Ana sayfa Güzellik Tamamen Yanlış Kullandığımız 7 Güzellik Ürünü

  Tamamen Yanlış Kullandığımız 7 Güzellik Ürünü

  149
  0

   Bu hataları muhtemelen hepimiz yaptık ve hepsini gözden kaçırdık

  Parizyen bu hataları sizinle paylaşmak için can atıyor.

  1 : Her Gün Makyajınızı Silmek İçin Mendil Kullanıyorsunuz

  Tamamen Yanlış Kullandığımız 8 Güzellik Ürünleri

   Hepimiz çoğu zaman makyajımızı silmeyi önemsemeyip basit bir mendil yardımıyla makyajımızı temizleriz fakat bu yanlıştır. Mendiller cildimizi zamanla tahriş eder ve  zamanla bize kötü yüz hatları bırakırlar. Bu yüzden makyajımızı mendille değil özel köpük temizleyiciler veya jeller yardımıyla silmeliyiz.

  2 : Serumların Kendi Başlarına Kullanılabileceğini Düşünüyorsunuz

  Tamamen Yanlış Kullandığımız 8 Güzellik Ürünleri

   Evet, serumlar cildimizin daha güzel gözükmesini sağlar, cildimizin ihtiyacı olan bütün vitaminleri ve besinleri ona sunar. Fakat serumlar asla tek başlarına kullanılmaz. Serumdan sonra en düşük ihtimalle nemlendirici sürmeniz önerilir. Ayrıca serumlar cilt maskesi öncesi yapıldığında cilt maskesinin verimini maksimuma kadar çıkartmaya yardımcı olabilir.

  3 : Süngeri Kuruduktan Sonra Kullanmak

  Tamamen Yanlış Kullandığımız 8 Güzellik Ürünleri

  Süngerlerin çoğu, özellikle de güzellik malzemeleri karıştırıcıları ıslakken kullanılmalıdır. Çünkü kuruyken ürünü çok fazla emiyorlar ve eşit şekilde dağıtmıyorlar.

  4 : Kapatıcı Ve Düzeltici Arasındaki Farkı Bilmiyorsunuz

  Tamamen Yanlış Kullandığımız 8 Güzellik Ürünleri

  Birçoğumuz bu 2 güzellik ürününü karıştırıyoruz, öyleyse şunu açıkça ortaya koyalım: kapatıcı sadece göz ve çevresine uygulanmalı. Yüzünüzdeki kusurları örtmek veya gizlemek için ise düzeltici kullanmalısınız. Bunları kullanmanın çeşitli nüansları vardır. Mesela kapatıcı kullanmadan önce cilt nemlendirilmelidir. Düzeltici kullanırken ise masaj yaparak surata yayılmalıdır.

  5 : Maskeyi Gece Boyu Suratınızda Tutuyor Ve Kuruduktan Sonra Yıkıyorsunuz

  Tamamen Yanlış Kullandığımız 8 Güzellik Ürünleri

  Her tür yüz maskesi talimatlara göre kullanılmalıdır. Üretici aksini belirtmedikçe maskeyi gece boyunca yüzünüzde bırakmayınız. Aksi taktirde bu ciddi cilt problemlerine yol açabilir. Kumaş yüz maskeleri ise kurumadan önce çıkarılmalıdır. Eğer bunu yapmazsanız, maske cildi kurutucu hale getiren ciltteki nemi emmeye başlar . Aynı şey kil yüz maskesi için de geçerlidir. Nemin daha yavaş buharlaşması için kalın bir tabaka halinde uygulanmalıdır. Hala yapışkan durumdayken yıkanması gerekir.

  6 : Yüzünüzü Alkol İçeren Bir Losyonla Ovalarken Dikkatli Olun

  Tamamen Yanlış Kullandığımız 8 Güzellik Ürünleri

  Farklı yüz losyonlarının farklı etkileri vardır. Tabii ki, bunların içerikleri ürünün işlevine bağlı olarak farklıdır. Bununla birlikte, çoğu losyon alkol içerir ve bunları yeterince sık kullanırsanız, cilt agresif kimyasallara cevap olarak daha fazla sebum üretmeye başlar . Ayrıca, losyonlar tüm yüze uygulanmamalı, bunun yerine belirli alanlara uygulanmalıdır.

  7 : Misel Suyunu Yıkamayın

  Tamamen Yanlış Kullandığımız 8 Güzellik Ürünleri

  Misel suyu losyona çok benzer, tek farkı alkol içermemesidir. Bu diğer aktif maddeler (misel) ve tümünü içeren kirler yüzünüzü yıkadığınız sürece yüzünüzde kalır. Miseller cildinizle uzun süre temas ettiğinde, su sabun görevi görmeye başlar bu da cildinizi tahriş edecektir.

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here