Ana sayfa Kadın&Erkek Sosyal Medya İlişkileri Nasıl Etkiliyor

Sosyal Medya İlişkileri Nasıl Etkiliyor

152
0

Sosyal medya paylaşımlarınızın ilişkinizi nasıl etkilediğini biliyor musunuz? Parizyen Sosyal medya paylaşımlarının mutlu ilişkilere etkisini sizin için derledi.

Mutlu Çiftler İlişkilerini Sosyal Medyada Paylaşmıyor!

Gerçekten tuhaf bir dönemde yaşıyoruz. Hatta  bazıları için İnternetteki durum ve paylaşımlar  gerçek dünyada yaşananlardan çok daha fazla önemi olabiliyor. Birbirimizin hayatını, Facebook & Instagram sayfalarında görünen fotoğraflara ve kendileri hakkında yazdıklarına dayanarak değerlendirme tuzağına düşebiliyoruz ve bu önyargılarımızda  sıklıkla yanılıyoruz.

Mutlu çiftlerin tüm hayatlarını çevrimiçi olarak yayınlamamasının büyüleyici nedenlerini araştırdık ve  bunları Parizyen okurları ile paylaşmak zorunda olduğumuzu hissettik.

Bu çiftler mutlu oldukları anda ilişkilerini o anın içerisinde ve bulundukları yerde yaşayıp sadece mutlu oldukları o ana odaklanıyorlar.

Bir ilişkide her şey iyi gidiyorsa, çiftler başkalarına bu gerçeği ispatlamak ya da göstermek için durum güncellemesine yazılacak mesaj için bile zamanını boşa harcamaz, harcayanları da anlamaz. Bu çiftlerin hiç fotoğraf çekmediğini sanmayın sakın! Sadece, fotoğrafları başkaları ile paylaşmak için değil, yaşadıkları anın mutluluğunu yakalamak ve ebediyen saklayabilmek için çekiyorlar. Birlikte oldukları fotoğrafları, 30 yıl sonra torunlarına gösterebilmeyi  bugün tüm çevrelerine göstermeye tercih ediyorlar yalnızca.

İlişkilerindeki problemleri, herkesin görebileceği şekilde çevrimiçi yaşayan bir çift inanın bundan hiçbir şey kazanamaz, ilişkisine daha fazla zarar verir!

İlişkinizde meydana gelen, sadece partnerinizle sizin aranızda geçmesi gereken tüm kişisel sorunlarınızı sosyal medyada tanıdığınız herkesle paylaşmak, bu sorunlarınızı çözmeye ya da onlarla başa çıkmaya yaramaz. Hatta sorunlarınızı çözmek için kullanılabilecek en az etkili yöntemdir. Sorunları herkesle paylaşmak onları çözmenize yardımcı olmayacağı gibi partneriniz tarafından oldukça negatif olarak algılanabilir ve bu ilişkinizin sona ermesine kadar sebebiyet verebilir. Bazen de ilişkinizde sorun yaşadığınızı gören kötü niyetli tanıdıklarınız olabilir ve yaralarınıza iyice tuz biber serpebilirler.Örneğin çevrelerinizin içerisinde ya da onların çevreleri içerisinde partnerinizden hoşlanan ve aranızın bozulmasını bekleyen bir hemcinsiniz olduğunu düşünün! Ona şu sıralar aranızın bozuk olduğunu belli ederek karşı atağa geçmesini sağlamak istemezsiniz herhalde…

Gerçek mutluluk sosyal medyadan değil, partnerinizle içinde bulunduğunuz anı yaşamanızdan gelir…

Facebook ya da Instagram sayfalarınızdan ne kadar mutlu olduğunuza dair kanıtları paylaşarak gerçek mutluluğu elde edebileceğinizi sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Yüzde 50’si samimiyetsiz bilmem kaç yüz like’tan başka bir kazanımız olmaz! Çiftler mutluluklarını sosyal medyada paylaşmak için değil birlikteyken mutlu oldukları için bir araya gelmelidirler. En değerli anların mutlu anlar olduğunu ve huzurun bu anları yaşamakta olduğunu anlayan çiftler bu zamanları sosyal medya mesajları göndererek harcamazlar.

Kimse kimseye bir şey kanıtlamak zorunda değil!

İlişkinizi, partnerinizle uyumunuzu, mutluluğunuzu başkalarına kanıtlamak için mi yaşıyorsunuz? Gerçekten mutlu bir ilişki içindeyseniz, diğer insanların sizi nasıl gördüğünü, uyumunuzu eleştirmeleri ya da beğenmelerini, ilişkinizi takdir edip etmediklerini umursamazsınız. Neredeyse hiçbir mutlu çift, sosyal medyada birlikte olduklarının bilinmesini, ilişki durumlarının ne olduğunu umursamıyor.

Ve en önemli şey…

Araştırmacılar, aşklarını sosyal medyada yaşamayan çiftlerin ilişkilerinde daha mutlu olduklarını, çünkü kendilerini meslektaşlarıyla ve arkadaşlarıyla sürekli olarak karşılaştırmak ya da onlara ilişkilerini beğendirmek zorunda hissetmediklerini söylüyorlar. Çiftlerin her biri, bu şekilde daha iyi veya mutlu olduklarını söylüyor. Önemli olan şeyin gerçek yaşamlarımız, ilişkilerimiz, deneyimlerimiz ve hislerimiz olduğunu unutmaz ve ilişkimizi başkalarına beğendirme çabası ile yaşamazsak zaten o ilişki içinde otomatikmen mutluluğu yakalarız..!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here