Ana sayfa Güzellik İnce Telli Saçları Dolgun Gösteren Saç Modelleri

İnce Telli Saçları Dolgun Gösteren Saç Modelleri

2009
0

Saçlarınızı Hacimli Gösterecek Saç Modelleri

 

Sönük, ince telli ya da seyrek saçlara sahip kadınların en büyük sıkıntılarından birisi olan hacimsiz saçlar için kullanmanız gereken saç modellerini Parizyen’de derledik. Bu saç modelleri ile saçlarınızın çok daha hacimli ve dolgun görünmesini sağlayabilirsiniz.

 

hacimli-uzun-sac-modeli

Uzun ama ince saçlı olanlar “merdiven” saç modelini deneyebilirler. Yüz çevresinde kısadan uzuna doğru  basamak şeklinde kesilen saçlar saçlarınızın daha hacimli görünmesini sağlayacaktır.

 

bombeli-sac-modeli

 

Bombeli saç modeli, tüm varyasyonlarında ama özellikle  kısa saçlar için harika bir fikir.  Bu saç modeli standart yüz şekilllerinin neredeyse tamamına yakışır ve saçlarınızın çok daha hacimli görünmesini sağlar. 

 

Uzun-Bombe

 

Hem bombeli hem de uzun saç sevenler için de mükemmel bir çözüm var. Saçınızı hem dolgun gösterip hem de oldukça havalı görünebilirsiniz.

 

dalgali-bombe-saç

 

Klasik ya da uzun bombeli saç modeli kullanıyorsanız arada saç maşanızla ya da düzleştiricinizle ona hafif dalgalar verebilir ve hem daha dolgun hem de daha eğlenceli saçlara sahip olabilirsiniz.

 

onu-katli-kisa-bombeli-sac

 

Yine saçlarınızı hacimli göstermek için bombeli bir saç modeli kullanmaya karar verdiğinizi düşünelim ancak saçınız da hareket de istiyorsunuz. işte bu model tam da size göre. Kuaförünüzden kahküllerinize küçük dokunuşlar yapmasını isteyin.

 

uclari-duz-kesilmis-bombeli-sac

 

Kuaförünüzden saçlarınızın uçlarına biraz fazla çalışmasını isteyebilirsiniz. Saç uçlarınızı inceltmeden daha düz bir kesim ile sahip olacağınız bombeli kısa saçlar hacminize hacim katacaktır.

 

asimetrik-bombeli-kisa-sac

 

Asimetrik kesilmiş olan kısa bob modeli saçınız için ihtiyaç duyacağınız tek şey fırça ve köpük olacaktır. Kolayca mükemmel şekiller verebileceğiniz ve dolgun görünen saçlara sahip olmak için vazgeçilemeyen modellerdendir.

 

katli-uzun-sac

 

Düz ve ince telli saçlara sahipseniz ve ille de uzun saç ille de uzun saç diyorsanız saçınıza katlar attırmayı denemelisiniz. Bu şekilde en azından fön ya da düzleştirici yardımı ile saçlarınızı olduğundan daha hacimli gösterebilirsiniz.

 

hafif-dalgali-uzun-sac

 

Yine katlı kesilmiş olan uzun saçlarınıza bir maşa ya da düzleştirici yardımı ile küçük dalgalar yaparsanız saçınızın olduğundan çok daha dolgun görünmesine yardımcı olabilirsiniz.

 

kisa-sac-modeli

 

Peri modeli olarak da bilinen erkek saçına yakın derecede kısa kestirilen saçlar, hacimli görüntü verme açısından onlarca şekle girebilirler. Kısa saç hem cesaret hem de tarz işidir doğru! Ancak saçlarınızın şekil almamasından ve sönük olmasından şikayetçi iseniz bu saç modelini bir düşünmelisiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here