Ana sayfa Uncategorized Sivilcelerler Nasıl Geçer? Mucizevi Bal Maskesi Tarifi

Sivilcelerler Nasıl Geçer? Mucizevi Bal Maskesi Tarifi

84
0

Sivilceler İçin Mucizevi Bal Maskesi

 

Özellikler biz kadınlar için zamanla ciltte oluşan kırışıklıklar, sivilceler, sivilce lekeleri ya da diğer cilt lekeleri kendimize olan güvenimizi  sarsan sorunların başında geliyor. Makyaj malzemelerimizdeki kimyasal maddelerden güneş ışınlarına kadar cildimizi bu sorunlara maruz bırakacak birçok etken vardır. Yara izleri, çatlaklar, sivilce, sivilce lekeleri ve güneş lekeleri ile mücadele edebilmek için mağaza raflarındaki kimyasal kozmetik ürünlere tonlarca para harcadığımız bir gerçek! Bu kozmetik ürünlerin temel sorunu çeşitli kimyasallar içermeleri ve cildimize içten içe zarar vermeleri yani kısacası sağlıksız olmalarıdır. Oysa özellikle sivilce sorununuz varsa tamamen doğal malzemelerden oluşan ev yapımı bir sivilce maskesi ile bu sorunu kökten çözebilirsiniz.

 

Bugün sizlere sivilce lekelerini gidermeye yardımcı olan mucizevi bal maskesinin tarifini vermeye ve sizi kimyasal kozmetik ürünlerinden korumaya karar verdik.

 

Bu sivilce maskesindeki tüm ürünler sağlıklı ve doğaldır ayrıca maskenin yapımı oldukça kolay ve maliyeti de bedavadan biraz daha pahalıdır. Zaten tüm malzemeler muhtemelen evinizde bulunuyordur. Sivilceler için bal maskesi cildinizi dış etkenlerden ve zararlı maddelerden korurken, sağlıklı ve pürüzsüz bir görünüme kavuşmasını sağlar.

 

Bal Maskesi ile Sivilceler Nasıl Geçer?


Karbonat, doğal bir antiseptik olup, sivilceleri tedavine yardımcı olan, iltihap önleyici özelliklere sahiptir. Aynı zamanda ciltteki pH düzeylerini dengelemeye yardımcı olarak daha cildinizin pütürleşmesine ve soyulmasına da engel oluyor. Elma sirkesi, sağlıklı ve canlı yeni cilt yüzeyini  ortaya çıkarmak için ölü hücreleri arındıran alfa hidroksi asitleri içerir. ve elma sirkesi  güçlü bir antibakteriyel, anti-fungal ve sivilceye neden olan bakterilerle mücadeleye yardımcı olan antiviral bir maddedir! Maske içindeki bal, antibakteriyel özellikleri sayesinde cildinize mükemmel sonuçlara yol açıyor. Ayrıca organik bal  cildinizin doğal ışıltısını kazanmasına yardımcı olabilecek miktarda antioksidan içeriyor.

 

İşte Sivilceler İçin Bal Maskesi Tarifi:

 

İçindekiler:
Karbonat
Elma sirkesi
Doğal Bal


Yapılışı:

1 çay kaşığı elma sirkesini uygun bir kaba ekleyin,
2 çay kaşığı bal ve 1 çay kaşığı kabartma tozunu da ilave ettikten sonra kabartma tozunu yavaşça ekleyerek maske kıvamına gelene kadar karıştırın.

 

Sivilceler İçin Bal Maskesini Nasıl Kullanmalısınız?Gözeneklerinizi açmak için uygun bir temizleme jeli ile yüzünüzü  yıkayın.

Yüzünüzü kurutmak için yumuşak ve temiz bir havlu tercih edin.

Maskeyi yüzünüze eşit bir şekilde uygulayın ve 5 – 10 dakika bekletin.

Yüzünüzü kurutmak için yumuşak bir bez kullanın.

Maskeyi yüzünüze eşit bir şekilde uygulayın ve 5-10 dakika bekletin.

Maskeyi durulayın.

Gözeneklerinizin tekrar sıkılaşmasını sağlamak için yüzünüze önce ılık su ile hemen ardından olabildiğinde soğuk su ile yıkayın.

Sivilcelerinizden ve sivilce lekelerinizden kurtulmak için, sivilceler için bal maskesini haftada 2 kez uygulayın.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here