Ana sayfa Uncategorized Cinsel Hayatınıza Heyecan Katmanızın 4 Yolu!

Cinsel Hayatınıza Heyecan Katmanızın 4 Yolu!

133
0

Tutkulu Bir Cinsel Hayatın 4 Yolu!

 

Dünyaca ünlü bir  ilişki uzmanı ve Captivity’de Mating’in en çok satan yazarı olan Esther Perel, “Tutkulu İlişkinin Sırları” kitabında İlişkilerinizde tutkunun doruklarını yaşayabilmeniz için bize 4 büyük sır veriyor. Biz de Parizyen olarak bu sırların, her zaman arzuladığınız ilişkiyi yaşamanıza ve cinsel hayatınızda yepyeni bir boyuta geçmenize yardımcı olacağını  düşünerek sizinle paylaşmaya karar verdik.


Esther Perel bir ropörtajında şöyle söylüyor: “ Bu mesleğe uzun yıllarını vermiş bir ilişki terapisti olarak, sık sık şu şikayetle karşılaştım; birbirimizi seviyoruz, ancak cinsel hayatımız sıkıcı ve şehvetten yoksun.”


İçinde güvenin ve sevginin olduğu bir ilişki sizi rahatlatabilir ve istikrar vaat edebilir. Eşinizle birbirinize sarılıp film seyredebilirsiniz, yemek yapabilirsiniz, birbirinize saygı duyabilirsiniz ancak tüm bunlar normal giderken ilişkinizde bir şeyin eksik olduğunu fark edersiniz. İşte eksik olan o şey, tutkudur! Uzun süreli ilişkiler zamanla heyecanını yitirebilir, tutku ve şehvet azalabilir ancak bu hislerin sıcaklığını korumak yine çiftlerin kendi elindedir. O halde, lafı daha fazla uzatmadan İlişkinize tutku ve şehveti geri getirmeniz için 4 ipucuna geçelim!

 

Merak uyandırmak, tutku kilidinin anahtarlarından birisidir çünkü merak partnerinizin ilgisini üzerinize çeker.

Duygusal olarak kendimizi güvende hissettiren şey tabii ki sadece cinsel ilişki değildir ancak heyecanın bitmemesi için cinselliğinizi de sıradanlaşmaktan korumalısınız. Cinsel tatmini tenlerde aramak yerine zaten duygusal ilişki içerisinde olduğunuz partnerinizin ilgisini yeniden kazanmak ya da partnerinizin dışına kayan ilginizi yine onun üzerinde toplamak için bazı sorumlulukları edinmeniz gerekiyor.

 

İşte İlişkinizde Tutkuyu Canlandırmanızın 4 Yolu!

 

1. Cinsel ilişkide sizi en çok uyaran 10 şeyin listesini yapın!


Partnerinizle olan cinsel hayatınızdan aldığınız zevkin büyük bir bölümü kendinizle ilgilidir. Zihninizi özgür bırakın, hayal edin ve hayallerinizi onunla utanmadan paylaşın. Sizi en çok tahrik eden, orgazma ulaşmanızı sağlayan şeylerin listesini yapın ve her seferinde en az birini onunla paylaşın. Bu sizin hakkınızda kötü düşüncelere kapılmasını sağlamaz aksine hoşuna gidecektir ve cinsel hayatınıza renk katacaktır.

 

2. İşi şansa bırakmak yerine ne zaman seks yapmak istediğinizi planlayın!


Bütün günü akşam yemeğine Portakal Soslu Pekin Ördeği hazırlamak için geçirdiniz ya da ofiste işiniz başınızdan aşkındı ve stresli bir günü geride bıraktınız ve akşam her şeyi oluruna bıraktınız. Bir an kendinizi ya da partnerinizi sevişme arzusu ile dolu bulabiliriniz ve beklenmedik bir anda kendinizi cinsel bir birlikteliğin içinde bulursunuz. Birçok çift cinselliğe ilgi duymayı bırakmıyor sadece gereken ilgiyi göstermiyor çünkü sahip oldukları cinsel yaşam heyecanını yitirmiş ve artık ilgi çekici olmaktan çıkmış.


İlişkinize şehvet katacağını düşündüğünüz senaryoları hayal edin ve planlayın. Ne zaman ve nasıl bir sevişme istediğinizi planlayın. Bunun için hazırlık yapın ve taahhüt ettiğiniz o anı beklemeye koyulun. Cinsel ilişkiyi önceden planlayıp çiftlerin bunun için hazırlık yapması, o anı beklerken duyacakları heyecanı arttıracaktır.

 

3. Partnerinizin  tapusunun sizde olmadığını unutmayın!


Uzun süreli ilişkilerde ya da evliliklerde yapılan en büyük hatalardan birisi partnerimizin sadece bize ait olduğunu ve artık hiçbir yere gitmeyeceğini düşünmektir. Oysa insanların tapusu yoktur ve kimse kimseye ait değildir. Ona bir eşyaymış gibi davranırsanız, nasıl olsa size ait olduğunu ve ne olursa olsun gitmeyeceğini düşünürseniz yanılırsınız.

 

İnsanlar bazı duyguları tatmin olmadığında başka seçenekler ararlar. Bu duygusallık da olabilir cinsellik de. Bu yüzden çiftler birbirlerinin kişisel egemenliklerini ve herkesin dünyasının kendisine ait olduğunu kabul etmelidir. Eşinizin kendi dünyasındaki egemenliğini tanımak ve özgür bırakmak onu size çekecektir. Çünkü kendine güvenen kadınlar her zaman ilgi çekerler. Bu aynı zamanda onun da sizi kaybedebileceğini anlamasını sağlar ve sizi kaybetme riskini almamak için olabildiğince mutlu etmeye çalışır.

 

4. Partnerinize şehvetle bakmayı deneyin!


Aşık bir erkek algılamada profesördür. Ona yarı gizemli olacak şekilde şehvetle bakmayı deneyin. Partneriniz bakışlarınızdaki yeniliği ve ona anlatmak istediğinizi hemen anlayacaktır. Uzun süredir gözlerinizde göremediği  şehveti görmek onu heyecanlandıracaktır. Hiç beklemediği bir anda ve beklemediği bir yerde onu arzuladığınızı görmek kaybettiği heyecanı geriye kazandıracaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here