Ana sayfa Uncategorized 2017 Makyaj ve Saç Modası, Neler IN Neler Out?

2017 Makyaj ve Saç Modası, Neler IN Neler Out?

104
0

2017 Yazının Yeni Saç ve Makyaj Trendleri Neler?

Moda sürekli olarak değişen fazlaca kaprisli bir olgu. Onun bu kaprisli doğasını kendi zevklerimizi dikte ederek değiştirmek mümkün değil maalesef. Bu yüzden moda bize değil biz modaya uymak zorunda kalıyoruz. Eğer Modadaki yenilikleri takip etmezsek, adımızın rüküşe çıkması kaçınılmaz son olur. Sadece giysilerden ibaret değil elbette bu akım. Makyaj ve saç stilleri de moda trendlerinin tamamlayıcıları oluyor her zaman.

Bu yaz makyaj ve saç modasında bizi çok fazla değişiklik bekliyor. Parizyen Moda’da bu değişiklikleri sizin için bir araya getirdik. 2017 makyaj ve saç modasında neler In neler Out birlikte bakalım!  

 

2017 Makyaj ve Saç Modasında Neler “In” Neler “Out”

 

dogal-kas-modasi

2017 Kaş Modası: Kontürlü, boyalı kaşlar yerini doğal kaşlara bıraktı!

2016 yılında kaşların boşluklarını doldurmak, kalıcı makyaj yaptırmak çok modaydı. Boyalı kaşlar kimsenin gözüne batmadı geçtiğimiz yıllarda aksine hoş göründü ancak kaş modasında bu yıl köklü bir değişiklik var. 2017 makyaj ve saç modasına baktığımızda tamamen doğal kaşlar ile karşılaşıyoruz. Artık kaşlarınızı boyamayı bırakabilirsiniz. Kaş kalınlığı ise ne abartılı ince, ne abartılı kalın olmalı. İdeal kalınlıkta bırakmanız sizin için en iyisi olacak.

 

ipek-kirpik-modasi

2017 Kirpik Modası: Takma kirpikler “In” ipek kirpikler revaçta!

Artık takma kirpikler moda. 2017’de rimelle ağırlaştırılmış doğal kirpikler yerini takma kirpiklere bırakıyor. Özellikle ipek kirpik oldukça revaçta! Bebeksi ama dolgun ve uzun kirpirkler 2017 makyaj modasının vazgeçilmezlerinden olacak. Şimdiden bolca stoklayabilirsiniz!

 

renkli-far-modasi

2017 Far Modası: Pastel tonlardaki farlar yerini bu yaz cıvıl cıvıl renklere bırakıyor!

Geçtiğimiz yıl özellikle göz makyajında pastel tonlar ön plandaydı. 2017 Yaz’ında ise kendinizi kelebek misali gözler görmeye şimdiden hazırlasanız iyi edersiniz. Bu yıl çok moda olan, doğal cilt tonları makyaj modasında farklılıklara yol açıyor. 2017’de gözlerde pastel tonlar yerine ultra renkli farlar, eyeliner’lar ve rimeller göreceğiz.

 

dogal-yuz-makyaji-modasi

2017 Ten Makyajı Modası: Yüz kontürleme tarihe karışıyor!

Kontürleme işini bir türlü çözemeyenlere, bu akıma ayak uyduramayanlara bir müjdemiz var. 2017 makyaj modasında yüz kontürü tarihe karışıyor. Kontürlü yüzler yerine doğal cilt tonları tercih edilecek. Hatları vurgulamak için kontür yapmak kesinlikle artık demode! Bunun yerine doğal tonlarda bir ten makyajını parıltılı, ışıl ışıl allıklar kullanarak belirginleştirmek gerekiyor.

 

parlak-ruj-modasi

2017 Ruj Modası: Mat rujlar tahtlarını parlak rujlara bıraktı bile!

2016’da hemen her kadında mat ruj görmek mümkündü. Hatta hala mat ruj kullananların ve satın almaya devam edenlerin sayısı azımsanmayacak kadar fazla. Ancak mat ruj severlere kötü bir haberimiz olacak; bu yıl kesinlikle parlak rujlar moda! Mat rujlarınıza veda edip yerine parlak olanları tercih etmenizi öneririz! Hem parlak rujlar mat olanların aksine dudaklarınızı hem daha dolgun hem daha pürüzsüz gösterecek.

 

cilek-tonunda-rujlar

Ruj modasında şarap rengi demode olanlar arasında!

Çilek, kiraz, ahududu gibi meyve aromalı rujlar bu yılın başka bir trendi. Şarap rengi rujlar bu yıl bir kenara bırakılıyor. Daha açık daha tatlı, meyve suyu edasındaki rujlar ön planda, haberiniz olsun!

 

kabarık-kivircik-saclar

2017 Saç Modası: Kalın retro dalgaların devri sona erdi!

2017 saç modasındaki en büyük değişikliklerden birisi kalın, retro görünümlü dalgaların artık demode kabul edilmesi. Bunun yerine ince maşa kullanılarak daha sık kıvrımlar verilmiş kıvırcık ve kabarık bir saç elde edebilirsiniz. İnce dalgalı kabarık saçlar bu yılın en gözde saç trendi!

 

renkli-ombreler

2017 Saç Rengi Modası: Ultra parlak saçlar yerini daha soft ombrelere bırakıyor!

Son birkaç yıldır gördüğümüz ultra parlak saç renkleri tarihe karışan bir diğer akım. Artık fuşya saç kullananlar rüküşler listesinde yerini almaya hazırlanabilir. Bunun yerine saçlarda en fazla, daha pastele yakın, sakin tonlarda ombreler görebilirsiniz.  

 

toplu-sac-modasi

2017 Toplu Saç Modası: Dağınık topuzlar yerlerini sıkı toplanmış saçlara bırakıyor!

Parlak renklerden vazgeçmek kolay olsa da saç toplama trendindeki bu gelişme birçoğunuzu rahatsız edebilir. Ancak 2017 saç modasında dağınık toplanmış saçlara yer yok! Bunun yerine derli toplu, sıkıca ve özenle toplanmış saç modelleri kullanmanız gerekiyor!

 

parlak-french-manikur

2017 Tırnak Modası: Parlak French’lere merhaba deyin!

Geçen yıl çok kullanılan “Ay” şeklindeki manikür, yerini parlak French’lere bırakıyor! Neşeli, parlak tırnaklar bu yıl yine öne çıkan başka bir trend!
Kaynaklar: Harper’s Bazaar, Elle, Glamour, Fashionstylemag, Wella

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here