Ana sayfa Moda Doğru Kıyafet Seçimi İçin Neler yapmalıyız?

Doğru Kıyafet Seçimi İçin Neler yapmalıyız?

42
0
Doğru Kıyafet Seçimi İçin Neler yapmalıyız
Doğru Kıyafet Seçimi İçin Neler yapmalıyız

Mevsim değişiklikleri, günlük koşturmaca ve artan tempo, iş ve okul günlerinin yoğunlaşması gibi sorunlar yüzünden en çok stres yaşadığımız durumlardan biri de doğru kıyafet seçimi oluyor.

Belki dolabınıza bile sığmayacak kadar çok kıyafetiniz olmasına rağmen, ne giyeceğim sıkıntısı yaşamadığınız gün yoktur. Biz de bu yüzden doğru kıyafet seçimi hakkında bu yazıyı derledik.

Doğru kıyafet seçimi yanı sıra, yazımızda moda ve alışveriş konusunda da bir kaç tüyoya yer verdik.

Öncelikle dolabınızda ‘’ bir gün giyerim ‘’ diyerek asla kullanmadığınız ne kadar kıyafet varsa çıkarın. Doğru kıyafet seçimi yaparken sizi zorlayan konulardan biri de gözünüzü yoran kalabalık dolabınızdır. Bu durumu kolaylaştırmak adına kendi dolabınızı bir mağaza vitrini olarak düşünün ve hoşunuza giden parçaları alın. Böylelikle giymeyeceğiniz kıyafetleri ayırma işlemi daha kolay ve eğlenceli olacaktır. Ayırdığınız kıyafetleri kullanmak isteyen birilerine bağışlayabilirsiniz.

Mont ve kaban alışverişi yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli detay vücudunuza tam oturmuş olmasıdır. Daha kolay anlamak için omuzlarınızın nasıl durduğuna bakabilirsiniz. Vücuda oturmayan kıyafetler, asla kullanmamanız gerekenler arasında yer alıyor.

Dekolteyi kim sevmez ki? Ama dikkat edilmesi gereken bir diğer konuda budur. En önemli detayı ise dekolte vermek istediğinizde tek bir bölgenizden vermenizdir. Kadınlar bu hataya çok düşmekte. Fakat siz kıyafet seçimi yapmak istiyorsanız tek bölge kuralına uyun derim.

Vücudunuzu tanıyın ve ona uygun kıyafet seçimi yapın. Kıyafet seçerken bu kadar zorluk çekmenizin sebeplerinden bir tanesi de vücudunuzu tanımıyor olmanızdır. Gövde yapınız, bacak boyunuz, omuzlarınızın duruşu gibi detayları bilmeniz kıyafet seçimi yaparken işinizi kolaylaştıracaktır.

Kombin yaparken aksesuar kullanmaktan korkmayın. Kıyafet seçimi yaparken aksesuar, çanta ve ayakkabı uyumunu gözden kaçırmayın. Kıyafeti doğru seçip aksesuarı zayıf bırakmanız durumunda kombininiz zayıf görünecektir. 

Son olarak en doğru kıyafet seçimi, içinde rahat ettiğinizdir. Daha şık ve dikkat çekici olma umudu ile giydiğiniz kıyafet sizi rahatsız ettiği sürece vücut yapınızda değişiklikler olacak ve güzelliğinize gölge etmesine sebebiyet vereceksiniz. Kıyafet seçimi yaparken rahatlığınızdan ödün vermeyin.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here