Ana sayfa Kadın&Erkek 7 Adımda Orgazma Ulaşmanın Yolu

7 Adımda Orgazma Ulaşmanın Yolu

403
0

Orgazm olamama sorunu yaşayan kadınların yüzdesi oldukça fazla. Özellikle ülkemizde her 3 kadından birisi orgazm olamama sorunu yaşıyor. Bu da kalitesiz bir cinsel yaşamla  birlikte ilişkilerinizde farklı sorunlara neden olabiliyor. Öncelikle 7 adımda orgazma ulaşmanın yolu beyinden geçiyor. Bunu unutmamak gerekir! Cinsel ilişki sırasında beyninizi saran düşüncelerden arınmaya çalışın. “Selülitlerim acaba nasıl görünüyor?” Partnerinizin o an selülitlerinize kafa yormadığına emin olabilirsiniz. “Acaba falanca pozisyonu denemek istediğimi söylersem benim hakkımda ne düşünür?”  Bu onun da hoşuna gidecektir! “Ya orgazm olamazsam…” Özellikle bunu düşünmeye başlarsanız bu zevki asla tadamayacağınızdan emin olabilirsiniz. Bu yüzden öncelikle cinsel ilişki sırasında  beyninize hükmetmeyi ve onu tüm düşüncelerden arındırmayı öğrenmelisiniz.

Kadınlarda 7 adımda orgazma ulaşmanın yoluna geçmeden önce şunu söylemeliyiz ki beyninizdeki iç sesleri susturmayı başaramazsanız, bunu o an partnerinize samimiyetsizce belli edeceğinizi ve onların da o an yaşadıkları cinsel ilişkiden zevk almasını engelleyeceğinizi bilmelisiniz. Siz onu mutlu edin, o da sizi! Seks, ilişkinizin önemli bir bileşenidir ve seksin faydaları, eşinize ne kadar aşık olduğunuzun ötesine geçiyor. Bu faydalar araştırmalarla belgelenmiş olmasına rağmen cinsel hayatı olan tüm bireylerin bu belgelere de ihtiyaç duymadığını biliyoruz. Özellikle, mükemmel orgazmın yaşandığı bir seks ruh halinizi olumlu yönde etkiler, stresinizi azaltır, uyku kalitenizi arttırır, fiziki olarak ağrılarınızı hafifletebilir ve bağışıklık sisteminizi güçlendirir.

İşte 7 Adımda Orgazma Ulaşmanın Yolu

Kendinizi Diğer Kadınlarla Karşılaştırmayı Bırakın!

Zaman zaman fiziki özelliklerinizi özellikle de vücudunuzu diğer kadınlarla karşılaştırıyor olabilirsiniz. – Dergilerde gördüğünüz mankenler ya da filmlerde gördüğünüz aktrisler ile.  Öncelikle şunu bilmelisiniz ki medyada gördüğünüz her görüntü aslını yansıtmıyor. Teknolojinin ne kadar gelişmiş olduğundan ve artık televizyon programları ya da fotoğraflarda insanların görüntüleri ile ne derece oynanabildiğinden bahsetmemize gerek yok. Photoshop ile birkaç tıklama insanların mükemmel görünmelerini sağlayabiliyor. Araştırmalar, kendini diğer hemcinsleri ile kıyaslayan kadınların cinsel ilişki sırasında  kaygılı olduğunu gösteriyor. Bu da beyninizi arındırmanıza engel oluyor. Yine farklı bir araştırmada ise kendilerini aşırı kilolu gören kadınların yüzde 59’unun cinsel ilişki sırasında vücudunun bir kısmını örtmeye çalıştığı tespit edilmiş. Vücudunuzdan utanmayın! Kusursuz görünmek veya cinsellikte mükemmel performans göstermek ile ilgili endişeleriniz var olduğu sürece anın tadını çıkarmanız mümkün değil!  Kendinizi başkaları ile karşılaştırmak yerine, nasıl göründüğünüzü bilin ve kendinizle barışık olun. Mükemmel olmak zorunda değilsiniz çünkü bazen mükemmelden iyisinizdir. Çünkü siz gerçeksiniz.

Cinsellik Anında Sergileyeceğiniz Performansa Değil Zevk Almaya Odaklanın!

Sekste iyi performans özellikle bizim toplulumuzda biraz yanlış algılanıyor. Mükemmel cinsel performans saatler ama saatlerce seks yapmak değil. Zaten bu mümkün de değil! Aslında orgazma ulaşmak için ideal süre Amerika’lı uzmanlar tarafından 7 ila 14 dakika arası olarak belirtiliyor. Ayrıca mükemmel orgazma ulaşmak için, profesyonel bir jimnastikçinin esnekliğini gerektiren saçma sapan pozisyonları da denemek zorunda değilsiniz. Hedef şekilden şekilde girmek değil partnerinize odaklanmak ve onunla birlikte olmaktan zevk almaya odaklanmaktır. Kendinizi tamamen arındırın ve onun kollarına bırakın!

