Ana sayfa Güzellik Her Kızın Bilmesi Gereken Makyaj Hakkında 10 İpucu

Her Kızın Bilmesi Gereken Makyaj Hakkında 10 İpucu

136
0

    Mükemmel makyajı elde etmek için karmaşık veya zaman alıcı olmak gerekmez. Bu kullanışlı ipuçları ve püf noktaları sayesinde, aynanın karşısında bir daha sinirlenmek zorunda kalmayacaksınız. Mükemmel eyelinerı nasıl çekeceğinizi veya rujunuzun nasıl daha uzun süre kalıcı olacağını merak ediyorsanız, en iyi tavsiyeyi burada bulacaksınız. 

      1. Kolayca Maskara Uygulamak İçin Kaşık Kullanın   

    Her kadın, göz makyajını bitirdiğinde en az bir kere maskarayı göz kapaklarına bulaştırmıştır. Bu tavsiye sayesinde, bu sinir bozucu sorundan kurtulabilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey mutfağınızdan bir kaşık ve bir maskara. Maskarayı uygulamadan önce kaşık ucunu kirpiklerinizin altına yerleştirin ve rimeli sürün. Sonuçtan memnun kalacaksınız.

Never Use Concealer on Your Eyelids

      2. Asla Göz Kapaklarınıza Kapatıcı Sürmeyin

    Göz kapaklarınıza kapatıcı veya fondöten uygulamak isteseniz de, her zaman kaçınmalısınız. Kapatıcıyı gözlerinizin altında kullanmak, koyu renkli halkaları ve göz altı torbalarını maskelemek için harika bir yol olsa da, göz kapaklarınıza uygulamak, kırışıklığa neden olarak göz makyajınızı mahvedebilir.

image

      3. Cat Eye Görünümü için Bant veya Kaşık Kullanmak

    Eyeliner ile mükemmel cat eye görünümü oluşturmak zor olabilir. Sadece deal hareket ve şekli elde etmek zor değil, aynı zamanda her iki tarafın da eşit olması gerekiyor. Bunu kolay yoldan halletmek için kaşık ya da bant kullanmayı deneyin. Kaşığın kenarını izleyerek gözünüzün dış köşesinden düz bir çizgi oluşturarak başlayın. Ardından, kıvrık kenarın etrafındaki vuruşun ucundan kirpiklerinize kadar geriye doğru sürün ve kanadın içini  doldurun.

Easy Eyebrow Makeup

      4. Kaşlarınızı Şekillendirin

    Kaşlarınızı şekillendirmek zor değil, sadece şu adımları izleyin. Kaşlarınızı bir kaş fırçası ile fırçalayarak başlayın. Ardından, kaşınızın dışını ucu daha ince olacak şekilde şekillendirmek için yumuşak, mumsu bir kaş kalemi kullanın. Kalemin düz açısını kullanarak, kısa, saç benzeri darbeler kullanarak kaşlarınızı doldurun. Son olarak, kaldırma için kaş kemiğinizin hemen altında highlighter (aydınlatıcı) uygulayın.

      5. Kirpik Kıvırıcıyı Isıtın

image

    Kirpiklerinizin kıvırmak için kısa bir süre kaldığını fark ederseniz, kullanmadan önce kıvırıcınızı ısıtmayı deneyin. Fön makinesi saçınızın ısıyla şeklini korumasına yardımcı olduğu gibi, kirpik kıvırıcınız da olabilir. Kirpik kıvırıcınızı ısıtmak için sadece fön makinenizi kullanın. Isıttıktan sonra biraz soğumasını bekleyin, böylece göz kapaklarınızı yakmazsınız. Ardından kirpiklerinizi her zamanki gibi sıkıştırın.

Matching Lips to your Cheeks

      6. Yanaklarınız ile Dudaklarınızın Rengi Birbirine Uygun Olsun

    Dudak renginizi yanaklarınızla uyumlu olmasını sağlamak hoş ve doğal bir görünüm yaratır. İki türlü de kullanılan bir ürüne sahip olmadan görünüm elde etmek için, en sevdiğiniz ruju kolayca krem allık haline getirebilirsiniz. Parmağınızla yanaklarınıza sürmeden önce, sadece bir kısmını elinizin arkasına uygulayın, böylece tonunu ve duruşunu görmüş olursunuz.

      7. Jel Eyelinerı Kendin Yap

    Herhangi bir jel eyelinera ihtiyacınız varsa ve mağazalara koşmak için zamanınız yoksa, kendinizinkini oluşturabilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey normal bir göz kalemi ve çakmak veya kibrit. Ardından, kalemi 15 ° C’ye soğumaya bırakmadan önce bir saniye boyunca alev altında tutun. Böylece, daha yumuşak ve uygulaması kolay hale gelecektir. 

image

      8. Hızlıca Dumanlı Göz Makyajı Yapımı

    Çok sayıda göz farı tonu ve çok fazla harmanlama gerektirse de, hızlı ve kolay bir alternatif var. Gözünüzün dış köşelerinin üzerine eğimli bir # çizmek için bir göz kalemi kullanın ve fırçayla dağıtın. Bunu yapmak, anında doğru yerlerde dumanlı göz görünümü yaratacaktır. 

image

      9. Rujunuzu Daha Kalıcı Yapın

    Rujunuzun gün sonundan önce silinip gidiyorsa, daha uzun bir hayat vermek için bu tavsiyeyi deneyin. Dudaklarınıza ruju sürdükten sonra dudaklarınızın üzerine bir peçete koyun ve transparan pudra sürün. Bunu yapmak rujunuzun daha kalıcı olmasına yardımcı olur.

      10. Sahte Elmacık Kemikleri

    Herkes mükemmel elmacık kemikleri ile doğmasa da, hepimiz sahtesini yapabiliriz. Elmacık kemiklerinizin altındaki alana allık veya kontur uygulayın. Ardından, elmacık kemiklerden başlayarak ve altındaki bölgeye dışarıya doğru hareketlerle şeftali renginde allık uygulayın. Elmacık kemiklerinizin üstüne highlighter (aydınlatıcı) sürüp makyajı bitirin.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here