Ana sayfa Güzellik Düz Bir Karına Sahip Olmak İçin Uzak Durmanız Gereken 8 Gıda !

Düz Bir Karına Sahip Olmak İçin Uzak Durmanız Gereken 8 Gıda !

170
0

Göbeğinizi Eritmeniz İçin Uzak Durmanız Gereken 8 Gıda!

Her yıl yaz mevsimi yaklaşırken ortak bir sorunumuz olur. Fazla kilolardan kurtulmak ve en önemlisi dümdüz bir karın bölgesine sahip olmak… Kendimize hedefler koyarız, egzersize başlamak, daha az abur cubur tüketmek ve porsiyonlarımızı küçültmek gibi. Ne yazık ki düzenli egzersiz yapsak bile farkında olmadan yediklerimiz kilolarımızdan kurtulmamıza engel oluyor.

Biz de Parizyen olarak fazla kilolarınızdan kurtulup düz bir karın bölgesine sahip olmanız için uzak durmanız gereken 8 yiyecek ve içeceği sizin için yazdık!

Düz bir karın bölgesine sahip olmanız için uzak durmanız gereken 8 şeye geçecek olursak;

1. Meşrubatlar

Birçoğumuz alkolsüz içeceklerden vazgeçemeyiz. Ancak ekstra göbek yağlarından kurtulmak istiyorsak buna mecburuz! Düşük kalorili meşrubatlar bile metabolizmayı yavaşlatır ve özellikle karın bölgesinde yağlanmaya sebep olur. Bir araştırmada, şekerli içecek tüketen insanların tüketmeyen insanlara göre yüzde 27 daha fazla göbek yağına sahip olduğu açıklandı.  kurtulmak istiyorsanız, bu bir zorunluluktur. Alkolsüz içecekler şekerle doldurulur

2. Sakız


Sakız çiğnediğiniz zaman, hem beyniniz hem de mideniz bir yemek yemeye hazırlanmak için sinyaller alır. Sakız, mide asidinin aşırı üretilmesini tetikler; bu yüzden sakız çiğnediğinizde acıktığınızı hissedersiniz. Ayrıca sakız çiğnemek Gastrointestinal problemleri tetikleyebilir ve şişkinliğe neden olabilir. Bazılarımız ara öğünlerden sonra ağzımızdaki tadı tazelemek ya da dişlerimizi temizlemek amacıyla sakız çiğnemeyi tercih ederiz. Bunun yerine yanınızda bir diş fırçası ve diş macunu bulundurmanızı öneriyoruz. Yemekler arasında tazelemeniz gerekiyorsa onun yerine bir diş fırçası bulundurun.

3. Fast Food


Fast food yiyeceklerin bir sürü tuz, şeker, suni katkı maddesi içerdiğini ve yüzlerce ekstra kalori anlamına geldiğini artık hepimiz biliyoruz.Sıkça  Fast food gıdaları tüketmemiz birçok sağlık sorununa sebep olabilir. Ayrıca karın bölgemizde hızlıca yağlanmaya sebep olması da cabası. fast Food ürünler uzak duracaklarımızın başında.

4. Alkol


Çoğu alkollü içecek kalori açısından oldukça zengindir ancak çok düşük kalorili alkollü içecekler karın bölgenizde yağlanmayı çok fazla tetiklemez. bunun yanında alkol tüketimi iştahınızı arttırır ve beyninizin tok olduğunuzu algılamasını sağlayan kısmında karışıklığa sebep olur. Tok olsanız bile alkol tükettikten sonra canınızın aperatif bir şeyler istediğini fark edeceksiniz. Alkol tüketiminden vazgeçtiğinizde aldığınız sonuçlar sizi şaşırtacaktır.  

5. Süt


Dünya nüfusunun yaklaşık% 75’i laktoza toleranssızdır. Süt sindirim problemlerine, mide bulantısına, kronik gazı ve şişkinliğe neden olabilir. Aşırı miktarda tam yağlı süt ve süt ürünleri tüketmek de göbek bölgenizin yağlanmasına sebep olacaktır.

6. Şeker


Şekerin vücudunuz üzerinde birçok olumsuz etkisi vardır ki bunlardan en önemlilerinden birisi de fazla kilolara ve yağlanmaya sebep olmasıdır. Şekeri hayatımızdan tamamen çıkarmak zor olabilir ancak en azından şeker tüketimini en minimum düzeye indirirseniz fazla kilolarınız ve göbek yağlarınızın da azaldığını fark edeceksiniz. Tabii şekeri hayatından çıkarmaya niyetli insanların bazı sağlıklı gibi görünen gıdalardaki gizli şeker oranlarına da dikkat etmesi gerekir.

7. İşlenmiş Karbonhidratlar


Hiç karbonhidrat tüketmemek doğru değildir. Vücudumuzun karbonhidrat tüketimine de ihtiyacı vardır ancak doğru karbonhidratları seçmek sağlıklı beslenmenize ve fazla kilolarınızdan kurtulmanıza yardım edecektir. Lif ve besin değeri düşük işlenmiş karbonhidratların (makarna, beyaz ekmek vb.) özellikle göbek yağlarını arttırdığı kanıtlanmış gerçekler arasında. Yüksek lifli tahıllar tüketerek karbonhidrat ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

8. Suni Tatlandırıcılar


Yapay tatlandırıcılar kullanarak şekerden uzak durduğunuzu ve sağlıklı beslendiğinizi düşünüyor olabilirsiniz ancak yanılıyorsunuz! Ne yazık ki suni tatlandırıcılar hücre duvarlarından geçmekte zorlanmaktadır ve bu da bağırsaklardaki yararlı bakterilerin ölümüne sebep olarak karın bölgesinde gaz ve şişkinliğe sebep olurlar.

Kaynak: David Wolfe

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here