 Mart’ta 13 derece 8 dakika Koç burcunda retro dönemi başlıyor. Major gezegen açıları yoktur. Minor açılar vardır dolayısıyla çok büyük etkiler hissetmezsiniz. Bizi yüksek çapta bir farkındalığa götürmez. Bize ufak tefek romantik hareketler verecek. Bu dönemde aşk ilişkileri başlarsa kalıcı olmayabilir. Bu dönemde evlilik de yapılmaz mesela. Bir anda beklenmedik şanslar karşınıza çıkabilir. Para ile alakalı konularda da şansınız yaver gidebilir ancak aşırı seçici ve dikkatli olunmalı ve fırsatlar değerlendirilirken bütçe de dikkate alınmalıdır. Hızlı kararlar verirseniz bazı konularda utanç ve pişmanlıklar yaşayabilirsiniz.
  • 3. Evre 15 Nisan’da 26 derece 54 dakikada Balık burcunda direkt harekete başlıyor ve gölge pozisyonuna geçiyor. Venüs retrosu döneminde yaptığımızın her şeyin muhakemesini yapacaksınız. Yaşananları oturup düşüneceğiniz bir evre olacak. Farkındalığınız artacak. Romantizm ve duygusallığınız artacak. Aşk ve cinselliğin birleşmesi ile kendinizi çok çekici hissedebilirsiniz. Cazibeniz artacaktır. Kendinize güveniniz artacaktır. İlişkisi olanlar için öyle bir dönem ki kalıcı olmayan ilişkileri hayatınızdan temizleyebilir ya da ilişkinizi sonsuza dek bağlayabilirsiniz.
  • 4. Evre 18 Mayıs 13 derece 8 dakikada gölge pozisyonundan ayrılıp direkt pozisyona geçmiş oluyor. İlk gölge döneminde duraksıyor ve kaygılanıyorduk. İkinci gölge döneminde ise Venüs retrosu evresinde  yaptığımız hataların farkında oluyoruz. Kararlarımızdan ders çıkarıp aynı hataları tekrar yapmamak adına seçimlerimizi çok daha zor yapmaya başlıyoruz.
Sonraki Venüs retrosu 5 Ekim 2018’ de başlayacak sonraki evrelerinde ayrı konuda görüşmek üzere…

Hoşunuza Gidebilecekler

Instagram

Kategorıler

×