Zihninizi Orgazma Ulaşmaya Odaklayın!

Aklınız gün boyu iş yerinde yaşadığınız aksiliklerde, çocukların notlarında ya da yarın gelecek misafirler için hazırlanması gereken yemeklerin listesindeyse bu iş zor. Orgazmı unutun gitsin. Bunun yerine tüm bu sorunları unutun ve beyninizi o an asli hedefiniz olan orgazma odaklayın! Tüm bedeniniz ve ruhunuzla, geçmişe ya da geleceğe takılmadan zevk almaya hazır olun!

Bedeninizi Keşfedin ve Nelerden Zevk Aldığınızı Bilin!

Herkesin vücudu ve G noktaları farklıdır. Birini uyaran bir dokunuş diğerini uyarmayabilir. Bedeninizi tanıyın. G noktanızı keşfedin. Size zevk veren, sizi seks için hazırlayan uyarıcı dokunuşları bulun ve hoşunuza giden bu dokunuşları nereye yapması gerektiğini çekinmeden partnerinize söyleyin. O sizi mutlu etmek için çabalayacaktır çünkü erkeğin en büyük zevki birlikte olduğu kadının orgazm anına şahit olmaktır. 7 adımda orgazma ulaşmanın  yolunu yarıladık aslında. Tüm bu önerileri okumakla kalmayıp uygulamanızı öneriyoruz.

Ruh Halinizi ve Ortamı Cinsellik İçin Hazırlayın!

Çevre faktörleri, kendinizi nasıl hissettiğiniz ve birliktelikten önce ne kadar arzulu olduğunuz orgazma ulaşmanın en önemli yollarından birisidir. Tüm bunları dengeleyerek ruh halinizi sekse hazırlamak için müzik dinleyerek rahatlayabilir, dans edebilir, biraz alkol alabilir, romantik bir atmosfer yaratabilirsiniz. En önemlisi o akşam partnerinizle seks yapmayı planladıysanız seksi bir şeyler giymeyi ihmal etmemelisiniz ve kendinizi olabildiğince çekici ve güzel hissetmelisiniz.  Bazen kokuların bile o an yaşayacağınız tecrübenize etkisi olabilir. Örneğin; Bazı uzmanlara göre, salatalık özlü losyonların ve pudra kokusunun cinselliğinize olumlu fizyolojik etkisi oldukça fazla. Bu kokuların vajina bölgenizdeki kan akışını %13 arttırdığı kanıtlandı.

Cinsellikten Önce Spor Yapın –  Ter Atın!

Burada tam olarak seksten önce egzersiz yapılmasından bahsetmiyoruz. Spor gündelik bir alışkanlığını olsun. Spor yapmak cinsel yaşamınızı olumlu yönde etkileyecek, yaşam kalitenizi arttıracak ve bu 7 adımda orgazma ulaşmanın yollarından birisidir. Çünkü spor yapan insanlar streslerinden arınır ve daha mutlu hissederler çünkü bu egzersizler dopamine düzeyine olumlu etki eder. Örneğin gün içerisinde öğle yemeği için biraz yürüyeceğiniz bir restoran seçin ya da akşam yemeğinden sonra etrafta biraz yürüyüşe çıkın. Emin olun spordan sonra yaşadığınız cinsel deneyim çok daha keyifli olacak.

Adımda Orgazma Ulaşmanın Yolunun Bittiği Yere Geldik!

Son Olarak Partnerinizin Pozitif Yanlarına Odaklanın!

Çevrenize, arkadaşlarınıza cinsel ilişkilerinde mutlu olup olmadıklarını, düzenli olarak orgazma ulaşıp ulaşamadıklarını sorun. Çoğunluğun ulaştığını duyacaksınız ancak gerçekler aksini söylüyor. Sonuçta her 3 kadından birisi orgazm olamıyor. Sonuç olarak orgazm olamayan kadınların büyük bir kısmı, yatak odasında veya gündelik hayatlarında partnerlerinin yaptıkları hatalara ya da eksik yanlarına odaklanma eğilimindeler. Partnerinizin negatif yönlerini düşünmek sizi kızdırabilir ya da da hayal kırıklığı yaşatabilir bu hisler de cinsel ilişkinizden alacağınız zevki baltalayabilir. Bunu yerine partnerinizin olumlu yanlarına odaklanmayı tercih edebilirsiniz. Onu eksileri ile kabul edin ve istediğiniz gibi olmadığı için ona sinirlenmeyin. Araştırmalar, eşlerin birbirlerini olduğu gibi kabul etmesi ve olumlu yanlarını görmesi sonucunda cinsel ilişki esnasında birbirlerine sıralayacakları övgülerin orgazmı daha kolay hale getirdiğini söylüyor.  Amaç mükemmel bir performans sergilemek değil, mükemmel bir orgazm yaşamak o halde iç seslerinizin tamamını susturarak sadece sekse odaklanın ve mükemmel orgazmı yakalayın! 7 adımda orgazma ulaşın!

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here