Ana sayfa Uncategorized Siyah Noktalarınızdan Nasıl Kurtulacağınızı Öğrenmeye Ne Dersiniz?

Siyah Noktalarınızdan Nasıl Kurtulacağınızı Öğrenmeye Ne Dersiniz?

63
0

Siyah Noktalarınızdan Kurtulmanın Vakti Geldi! 

 

Belki kulağa inanılmaz gelebilir ancak mutfakta kullandığımız bir çok ürünün yeme içme dışında faydaları da var. Karbonat da bunlardan birisi. Belki inanılmaz geliyor, fakat mutfakta pişirme amaçlarının haricinde güzellik malzemeleri olarak kullanılabilecek pek çok madde var.

 

Karbonat, cildinizi koruyan, besleyen ve iyileştiren bileşenler içerir.  Parizyen olarak yaptığımız araştırmalara göre, uzun yıllar boyunca birçok sağlık sorunun tedavisi için karbonat kullanıldığını öğrendik. İçeriğinde bu güçlü bileşenleri içeren karbonat özellikle saç, diş ve cildiniz için fayda sağlıyor. Karbonat doğal bir eksfoliyete sahiptir ve cilt tahrişlerini tedavi edebilir. Ayrıca günümüzde kanserle mücadele anlamında kullanmaktan kaçındığımız alüminyum ve paraben içermeyen doğal bir deodorant olarak da kullanılabilir.

 

Biz özellikle cilt üzerindeki etkilerine değinmek istiyoruz. Çok amaçlı olarak kullanılan karbonat cildiniz üzerinde harikalar yaratıyor.  En önemli özelliklerinden birisi herhangi kimyasal bir içeriğe gerek kalmadan cilt türünüze göre istediğiniz gibi ev yapımı bir maske elde edebiliyor olmanız.

 

Peki siyah noktalar için karbonat maskesi nasıl hazırlanır?


Karbonat maskesini hazırlamak oldukça kolay!Siyah noktalarınızdan kurtulmak için karbonat maskesin yapımına gerekli malzemeler su ve karbonat!Evet yanlış okumuyorsunuz sadece su ve karbonat bile bu maske için yeterli. 1.5 çorba kaşığı karbonat ile 1 çorba kaşığı suyu karıştırıp maskeyi elde edebilirsiniz.Bu karışımı yüzünüze uygulayıp 5-10 dakika bekletin. Daha sonra da yüzünüzü ılık su ile durulayın!

Eğer kuru bir cilde sahipseniz maskeyi yüzünüzde daha kısa süre tutmalısınız çünkü bu karbonat maskesi cildinizdeki fazla yağı emecek ve cildinizi kurutacaktır. Eğer cildiniz yağlı ise daha uzun süre bekleyebilirsiniz. Maskeden sonra mutlaka uygun bir nemlendirici ile cildinizi nemlendirmelisiniz.

 

Karbonat maskesinin faydaları nelerdir?

Karbonat maskesi özellikle siyah noktalarınız için çok etkilidir. Karbonatın siyah nokta oluşumunu engelleme, cildinizi gevşetme ve siyah noktalardan arınmasını sağlama özellikleri bulunur. Karbonat maskesi doğal bir antibiyotik etkisi yaratır. Sivilce ve cildinizdeki diğer lekelerin oluşumunu hatta mantar gibi enfeksiyonları tedavi eder. Aynı zamanda kurtulması çok zor olan sivilce lekelerini ortadan kaldırır ve cildinizin kendini yenileme süresini hızlandırır.

 

Kabartma tozu aynı zamanda cilt tonunuzu dengeler. Siyah noktalar için karbonat maskesi güçlü antiseptik ve anti-inflamatuar özelliklere sahiptir ve gözenekleriniz için bulunmaz bir maddedir. Enflamasyonu giderir, gözenekleri açar ve cildinizin mükemmel bir görünüme sahip olmasını sağlar. Karbonat maskesi gözeneklerinizi açacağı ve temizleyeceği için kullandıktan sonra gözenek sıkılaştırıcı bir tonik uygulamanızı ya da bir buz parçası ile cildinize yumuşak bir masaj yapmanızı tavsiye ederiz.

 

Kaynaklar:
www.healthiestalternative.com
positivemed.com

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here