Ana sayfa Uncategorized Kan Grubunuz Karakterinizi Ele Veriyor!

Kan Grubunuz Karakterinizi Ele Veriyor!

102
0

Kan Grubunuz Kişiliğiniz Hakkında Ne Söylüyor?

 

Eğer Japon değilsek kan grubumuzla sadece bir ihtiyaç durumunda ya da sağlık söz konusu olduğunda ilgileniyoruz. Ancak Japonlar bu olaya çok daha farklı yaklaşıyor. İnsanların kan grupları onlar için önemli çünkü karakteristik özelliklerin kan grubundan geldiğine inanıyorlar. Hatta ikinci dünya savaşında savaşa katılacak olan askeri grupları kan gruplarına göre sınıflandırmış bir millet! 1990 yılında dünyaca ünlü Japon şirketi Mitsubishi’nin  yalnızca AB kan grubuna sahip kişilerden bir çalışma ekibi oluşturduğunu söylesek nedenini merak edersiniz değil mi? Günümüzde de anaokulu çocukları hala kan gruplarına göre sınıflandırılıyor ve her kan grubuna özel eğitimler planlanıyor. Evet bunlar şaşırtıcı bilgiler ama uygulanan gerçekler. Parizyen olarak biz de kan grubunuzun kişiliğinize yansımalarını araştırdık ve sizin için derledik.

 

Peki Kan Grubunuz Kişiliğiniz Hakkında Neler Söylüyor?


Japon yazar  Masahiko Nomi 1970’lerde kan gruplarının insanlar üzerindeki etkilerini araştırıp açıklamıştı biz de bunları sizinle paylaşmak istedik.

 

Kan Grubu A Olan İnsanların Kişilik Özellikleri

Kan grubu A olan kişiler diğer  insanlara öncelik ve değer verirler. Bu insanlar çok iyi birer dinleyici olur ve arkadaşlık ilişkileri de ileri seviyededir. Kan grubu A olan insanların dezavantajlarından birisi kendilerini ve kendi isteklerini yeteri kadar önemsememeleri  olarak görülüyor. Kendilerinden çok başkalarına değer veriyor ve onların önceliklerini kendi önceliklerinin önüne bile koyabiliyorlar. Uzun vadede bu durum depresyon, kaygı, stres gibi durumlara yol açabiliyor. Kan grubu A olan kişilerin meslekleri genellikle; muhasebecilik, kütüphanecilik, avukatlık, ekonomi ya da yazarlık oluyor. Duygusal anlamda ise A grubu insanlarının en mutlu ilişki kurabilecekleri grup AB kan grubuna sahip insanlardan çıkıyor.  

 

Kan Grubu B Olan İnsanların Kişilik Özellikleri

Kan grubu B olan kişileri dışa dönük insanlar olarak nitelendirebiliriz. A grubu insanları gibi çok iyi arkadaş ve dinleyici olurlar ancak onlardan farklı olarak kendi önceliklerini feda etmek pahasına değil. A grubu insanların aksine kendi duygu ve isteklerini çekinmeden ifade ederler. Kan grubu B olan insanlar vücut diline çok aşinadır ve diğer insanları sezgisel olarak çok iyi analiz edebilirler. Uygun meslekler daha çok, psikiyatr, dedektiflik ve gazetecilik gibi mesleklerdir. Duygusal ilişkiler anlamında da A grubu ya da Ab grubu ile çok sağlıklı ilişkiler kurabilirler.

 

Kan Grubu AB Olan İnsanların Kişilik Özellikleri

AB grubu tüm kan grubu türleri arasında en nadir rastlanan ve en özel gruptur. AB kan grubuna sahip insanlar çok akılcı ve ileri görüşlü olurlar. Planlama ve organize etme anlamında çok profesyonel davranabilirler. AB kan grubuna sahip insanların hormonları adrenaline çok elverişlidir ve uçlarda yaşayabilirler. Mesleki olarak halkla ilişkiler ve yönetimsel pozisyonlarda diğer insanlara karşı üstünlük sağlayabilirler. Duygusal anlamda ise tüm kan grubu türleri ile iyi anlaştıkları gözlenmiştir.

 

Kan Grubu 0 Olan İnsanların Kişilik Özellikleri

0 Kan grubu ülkemizin de yaygın bilinen gerçeğin aksine dünya üzerinde en çok bulunan kan grubudur. 0 grubu insanlar güç sahibi olmak isterler. Arkadaşlık ilişkilerinde çok iyi olmayabilirler. Kendilerini çevreleri ile sürekli rekabet içinde hissederler bundan ötürü de insan ilişkilerini sağlamlaştırmak için odaklanmaları gerekir. Mesleki anlamda liderlik pozisyonlarında başarılı olurlar. Muhasebeciler, politikacılar, iş adamları ve ünlü terapistler genellikle 0 gruba sahip insanlardır.   

 

Kan Grubu Negatif Olan İnsanların Kişilik Özellikleri

Dünya nüfusunun sadece yüzde 14’lük küçük bir dilimi negatif kan gruplarına sahiptir. Eğer kan grubunuz negatif ise birkaç ekstra özellik dışında kan grubunuzun türünün özellikleri geçerlidir.

 

Örneğin; RH negatif kan grubuna sahip olan kişilerin IQ’su pozitif kan grubuna sahip insanların iq ortalamasının üzerindedir. Ekstra empatik yeteneklere sahiptirler. Diğer kan grublarının tümü ile iyi ilişkiler kurabilirler ancak üreme konusunda eşleri pozitif ise dikkatli olmaları ve önlem almaları gerekmektedir.

Kaynak: bbc

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here