Ana sayfa Kadın&Erkek Modern İlişkilerin Ömrünü Kısaltan Hatalar!

Modern İlişkilerin Ömrünü Kısaltan Hatalar!

118
0

Kadın erkek ilişkileri ilk insanlardan bu yana o ya da bu şekilde yürütüldü. Geçmişe gittikçe daha uzun süleri ilişki örneklerine şahit olurken günümüze doğru baktığımızda modern ilişkilerin ömrünün çok daha kısa olduğunu söylemek yanlış olmaz. Özellikle kadınlar ilişkilerinin ömrünü nasıl uzatabileceğine dair çeşitli araştırmalar yapıyorlar. Biz de Parizyen olarak modern ilişkilerin ömrünü kısaltan faktörleri sizinle paylaşmak istedik.

 1. Hazır Hissetmeden Bir İlişkiye Başlamak…

Genellikle hislerimizden emin olmadan, partnerimizle uyumu yakalayıp yakalayamayacağımızı bilmeden çok kısa zamanda kendimizi bir ilişkinin içinde buluyoruz. Sevgili edinmek için beklemeye, birisini gerçekten tanımaya ve karar vermeye zamanımız yokmuş gibi aceleye getirmeye çalışıyoruz. En temelde yapılan hata bir ilişkiyi aceleye getirmektir. Ayrıca şunu unutmamalısınız ki daha çok yeni flörtleşirken, durumu hemen ciddi bir ilişkiye dönüştürmeye çalışmak erkekleri genellikle soğutur!

 1. Duygularımızdan Emin Değiliz!

Bir sevgili, bir çok insan için konserde, gece kulübünde ya da sinemada bize eşlik edecek, hayatımıza renk katacak bir arkadaş anlamına geliyor. Burada sorulması gereken soru şu: Gerçek bir aşık mı arıyoruz yoksa eğlenceli bir arkadaş mı? Eğer gerçekten arkadaş olabileceğiniz insanlarla sevgili olmaya çalışırsanız, kısa zamanda onları kaybedersiniz. Sevgilinize de arkadaşınızmış gibi davranırsanız onu da kaybedeceğinize emin olabilirsiniz. Bu dengeyi çok iyi kurmanız gerekiyor!

 1. İlişkiyi Maddi Çıkarlar Silsilesine Dönüştürmek…

Bir kadın ya da erkek partnerine gerçek bir sevgi besliyorsa, ona aşık olduğundan eminse maddiyata önem vermez. Sevgilisini herhangi bir kulüpte ya da restoranda hesabı ödemesi gereken kişi olarak görmez. Eğer amacınız hesaplarınızı ödetmek ise karşınızdaki insan bir süre sonra kullanıldığını fark edecek ve bu ilişki asla uzun sürmeyecektir.

 1. İlişkiye Başlar Başlamaz Evlilikten Bahsetmeye Başlıyoruz!

İnsanlar aşık olunca elbette ki ister istemez geleceğe dair planlar yapmaya başlar. Ancak ilişkinin daha çok başındayken, çiftler birbirini henüz çok az tanıyorken konuyu evliliğe getirmek karşı tarafın gözünü korkutur ve onu ilişkiden uzaklaştırır. Özellikle günümüzde erkeklerde bu korku çok fazladır. E haklılar da daha birbirini tanımayan insanların sürekli evlilik konuşması oldukça itici! Önerimiz akışına bırakmanız, eğer birbiriniz için doğru kişilerseniz evlilik kendiliğinden gelecektir.

 1. Maymun İştahlı Olmayın!

Bazı insanlar sadece bir kişi ile tanışmaktan ziyade birçok farklı insanla tanışıp aralarından seçim yapmayı tercih edebilir. Ancak yeni sevgili adaylarına bunun için tanınan süre çok kısa tutuluyor. Bu da ilişkilerin ömrünü kısaltıyor doğal olarak. Herhangi birini daha fazla beğendiğiniz zaman mevcuttaki ilişkinizi sonlandırıp yeni bir ilişkiye başlıyorsanız, maymun iştahınız yüzünden asla uzun süreli bir ilişki yaşayamayacaksınız demektir. Duygularınızdan emin olarak ilişkiye başladığınız insanlara yeteri kadar zaman verin!

 1. Hayatımızı Sosyal Medyada Yaşıyoruz!

Gün geçtikçe sosyal medya ve teknolojiye daha da bağımlı hale geliyoruz ve yüzyüze görüşmelerimiz, birlikte zaman geçirme ihtiyaçlarımız azalıyor. Hatta sevgilinizin yanındayken bile telefonunuzla, Facebook ya da Instagram’’da paylaşım yapmakla uğraşıyoruz. Sosyal medya her anlamda ilişkilerin ömrünü kısaltıyor. Daha önce bununla ilgili Sosyal Medyanın İlişkilere Etkisi isimli bir makale yayımlamıştık. Onu da ayrıca okumanızı tavsiye ederiz.

 1. Cinsel Açıdan Özgürleştik.


  Gün geçtikçe cinsel açıdan özgürleşilen bir kuşakta yaşıyoruz. Eskiden önce aşık olup sonra sevişirken şimdilerde önce sevişip sonra aşık olup olmamaya karar veriyoruz. Tensel temas duygular açısından bizi çoğu zaman yanıltabiliyor. Bir insanla mükemmel bir gece geçirmiş olmak, bir ömür geçirebileceğiniz anlamına gelmiyor. Dolayısıyla bu şekilde başlayan ilişkilerin bir çoğu kısa zamanda mutsuz sonla bitiyor!

 

 1. Geçmiş Deneyimlerimizden Dolayı Korkuyoruz!
  Yeni bir ilişkiye başlarken kötü deneyimlerimizi akılımıza getiriyoruz ve sürekli “ya yine aynı sorunları yaşarsam” diye endişeleniyoruz. Eski ilişkinizdeki olumsuzlukları bir kenara bırakmak zorundasınız! Özellikle yapılan bir hata da partnerinize eski ilişkilerinizden bahsetmektir. Geçmişi geçmişte bırakmalısınız!  


10.İlişkimizi Beğenmiyoruz.

Sosyal medyada ya da gündelik hayatınızın içerisinde gördüğünüz her ilişkiyi sorunsuz zannedip kendi ilişkimizle karşılaştırıyoruz. Bu da ilişkimizin negatif yanlarını aklımıza getirmekten ve bizi ilişkiden soğutmaktan başka bir işe yaramıyor. Uzun ilişkiler için çevrenizi bırakıp kendi ilişkinize odaklanmayı tercih edebilirsiniz.
Bu, bizi seven birinin özgürlüğünü bırakmamız anlamına geliyor. Bizi çevreleyen insanlara karşı çok hayal kırıklığına uğradık.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here